Справа № 931/92/24
Провадження № 3/931/81/24
22 лютого 2024 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 (сел.Локачі)Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , пенсіонера, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 759148 від 02.02.2024 року 02.02.2024 року о 10:30 в с. Губин було встановлено, що ОСОБА_1 здійснював транспортування тютюнових виробів цигарок марки "MARVEL BLUE" в кількості 10 пачок, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, на автомобілі "Нісан Прем'єра" д.н.з. НОМЕР_2 , чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 164-5 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Будь - яких заяв чи клопотань від нього на адресу суду не надходило.
Дослідивши письмові докази, суддя дійшла таких висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 251 КпАП України доказами про справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких в передбаченому законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно із ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленим законом.
Частиною 1 ст. 164-5 КУпАП встановлена відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини у сфері державного регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у таких діяннях: зберіганні або транспортуванні алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів.
Суб'єкт даного правопорушення є спеціальним, оскільки ним можуть бути лише посадові особи підприємств, які є виробниками, імпортерами і продавцями алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
Разом з тим, з матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 пенсіонер, непрацюючий, не є посадовою особою підприємства-виробника, імпортера чи продавця цих товарів, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, тобто не є суб'єктом даного правопорушення.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано жодних документів, котрі б підтверджували, що ОСОБА_1 є посадовою особою підприємства-виробника, імпортера чи продавця алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
Окрім цього, об'єктивна сторона ч.1 ст.164-5 КУпАП, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 , встановлює відповідальність виключно за зберігання або транспортування тютюнових виробів, саме з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку.
До матеріалів справи не додано доказів того, що ОСОБА_1 зберігав чи транспортував тютюнові вироби з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку. В описовій частині протоколу ВАВ № 759148 від 02.02.2024 року зазначено, що в транспортному засобі марки "Нісан Прем'єра" д.н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_1 перевозив тютюнові вироби сигарети марки "MARVEL BLUE" в кількості 10 пачок.
Відтак, обставини, викладені у об'єктивній стороні адміністративного правопорушення, не підтверджені доказами.
Стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Отже, з протоколу про адміністративне правопорушення та доказів, доданих до нього, не вбачається, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, провадження у даній адміністративній справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Вилучені відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №759148 від 02.02.2024 року та квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, № 5 від 02.02.2024 року 10 (десять) пачок тютюнових виробів, а саме: сигарет марки "MARVEL BLUE", повернути власнику.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду С.В. Масляна