Справа № 686/4655/24
Провадження № 3/686/1964/24
22 лютого 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
У провадженні Хмельницького міськрайонного суду перебувають справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
За змістом протоколів про адміністративні правопорушення, 02.02.2024 року о 21 год. 45 хв., ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою свого проживання: АДРЕСА_1 , вчиняв домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме, умисно висловлював погрози в присутності малолітніх дітей.
Також, ОСОБА_1 у вказаний день та час, перебуваючи за адресою свого проживання: АДРЕСА_1 , вчиняв домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме, умисно висловлював погрози.
Крім того, ОСОБА_1 у вказаний день та час, перебуваючи за адресою свого проживання: АДРЕСА_1 , вчиняв домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме, умисно висловлював погрози.
Вказані справи об'єднані в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому заперечив та пояснив, що у вказаний день вжив алкоголь та прийшовши додому ліг спати, однак дружина розпочала сварку, в ході якої вони обмінялися взаємними образами. Жодних ознак домашнього насильства щодо дружини чи дітей він не виявляв. Форма оцінки ризиків домашнього насильства відповідає дійсності лише в частині наявності у нього зброї, на яку є відповідний дозвіл.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні домашнього насильства надано протоколи про адміністративні правопорушення; письмові пояснення ОСОБА_2 про те, що «чоловік часто підносить на неї руку», форму оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 02.02.2024 року.
Заслухавши пояснення учасника процесу, дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку про не доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні домашнього насильства.
В розумінні статті 173-2 КУпАП склад адміністративного правопорушення має місце лише у тому випадку, коли дії винного спрямовані на обмеження волевиявлення особи, якщо такі дії викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи. Таких обставин не встановлено. Ні письмові пояснення ОСОБА_2 ні позитивно відмічені пункти форми оцінки ризиків домашнього насильства не підтверджено жодним належним і допустимим доказом у справі. ОСОБА_1 наполягає на тому, що між ним та дружиною відбулася звичайна сімейна сварка і вже на наступний день вони примирилися.
Враховуючи викладене у сукупності приходжу до висновку про закриття провадження за відсутністю події правопорушення.
Керуючись ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП, суддя
постановила:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП закрити за відсутністю події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілою, її представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Порозова І.Ю.
Хмельницької області