м. Київ
20 травня 2010 р. № 2а-3989/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Виноградової О.І.,
при секретарі Варданян О.В.
за участю:
представника позивача Кривошеї О.Г.,
представник відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та
обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області
до
про Виробничо-комерційного підприємства „Агротранс - 1”
стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн 00 коп.,
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до Виробничо-комерційного підприємства „Агротранс - 1” (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн 00 коп.
У судове засідання з'явився представник позивача. Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 30 - 31, 36), заперечень проти позову суду не надав.
Представник позивача проти розгляду справи за відсутності відповідача не заперечував.
За таких обставин суд ухвалив розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Суд у судовому засіданні , заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив таке.
28 лютого 1997 р. відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи (а.с. 15), та з 28 лютого 1997 р. перебуває на обліку у Ірпінській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області як платник податків (а.с. 16).
5 травня 2009 р. працівниками позивача, на підставі направлення № 217 (а.с. 14), було здійснено перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства, що регулює відносини у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазині за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Центральна, буд. 6-Д (а.с. 10 - 12).
5 травня 2009 р. за наслідками цієї перевірки позивачем було складено акт № 10070832-206/0171 (далі ? акт перевірки) (а.с. 10 - 12), який було підписано працівником магазину ОСОБА_2 без зауважень та заперечень (а.с. 12).
Згідно з актом перевірки перевіряючими було виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без марок акцизного збору встановленого зразка.
Зокрема, у магазині зберігалися 4 пакети алкогольних напоїв без марок акцизного збору на загальну суму 41 грн 85 коп., а саме:
- 2-а пакети вина «Портвейн приморський» у тарі типу «Tetra Pak», виробник ТОВ «Алко-Трейдінг», ємністю 1,0 л, за ціною 9 грн 25 коп. кожний, на загальну суму 18 грн 50 коп.;
- 1 пакет вина «Славянське» у тарі типу «Tetra Pak», виробник ТОВ «Алко-Трейдінг», ємністю 1,0 л, за ціною 9 грн 25 коп.;
- 1 пакет вина «Мускат ніжний» у тарі типу «Tetra Pak», виробник ТОВ «Євпаторійський винзавод», ємністю 1,0 л, за ціною 14 грн 10 коп.
12 травня 2009 р. позивачем було прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій № 100703-32-206/0147 в сумі 1700 грн 00 коп. (а.с. 8), яке 11 листопада 2009 р. було отримано представником відповідача, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 9).
При вирішенні справи судом взято до уваги, що відповідно до вимог ст. 11 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95) алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Згідно з вимогами п. 2 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15 вересня 1995 р. № 329/95-ВР наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Як убачається з п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічним захистом елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів від 23 квітня 2003 р. № 567, для прикріплення марок повинен використовуватися клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження і змивається у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання.
Відповідно до вимог до п. 12 Правил роздібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 30 липня 1996 р. № 854 зберігання та реалізація алкогольних напоїв дозволяється лише за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.
Згідно з вимогами ст. 17 Закону № 418/95-ВР за зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору встановлено відповідальність у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 зазначеного Закону рішення про стягнення штрафів передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Наявні матеріали справи свідчать , що вартість алкогольних напоїв, на яких перевіркою було встановлено відсутність марок акцизного збору складає 41 грн 85 коп.
Матеріали справи не містять доказів щодо оскарження в судовому порядку рішення про застосування фінансових санкцій від 12 травня 2009 р. № 100703-32-206/0147, а також доказів про сплату відповідачем фінансових санкцій у виді штрафу в сумі 1700 грн 00 коп.
Згідно з вимогами ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Так, обставини, на які посилається позивач, підтверджені належними та допустимими доказами.
Водночас відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача.
Згідно з вимогами п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України № 481/95, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
У зв'язку з тим, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити .
Стягнути з Виробничо-комерційного підприємства „Агротранс - 1” на користь Державного бюджету на р/р 31119106700007, УДК у Київській області, код платежу 21081100, ЗКПО 23569441, МФО 821018 1700 (одну тисячу сімсот) грн 00 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя О.І. Виноградова
Постанову складено у повному обсязі та підписано 21 травня 2010 р.
01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, т/ф. 8 (044) 286-10-42
21.05.2010 р. С - 12, № 2а-3989/10/1070
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області
Вул. Народного Ополчення, 5а, м. Київ-151,
03680
Виробничо-комерційне підприємство
„Агротранс - 1”
АДРЕСА_1,
Київська область, 08200
Київський окружний адміністративний суд направляє копію постанови від 20.05.2010 року в адміністративній справі № 2-а-3989/09/1070.
Додаток: копія постанови.
Суддя О.І. Виноградова
01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, т/ф. 8 (044) 286-10-42
21.05.2010 р. С - 12, № 2а-3989/10/1070
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області
Вул. Народного Ополчення, 5а, м. Київ-151,
03680
Виробничо-комерційне підприємство
„Агротранс - 1”
АДРЕСА_1,
Київська область, 08200
Київський окружний адміністративний суд направляє копію постанови від 20.05.2010 року в адміністративній справі № 2-а-3989/09/1070.
Додаток: копія постанови.
Суддя О.І. Виноградова