Постанова від 22.02.2024 по справі 300/1875/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2024 рокуЛьвівСправа № 300/1875/23 пров. № А/857/12699/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача: Гінди О.М.

суддів: Гудима Л.Я., Гуляка В.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 червня 2023 року (головуючий суддя: Григорук О.Б., місце ухвалення - м. Івано-Франківськ) у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,-

встановив:

ОСОБА_1 10 квітня 2023 року звернулася з позовом з якому просила:

- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо здійснення нарахування та виплати позивачу пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26;

- зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, та всіх видів оплати праці, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, починаючи з 08.02.2022.

Обґрунтовує позов тим, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.11.2022 у справі № 300/1822/22 судом зобов'язано відповідача здійснити позивачу нарахування та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», починаючи з 08.02.2022. Проте відповідачем вказане рішення не виконується. На письмову вимогу здійснити негайне виконання рішення суду, та здійснити нарахування та виплату пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відмовлено, оскільки у зазначеному судовому рішенні не покладено зобов'язань в частині нарахування та виплати пенсії відповідно до зазначеної довідки. Таку відмову вважає протиправною та такою, що порушує вимоги чинного законодавства.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 червня 2023 року позов задоволено повністю.

З цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що таке прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому просить його скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Обґрунтовуючи апеляційні вимоги, апелянт покликається на те, що на виконання рішення суду від 01.11.2022 у справі № 300/1822/22 позивача переведено з 08.02.2022 з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». А оскільки, рішенням суду не покладено зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в частині нарахування та виплати пенсії відповідно до довідки про заробітну плату від 06.01.2022 № 20/03-26, яка видана Переріслянською сільською радою, тому відсутні підстави для її врахування.

Позивач 25.10.2023 подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Враховуючи те, що апеляційну скаргу подано на рішення суду першої інстанції, ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, суд апеляційної інстанції вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких мотивів.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 30.04.2014 отримувала пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

З 01.03.2021 позивача переведено на пенсію по інвалідності 2 групи загального захворювання згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.

В лютому 2022 року позивач звернулася до відділу обслуговування громадян № 10 (сервісний центр) із заявою про перехід на інший вид пенсії та довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 06.01.2022 № 20/03-26, виданою Переріслянською сільською радою об'єднаної територіальної громади, за результатом розгляду якої рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 09.02.2022 № 9260901685501 відмовлено у здійсненні позивачу перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.11.2022 у справі № 300/1822/22, яке набрало законної сили, позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 09.02.2022 № 9260901685501 про відмову у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу", починаючи з 08.02.2022. Відмовлено в задоволенні решти позовних вимог, зокрема щодо нарахування та виплати позивачу пенсії у розмірі 60 % від заробітку, зазначеного в довідці про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, як передчасної.

На виконання рішення суду від 01.11.2022 у справі № 300/1822/22 позивача переведено з 08.02.2022 з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

За результатом розгляду звернення позивача, відповідач листом від 29.03.2023 № 2210-1774/Г-02/8-0900/23 повідомив, що оскільки, рішенням суду не покладено зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в частині нарахування та виплати пенсії відповідно до довідки про заробітну плату від 06.01.2022 № 20/03-26, яка видана Переріслянською сільською радою, тому відсутні підстави для її врахування. Зазначено, що 21.02.2023 позивачем подана заява № 3640/8 від 17.02.2023 із проханням не виконувати вищезазначене рішення суду, оскільки розмір пенсії після виконання рішення суду призводить до зменшення розміру пенсії. Тому, позивачу повернуто розмір пенсії, який виплачувався до рішення суду. З 01.03.2023 на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 № 168, проведено індексацію пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197 (6186,32 х 1,197 = 7405,03). Розмір пенсії з 01.03.2023 становить 7121,46 гри, в тому числі: 5934,55 грн - розмір пенсії по інвалідності; 1186,91 грн - підвищення як жителю гірського району. Пенсія перерахована та виплачується відповідно до норм чинного законодавства (а. с. 9, 10).

Вважаючи протиправними дії відповідача та такими, що порушують вимоги чинного законодавства, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач протиправно відмовив позивачу у нарахуванні та виплаті пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно частини 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду

Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ (далі Закон № 889-VІІІ), визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.

Підпунктом 1 пункту 2 розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII, визнано таким, що втратив чинність, Закон України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами, Закон України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993, далі Закон № 3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закон № 3723-ХІІ, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 10 розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Пунктом 12 розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Проаналізувавши вищенаведену норми, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що необхідною умовою для наявності призначення пенсії згідно вказаної статті, мають особи які на день набрання чинності Законом № 889-VIII, займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, та осіб, які на день набрання чинності Законом № 889-VIII мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, досягнули певного віку та наявний страховий стаж, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Отже, після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Як встановлено, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.11.2022 у справі № 300/1822/22, яке набрало законної сили, позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 09.02.2022 № 9260901685501 про відмову у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», починаючи з 08.02.2022. Відмовлено в задоволенні решти позовних вимог, зокрема щодо нарахування та виплати позивачу пенсії у розмірі 60% від заробітку, зазначеного в довідці про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, як передчасної.

На виконання рішення суду від 01.11.2022 у справі № 300/1822/22, позивачку переведено з 08.02.2022 з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Однак, за результатом розгляду звернення позивача, відповідач відповіддю від 29.03.2023 № 2210-1774/Г-02/8-0900/23 повідомив, що оскільки, рішенням суду не покладено зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в частині нарахування та виплати пенсії відповідно до довідки про заробітну плату від 06.01.2022 №20/03-26, яка видана Переріслянською сільською радою, тому відсутні підстави для її врахування (а.с.9, 10).

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок № 622).

Пунктом 2 Порядку № 622 передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII Про державну службу (далі - Закон) мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу: мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до пункту 5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII Про державну службу пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII Про державну службу, затверджені Постановою від 17.01.2017 № 1-3 Правління Пенсійного фонду України (далі - Постанова № 3-1). Такими довідками є: про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Рішенням суду від 01.11.2022 у справі № 300/1822/22, що набрало законної сили, дослідивши зміст довідки про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, виданої Переріслянською сільською радою, встановлено, що вказана довідка за формою та змістом відповідає вимогам довідок, затверджених постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, не потребує доказуванню при розгляді цієї справи обставина відповідності довідки про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, виданої Переріслянською сільською радою за формою та змістом вимогам довідок, затверджених постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3.

Щодо аргументів апелянта про те, що позивач у цій справі звільнена з посади в органах місцевого самоврядування ще у 2014 році, а відтак застосування при розрахунку пенсії державного службовця зі складових заробітної плати, з яких остання не сплачувала страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, суперечитиме нормам ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ, зокрема - складових заробітної плати для призначення пенсії державного службовця станом на 2021 рік, суд апеляційної зазначає наступне.

У довідці від 06.01.2022 № 20/03-26 зазначено, що така видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату ОСОБА_1 .

При цьому, в примітці форми довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) зазначено, що для осіб, які на час звернення за призначенням пенсії не займають посад державної служби, зазначаються посадовий оклад працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавка за відповідний ранг державного службовця та надбавка за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії).

Те, що за матеріалами пенсійної справи позивачка отримувала пенсію по інвалідності з 30.04.2014 відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» не спростовує призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» 08.02.2022 вперше.

Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця станом на грудень 2021 року від 06.01.2022 № 20/03-26 складена за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», та містить відображення складових заробітної плати: посадовий оклад - 11000,00 грн, надбавка за 8 ранг - 550,00 грн, надбавка за вислугу років 40% - 4620,00 грн, тобто посадовий оклад працюючого на посаді секретар державного службовця, надбавка за відповідний ранг державного службовця та надбавка за вислугу років у відсотках посадового окладу (з урахуванням стажу державної служби особи, яка звертається за призначенням пенсії). На всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.7).

Всі відображені в довідці види оплати праці є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають братися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача. Такий висновок узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Суд апеляційної інстанції зауважує, що позивачці виплачується пенсія у раніше визначеному розмірі, відповідно до Закону № 1058, обумовлено наявністю спору між сторонами щодо врахування довідки про заробітну плату, у зв'язку з чим позивачка і просила відповідача призупинити виконання судового рішення та виплату пенсії державного службовця, до вирішення цієї справи. Оскільки здійснений пенсійним органом розрахунок нової пенсії, без урахування довідки про заробітну плату є меншим, ніж раніше визначений на умовах Закону № 1058.

Таким чином, суд першої інстанції правильно дійшов до висновку, що відповідач протиправно відмовив позивачці у нарахуванні та виплаті їй пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 06.01.2022 № 20/03-26, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення..

Щодо стягнення витрат на правову допомогу, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Згідно з частиною 7 статті 134 КАС України, обов'язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Системно проаналізувавши доводи апелянта суд апеляційної інстанції встановив наскільки таке клопотання є обґрунтованим відносно критерію неспівмірності заявленого розміру витрат. Тому суд вважає, що суд першої інстанції вмотивовано визнав витрати обґрунтованими та співмірними з виконаними роботами, а апелянт не навів підстав для їх зменшення, лише перелічив положення законодавства.

Таким чином, апеляційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не спростовує правильність доводів, яким мотивовано судове рішення, зводиться по суті до переоцінки проаналізованих судом доказів та не дає підстав вважати висновки суду першої інстанції помилковими

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального права, тому відповідно до ст. 316 КАС України, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, рішення суду без змін.

Згідно приписів ст. 139 КАС України підстав для стягнення судових витрат не має. Керуючись ст. ст. 311, 316, 321, 322, 325, 328, КАС України, суд -

постановив:

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 червня 2023 року у справі № 300/1875/23 без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.

Головуючий суддя О. М. Гінда

судді Л. Я. Гудим

В. В. Гуляк