Справа № 157/123/24
Провадження №3/157/205/24
20 лютого 2024 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., з участю: секретаря судового засідання Данилюк Ю.О., прокурора Кирди А.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради,
за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли вона дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів Камінь-Каширську міську раду, яка є власником вищевказаного підприємства, про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання та видачі наказу №465-ос/д від 25 серпня 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, в тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала та видала наказ №465-ос/д від 25 серпня 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, в тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли вона дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів Камінь-Каширську міську раду, яка є власником вищевказаного підприємства, про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання та видачі наказу №536-ос/д від 25 вересня 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, в тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала та видала наказ № 536-ос/д від 25 вересня 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, в тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли вона дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів Камінь-Каширську міську раду, яка є власником вищевказаного підприємства, про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання та видачі наказу №577-ос/д від 26 жовтня 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, у тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала та видала наказ №577-ос/д від 26 жовтня 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, у тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, не повідомила не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли вона дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів Камінь-Каширську міську раду, яка є власником вищевказаного підприємства, про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник під час підписання та видачі наказу №627-ос/д від 24 листопада 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, в тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала та видала наказ № 627-ос/д від 24 листопада 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», на підставі якого лікарям закладу нараховано та виплачено премію в розмірі, необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 гривень, в тому числі й собі особисто в розмірі 1950 гривень, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно з частиною 2 статті 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 розглядаються суддею одночасно, тому їх слід об'єднати та прийняти до спільного провадження. Справи №157/123/24 (провадження №3/157/205/24), №157/124/24 (провадження №3/157/206/24), №157/125/24 (провадження №3/157/207/24), №157/126/24 (провадження №3/157/208/24), №157/127/24 (провадження №3/157/209/24), №157/128/24 (провадження №3/157/210/24), №157/129/24 (провадження №3/157/211/24) та №157/130/24 (провадження №3/157/212/24) об'єднати в одне провадження. Об'єднаній справі присвоїти №157/123/24 (провадження №3/157/205/24).
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала. Пояснила, що обіймає посаду директора КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» та за сумісництвом працює лікарем-інфекціоністом цієї лікарні. Питання щодо нарахування їй премії як директору КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» щоразу вирішується власником підприємства Камінь-Каширською міською радою. Проте, премія лікарям уперше була нарахована в серпні 2023 року, в зв'язку з чим вона недосконало була ознайомлена з порядок її нарахування, зокрема з особливостями нарахування премії директору підприємства, тому не повідомила міську раду про нарахування собі премії, оскільки вважала, що це не вимагається діючим законодавством.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, повно, всебічно й об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до положень статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. При цьому, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до статті 1 Закону під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Згідно зі статтею 62 Господарського кодексу України підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами. Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту або модельного статуту. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки.
У статті 80 Цивільного кодексу України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Водночас, згідно зі ст. 81 цього ж Кодексу юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Згідно з пунктом 1 розділу І статуту комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради (далі Статут), вказане підприємство є закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом, а також вживає заходи із профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров'я. Відповідно до пункту 3 розділу І Статуту підприємство створене на базі майна Камінь-Каширської об'єднаної територіальної громади. Згідно з пунктом 4 розділу І Статуту засновником, власником та органом управління майном підприємства є Камінь-Каширська міська рада. Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним власнику, а також Управлінню гуманітарної політики міської ради. Відповідно до пункту 5 розділу І Статуту підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.
Згідно з пунктом 1 розділу IV Статуту підприємство є юридичною особою публічного права. Відповідно до пункту 7 розділу IV Статуту підприємство має самостійний баланс, рахунки в установах банків, Державному казначействі України. Підприємство може мати печатку зі своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.
Згідно з пунктом 1 розділу VII Статуту управління підприємством здійснює власник. Відповідно до пункту 2 розділу VІІ Статуту поточне керівництво (оперативне управління) підприємством здійснює керівник підприємства - директор, який призначається на посаду засновником або уповноваженим ним органом на конкурсній основі шляхом укладання контракту строком на п'ять років. Відповідно до підпунктів 1, 5, 6 пункту 5 розділу VІІ Статуту керівник підприємства - директор: діє без довіреності від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки; користується правом розпорядження майном та коштами підприємства відповідно до законодавства та цього Статуту; у межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства. Згідно з пунктом 9 розділу VII Статуту директор підприємства, його заступник, медичний директор (медичні директор) та керівника структурних підрозділів у межах своїх повноважень здійснюють оперативне керівництво підприємством та його підрозділами.
Таким чином, комунальне некомерційне підприємство «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради є юридичною особою публічного права. Отже, відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» директор КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП настає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а згідно з ч. 2 ст. 172-7 КУпАП адміністративна відповідальність настає за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно з контрактом з головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської районної ради Волинської області, укладеним 09 січня 2019 року між Камінь-Каширською районною радою в особі голови районної ради ОСОБА_2 з однієї сторони та ОСОБА_1 з іншої сторони, ОСОБА_1 призначена на посаду головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської районної ради Волинської області на строк дії цього контракту. Відповідно до пункту 22 розділу VI вказаного контракту, цей контракт діє з 09 січня 2019 року до 09 січня 2024 року і набирає чинності з дня підписання сторонами.
Додатковою угодою до контракту з головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» ОСОБА_1 , укладеного 09 січня 2019 року, у зв'язку зі зміною власника вступну частину контракту від 09 січня 2019 року викладено в новій редакції: «Камінь-Каширська міська рада в особі голови ОСОБА_3 , який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони, та громадянка ОСОБА_1 з іншої сторони, уклали цей контракт про нижченаведене: ОСОБА_1 призначається на посаду директора Комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради Волинської області на строк дії цього контракту». Змінено назву посади керівника Комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» з «головний лікар» на «директор» у відповідних формах та відмінках.
Також встановлено, що відповідно до додаткової угоди від 24 березня 2022 року до контракту з керівником комунального некомерційного підприємства «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради Волинської області від 09 січня 2019 року, керівнику закладу надається право працювати за сумісництвом на підприємстві (0,25 посади лікаря-інфекціоніста). Цим контрактом керівнику надається право виконувати роботу лікаря-інфекціоніста у межах робочого часу з оплатою 25 відсотків посадового окладу лікаря-інфекціоніста.
З долучених до матеріалів справ наказів №465-ос/д від 25 серпня 2023 року, №536-ос/д від 25 вересня 2023 року, №577-ос/д від 26 жовтня 2023 року, №627-ос/д від 24 листопада 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ» вбачається, що ОСОБА_1 всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції» видала та підписала розпорядчі документи, відповідно до яких лікарям, визначеним в додатках №4 до вказаних наказів, нараховано та виплачено премію в розмірі необхідному для забезпечення заробітної плати на рівні не менше 25000 грн, в тому числі лікарю-інфекціоністу ОСОБА_1 .
Із вказаних наказів також вбачається, що премія працівникам КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ» виплачується на підставі Положення про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», де зазначено, що розмір премії конкретному працівнику визначається адміністрацією в межах преміального фонду і не обмежується граничними розмірами про що видається наказ.
У такий спосіб повністю доведено, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою публічного права - директором КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, тобто особою, зазначеною в підпункті «а» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а отже суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, всупереч вимогам пунктів 2, 3 ч. 1 ст. 28 вказаного Закону не повідомила визначений законом колегіальний орган - Камінь-Каширську міську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, що виник у зв'язку з нарахуванням та виплатою премії їй особисто, як лікарю КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради, на підставі наказів №465-ос/д від 25 серпня 2023 року, №536-ос/д від 25 вересня 2023 року, №577-ос/д від 26 жовтня 2023 року, №627-ос/д від 24 листопада 2023 року «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», а також вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання й видачі вищевказаних наказів «Про преміювання працівників КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ».
Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 КУпАП повністю доведена.
Враховуючи характер вчинених адмінправопорушень, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, що робить це вперше, свою вину у вчиненому визнала повністю, відсутність обтяжуючих обставин, суддя вважає що ОСОБА_1 слід піддати адмінстягненню, що передбачене санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, яка передбачає відповідальність за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись статтями 36, 172-7, 283, 284 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Роз'яснити, що на підставі частини 2 статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Камінь-Каширського районного суду.
Суддя: Б. С. Гамула