22.11.07р.
Справа № А14/373-07
За позовом Прокурора Дніпропетровського району, 52005, вул. Теплична, 7, с. Ювілейне, Дніпропетровський р-н, Дніпропетровська обл., в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Чкалова, 11, м. Дніпропетровськ, 49029
до Відкритого акціонерного товариства "Дніпросервіс", 49045, м. Дніпропетровськ, вул. Кільченська, 1
про стягнення 3319,58 грн.
Суддя Панна С.П.
Представники сторін:
Від позивача Петренко Н.В. - головний спеціаліст за довіреністю № 03-06/1087 від 21.08.2007 року
Від відповідача Чеславська Н.Г. - представник за довіреністю № 03/11-07 від 13.11.2007 року
За участю Левшина Ю.Ю. - помічник прокурора Дніпропетровського району, посвідчення № 208 від 14.11.2006 року
Прокурор Дніпропетровського району Дніпропетровської області, с. Ювілейне, Дніпропетровський р-н, Дніпропетровська обл., звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ, до відкритого акціонерного товариства "Дніпросервіс", с. Ювілейне, Дніпропетровський р-н, Дніпропетровська обл., про стягнення адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця в сумі 3250,00 грн., пені в сумі 69,58 грн.
Відповідач позовні вимоги визнає в повному обсязі (відзив на позовну заяву від 19.11.07 р.).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін та прокуратури, господарський суд
У відповідності до ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів» та Порядку використання суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, що надійшли до державного бюджету, ці надходження використовуються Фондом соціального захисту інвалідів на фінансування заходів, які здійснюються центральними органами виконавчої влади та підпорядкованим їм установам щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів; надання підприємствам, установам, організаціям цільової позики на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів; фінансування витрат на професійне навчання непрацюючих інвалідів; надання фінансової допомоги на здійснення заходів соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів; надання підприємствам, установам, організаціям дотацій на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Згідно ст. 19 Закону для підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 відсотків від загальної чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця, та вони самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого нормативу і забезпечують їх працевлаштування.
Виконанням нормативу робочих місць у визначеній кількості вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно з ч. 9 ст. 19 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Відповідно до ст.. 20 Закону зазначені підприємства, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Як встановлено матеріалами справи, за даними звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік (форма 10-ПІ річна) відповідач вказану норму закону не виконав, адміністративно-господарські санкції за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів не відрахував (арк. справи 10), в Дніпропетровський обласний центр зайнятості не звертався та звіти за формою 3-ПН не надавав (арк. справи 43).
Заборгованість відповідача по сплаті адміністративно-господарських санкцій складає 3250,00 грн., підтверджується матеріалами справи та підлягає до стягнення.
Згідно зі ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів», порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного Банку України, що діяли на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Сума пені, нарахованої позивачем відповідачу, становить 69,58 грн. та підлягає до стягнення.
Згідно зі ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, ст. ст. 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Дніпросервіс" (52005, Дніпропетровська обл., Дніпропетровський р-н, с. Ювілейне, вул. Теплична, 5) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Чкалова, 11, м. Дніпропетровськ, 49029, р/р 31211230700079 в банку ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 25005978) 3250 (три тисячі двісті п'ятдесят) грн. - адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця, 69 (шістдесят дев'ять) грн. 58 коп. - пені.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
С.П. Панна
Згiдно з оригіналом
Помічник судді
І. В. Грабінська