Постанова від 08.06.2010 по справі 2-а-3023/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

8 червня 2010 року Справа № 2-а-3023/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Виноградової О.І.,

при секретарі: Варданян О.В.,

за участю:

представника позивача - Зайцева В.С.,

відповідач - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

до

про фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

припинення підприємницької діяльності,

ВСТАНОВИВ:

Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Київської області (далі ? позивач) звернулася до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі ? відповідач) з позовом про припинення підприємницької діяльності.

У судове засідання з'явився представник позивача.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 31) , заперечень проти позову суду не надав. Представник позивача проти розгляду справи за відсутності відповідача не заперечував.

За таких обставин суд ухвалив розглядати справу за відсутності відповідача.

Суд у судовому засіданні , з'ясувавши обставини справи та дослідивши наявні докази, встановив таке.

Відповідача було зареєстровано як фізичну особу - підприємця 22 квітня 1997 р. за № 2 353 017 0000 000562, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 11).

Згідно з наявними у матеріалах справи довідками відповідача було взято на облік як платника податків з 22 квітня 1993 р. за № 4576 (а.с. 6), звіти позивачу відповідач не подає з третього кварталу 2007 р. (а.с. 5), станом на 28 грудня 2009 р. податковий борг відсутній (а.с. 8).

Відповідно до ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно - господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно з вимогами ст. 239 цього Кодексу органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно - господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15 травня 2003 № 755-ІУ однією із підстав для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (що не пов'язано з банкрутством) є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Право органів державної податкової служби у передбачених законом випадках звертатися до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачено п.17 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 12 квітня 1990 р. № 509-Х1І.

Наведене свідчить, що відповідачем було порушено правила здійснення господарської діяльності, що є підставою для припинення його підприємницької діяльності.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 69 - 71, 94, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (що не пов'язано з банкрутством) ОСОБА_2 (09100, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

У день набрання цією постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185 - 187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.І. Виноградова

Постанову у повному обсязі виготовлено та підписано 9 червня 2010 р.