16 квітня 2010 р. № 2-а-3733/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі
головуючого - судді Виноградовій О.І.,
при секретарі Варданян О.В.
за участю
представника позивача Ткаченка О.П.,
представника відповідача Мацюка М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо підсудності Київському окружному адміністративному суду адміністративної справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „ОМОКС ІНВЕСТ БУД”
до
про Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Київської області
скасування податкових повідомлень - рішень,
Товариство з обмеженою відповідальністю „ОМОКС ІНВЕСТ БУД” (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Київської області (далі - відповідач) про скасування податкових повідомлень - рішень від 25 січня 2010 р. № 0001341503/0 та № 0001351503/0 (далі ? оскаржувані повідомлення - рішення).
Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду від 11 березня 2010 р. провадження у справі було відкрито (а.с. 2), а ухвалою від 12 березня 2010 р. ? призначено до судового розгляду (а.с. 20).
У судове засідання з'явилися представники сторін.
Представником відповідача було подано клопотання про передачу адміністративної справи до іншого суду з урахуванням вимог територіальної підсудності (а.с. 31).
Представник позивача проти задоволення заявленого клопотання не заперечував та підтвердив, що юридичною адресою позивача є: м. Київ, вул. Шахтарська, 5, а також, що оскаржувані податкові повідомлення - рішення стосується безпосередньо інтересів позивача.
Суд, заслухавши представників сторін та дослідивши наявні матеріали справи в частині заявленого клопотання, встановив таке.
Позовна заява містить вимоги скасування повідомлень-рішень відповідача, якими позивача зобов'язано сплатити штраф, отже, оскаржувані повідомлення - рішення безпосередньо стосується інтересів позивача (а.с. 3 - 7).
Згідно із вимогами ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Згідно з вимогами п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду встановлено, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.
Враховуючи, що позивач знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Шахтарська, 5, та оскаржує до суду акти індивідуальної дії, суд дійшов висновку, що даний спір не підсудний Київському окружному адміністративному суду та повинен вирішуватись адміністративним судом за місцезнаходженням позивача.
За наведених обставин суд вважає за необхідне передати дану справу на розгляд Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись ч. 2 ст. 19, п. 3 ч. 1 ст. 22, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративну справу за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю „ОМОКС ІНВЕСТ БУД” до Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Київської області про скасування податкових повідомлень - рішень передати на розгляд Окружного адміністративного суду м. Києва.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. Згідно із ч. 2 ст.і 254 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 4 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги ? після залишення її без задоволення.
Суддя О.І. Виноградова