Постанова від 28.05.2010 по справі 2-а-3011/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

28 травня 2010 року Справа № 2-а-3011/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Виноградової О.І.,

при секретарі: Варданян О.В.,

за участю

представника позивача - Воловенка О.М.,

представник відповідача - Степашка В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

до

про Обслуговуючого кооперативу «Житлово - будівельний кооператив «Комфорт»

стягнення податкового боргу у сумі 1360 грн 00 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Васильківська об'єднана державна податкова інспекція Київської області (далі - позивач) звернулася до суду з позовом до Обслуговуючого кооперативу «Житлово - будівельний кооператив «Комфорт» (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу у сумі 1360 грн 00 коп.

У судове засідання з'явились представники сторін.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві (а.с. 3 - 5).

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив в його задоволенні відмовити з підстав, викладених у запереченнях на позов (а.с. 37).

Суд у судовому засіданні , заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив таке.

Відповідач зареєстрований Васильківською районною державною адміністрацією Київської області 14 вересня 2006 р., про що свідчить копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 6).

22 травня 2009 р. позивачем було здійснено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання відповідачем податкової звітності, якою встановлено порушення п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 р. № 2181-III (далі - Закон № 2181-III), а саме, неподання декларації з податку на прибуток підприємства за 2007 р. - 2008 р., за результатами якої 22 травня 2009 р. складено акт від № 1640/1510 (далі ? акт перевірки) (а.с. 12).

25 травня 2009 р., на підставі акту перевірки, позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002961510/0, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в сумі 1360 грн 00 коп. (а.с. 19).

Зазначене податкове повідомлення - рішення було отримано представником відповідача 13 липня 2009 р., про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення (а.с. 19).

У подальшому 5 серпня 2009 р. відповідачу було направлено першу податкову вимогу на суму 1360 грн 00 коп. (а.с. 14), яку представником відповідача було отримано 15 серпня 2009 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 15), та 11 вересня 2009 р. другу вимогу № 2/467 на суму 1360 грн 00 коп. (а.с. 16), що підтверджується реєстром рекомендованих листів позивача (а.с. 17).

При вирішенні справи судом взято до уваги , що згідно з вимогами ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Як убачається з п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-III, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, визначений у зазначеній нормі.

Відповідно до вимог абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-III п латник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно з вимогами п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181-III податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з вимогами п.п. 5.4.1 Закону № 2181-III узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені законом, визначаються сумою податкового боргу платників податків.

Як убачається з абз. 2 п.п. 7.11.12 п. 7.11 ст. 7 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР (далі ? Закон N 334/94-ВР), набуття статусу неприбуткової організації здійснюється при її первісній реєстрації.

Відповідно до вимог п. 2.1 наказу Державної податкової адміністрації України від 11 липня 1997 р. № 232 „Про затвердження Положення про реєстр неприбуткових організацій та установ” (далі - Наказ № 232) до названого Реєстру заносяться неприбуткові організації та установи, які згідно з пунктом 7.11 статті 7 Закону N 334/94-ВР звільняються від сплати податку на прибуток.

Згідно із вимогами п. 2.2. цього Наказу для внесення до Реєстру неприбуткова організація або установа повинні подати (надіслати) до податкового органу за її місцезнаходженням реєстраційну заявою за формою № 1 - РН згідно з додатком 1 до цього Положення, а також копію статутних і установчих документів.

Відповідно до вимог п.п. 1.4 п. 1 Наказу № 232 при включені неприбуткової організації або установи до бази Реєстру їй по її ідентифікаційному номеру ставиться ознака неприбуткової організації (установи).

Як убачається з п. 1 Порядку визначення структури ознаки неприбуткових установ (організацій), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації від 3 липня 2000 р. № 355, присвоєння установам та організаціям коду ознаки здійснюють місцеві органи державної податкової служби.

Наявні матеріали справи свідчать, що у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) відповідача було зареєстровано як некомерційну організацію, що обслуговує домашні господарства (а.с. 8).

До Реєстру неприбуткових організацій та установ відповідача включено не було, оскільки з відповідною заявою він до позивача не звертався.

За таких обставин суд вважає, що позивач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 р. № 509 - XII, а, отже, прийняте ним 25 травня 2009 р. є правомірним.

Водночас судом не може бути прийнято до уваги твердження представника відповідача стосовно того, що відповідач є неприбутковою організацією, оскільки управлінням статистики у Васильківському районі його було зареєстровано як некомерційну організацію, оскільки реєстрація в органах статистики не є підставою для присвоєння коду ознаки неприбуткової установи (організації).

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно вимог до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем ? фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 9, 69 - 71, 94, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Житлово - будівельний кооператив «Комфорт» на користь Держави в особі Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області податковий борг у сумі 1360 (одна тисяча триста шістдесят) грн 00 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.І. Виноградова

Постанову складено у повному обсязі та підписано 31 травня 2010 року.