Постанова від 31.05.2010 по справі 2-а-3116/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

31 травня 2010 року Справа № 2-а-3116/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Виноградової О.І.,

при секретарі: Варданян О.В.,

за участю:

представник позивача - Калмикової В.П.,

представник відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Обухівському районі Київської області

до

про Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Трипілля»

стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Обухівському районі Київської області (далі ? позивач) звернулося до суду з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Трипілля» (далі ? відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 3480 грн 20 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має перед позивачем заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058 - IV (далі ? Закон № 1058 - IV), зокрема, відповідно до пунктів „б - з” ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 р. № 1788-XII (далі ? Закон № 1788-XII).

У судове засідання з'явився представник позивача.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с. 36, 40).

За таких обставин суд ухвалив розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити з підстав, визначених у позовній заяві.

Суд у судовому засіданні , заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив таке.

17 березня 2000 р. відповідач зареєстрований Обухівською районною державною адміністрацією Київської області, що підтверджується копією відповідного свідоцтва (а.с. 7), та перебуває на обліку у відповідача, а, отже, є страхувальником в розумінні Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі ? Закон України № 400/97-ВР).

Згідно з розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до вимог ч. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 - IV, зокрема, пенсій, призначених згідно з п. „б - з” ст. 13 Закону № 1788-XII, витрати по відшкодуванню відповідачем фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за списком № 2 складають: за 2008 р. - 2425 грн 90 коп. (а.с. 8); за січень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 9); за лютий 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 10); за березень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 11); за квітень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 12); за травень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 13); за червень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 14); за липень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 15); за серпень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 16); за вересень 2009 р. - 79 грн 67 коп. (а.с. 17); за жовтень 2009 р. - 86 грн 41 коп. (а.с. 18); за листопад 2009 р. - 83 грн 62 коп. (а.с. 19); за грудень 2009 р. - 83 грн 62 коп. (а.с. 20); за січень 2010 р. - 83 грн 62 коп. (а.с. 20).

Як вбачається з розрахунку (а.с. 29), загальна сума боргу відповідача по відшкодуванню пільгових пенсій за період з 1 січня 2008 р. по 1 січня 2010 р. становить 3 480 грн 20 коп.

При вирішенні справи судом взято до уваги , що відповідно до п. 1 ст. 1 Закону № 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Як убачається з ч. 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та за результатами атестації робочих місць на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абз. 1 цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону України № 1058-IV в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України № 1788-XII.

У цьому випадку розмір пенсії визначається відповідно до вимог ст. 27- 28 Закону № 1058-IV. При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку таких пенсій, що діяв до набрання чинності Законом № 1058-IV.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону № 1058-IV страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Тобто, грошові кошти, які сплачуються суб'єктами господарювання на відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів “а”-“з” статті 13 Закону № 1788-XII, є страховими внесками в розумінні Закону № 1058 -IV.

Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі ? Інструкція).

Як убачається з п. 6.4 розділу 6 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно з вимогами п. 6.8 розділу 6 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Як свідчать наявні матеріали справи, загальна сума заборгованості, що підлягає відшкодуванню відповідачем становить 3 480 грн 20 коп.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем суду надано не було.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Трипілля» на користь Управління Пенсійного фонду України в Обухівському районі Київської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 3480 (три тисячі чотириста вісімдесят) грн 20 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст.. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.І. Виноградова

Постанову складено у повному обсязі та підписано 1 червня 2010 року.