490/7556/23 21.02.2024
нп 1-кс/490/778/2024
Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 490/7556/23
21 лютого 2024 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про арешт майна, -
До слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання прокурора Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, яке перебуває у власності підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.28, ч.3 ст.368, ч.3 ст.332 КК України, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою забезпечення його можливої конфіскації за вироком суду, а саме на:
- земельну ділянку з кадастровим номером 65247850000:04:001:0168, що розташована Херсонська область, Скадовський район, Широківська сільська рада, загальною площею земельної ділянки 0,12га;
- земельну ділянку з кадастровим номером 65235855000:07:001:0479, що розташована Херсонська область, Каховський район, Червоноперекопська сільська рада, загальною площею земельної ділянки 2га.
На обґрунтування клопотання вказано, що у провадженні СУ ГУНП в Миколаївській області знаходиться кримінальне провадження за № 42023164690000028 від 04.07.2023, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 у вчинені кримінальних правопорушень передбачених за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України.
31.01.2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.28, ч.3 ст.368, ч.3 ст.332 КК України.
Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає покарання у виді конфіскації майна, тому з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання є необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 .
У судове засідання прокурор не з'явився.
Вивчивши доводи клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про його підставність, наявність ризику відчуження нерухомого майна задля уникнення можливої його конфіскації як покарання в разі прийняття ймовірного рішення про призначення відповідного покарання за результатами розгляду кримінального провадження.
Як встановлено з матеріалів клопотання, ОСОБА_4 обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.28, ч.3 ст.368, ч.3 ст.332 КК України.
Органом досудового розслідування ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.28, ч.3 ст.368, ч.3 ст.332 КК України, за наступних обставин.
Так, Статтею 1 Закону України «Про державний кордон України» визначено, що Державний кордон України є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі території України - суші, вод, надр, повітряного простору.
Відповідно статті 2 цього закону, Державний кордон України визначається Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Захист державного кордону України є невід'ємною частиною загальнодержавної системи забезпечення національної безпеки і полягає у скоординованій діяльності військових формувань та правоохоронних органів держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.
Координація діяльності військових формувань та правоохоронних органів держави із захисту державного кордону здійснюється Державною прикордонною службою України. Охорона державного кордону України є невід'ємною складовою загальнодержавної системи захисту державного кордону і полягає у здійсненні Державною прикордонною службою України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах, а також Збройними Силами України у повітряному та підводному просторі відповідно до наданих їм повноважень заходів з метою забезпечення недоторканності державного кордону України.
Згідно статті 9 вищевказаного Закону України, перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.
Пункт пропуску через державний кордон України - це спеціально виділена територія на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державний кордон України» особи, транспортні засоби, вантажі та інше майно, що перетинають державний кордон України, підлягають прикордонному і митному контролю. Контроль організовується та здійснюється у встановленому актами законодавства України порядку.
Статтею 12 вказаного Закону визначено, що пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Відповідно до ст. ст. 2, 6 Закону України «Про прикордонний контроль», прикордонний контроль - державний контроль, що здійснюється Державною прикордонною службою України, який включає комплекс дій і систему заходів, спрямованих на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, транспортними засобами і переміщення через нього вантажів.
Перетинання особами, транспортними засобами державного кордону і переміщення через нього вантажів здійснюються лише за умови проходження прикордонного контролю та з дозволу уповноважених службових осіб Державної прикордонної служби України, а у випадках, визначених цим Законом, - посадових осіб Державної прикордонної служби України, якщо інше не передбачено цим Законом.
Крім того, відповідно до ст. З Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону.
Крім того, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. В подальшому, термін дії воєнного стану Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» неодноразово продовжувався та діє по теперішній час.
Так, відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Крім того, п. 3 вказаного Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені зокрема статтею 33 Конституції України, тобто право кожному хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (зі змінами внесеними після запровадження воєнного стану), право перетинання державного кордону України військовозобов'язаними надано особам лише з окремих документально підтверджених підстав.
Так, згідно з листом Адміністрації Державної прикордонної служби України № 23-6122/0/6-22-вих від 24.02.2022, з метою забезпечення оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, проведення своєчасної та повної мобілізації, на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонений (за виключеннями).
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
№ 154 від 23.02.2022, (далі - Положення), ТЦК та СП є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Відповідно до п. 8 Положення завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є, зокрема, виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Згідно п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань окрім іншого: здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період; розробляють плани проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів, удосконалення системи оповіщення, збору та поставки зазначених мобілізаційних ресурсів на відповідній території; здійснюють контроль за проведенням на підприємствах, у закладах освіти роботи з ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час; виконують інші функції відповідно до законодавства.
Відповідно до п.п. 3, 4 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та призовників, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі - Порядок), військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період.
Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Завданнями військового обліку є: утворення військового резерву людських ресурсів, накопичення військово-навчених людських ресурсів, необхідних для укомплектування Збройних Сил, інших військових формувань у мирний час та в особливий період; проведення аналізу кількісного складу та якісного стану призовників, військовозобов'язаних та резервістів для їх ефективного використання в інтересах оборони та національної безпеки держави; своєчасне оформлення військово-облікових документів призовників, військовозобов'язаних та резервістів; організація своєчасного бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час; забезпечення контролю за станом військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях; забезпечення контролю за дотриманням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку; забезпечення громадян України інформацією щодо виконання ними військового обов'язку.
Відповідно до п. 20 вказаного Порядку, військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.
Військово-обліковими документами є: для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці; для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного; для резервістів - військовий квиток.
Статтею 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» визначено порядок та підстави взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №12 від 11.08.2021, підполковника ОСОБА_5 призначено на посаду заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно до функціональних обов'язків заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки - начальник мобілізаційного відділення зобов'язаний: узгоджувати роботу начальників відділень та служб з мобілізаційних питань та питань мобілізаційної готовності; керувати розробкою та уточненням документів плану проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів на території відповідальності, перелік основних заходів, щодо переведення на функціонування в умовах особливого періоду; організовувати взаємодію з місцевими державними адміністраціями та місцевими органами центральних органів влади з питань забезпечення проведення мобілізації людських та транспортних ресурсів на території району; перевіряти організацію і стан обліку підготовки з мобілізаційних питань та спеціальної підготовки; вести контроль за виконанням наказів, розпоряджень, директив, з мобілізаційних питань та питань військового обліку.
Окрім того, відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №108 від 01.09.2022, молодшого лейтенанта ОСОБА_4 призначено на посаду офіцера відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Згідно до функціональних обов'язків офіцер відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_5 зобов'язаний: здійснювати взяття, зняття або виключення з військового обліку військовозобов'язаних і резервістів, які проживають (перебувають) на відповідній території, проте не перебувають на військовому обліку; виявляти призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які проживають (перебувають) на відповідній території, проте не перебувають на військовому обліку; організовувати оповіщення військовозобов'язаних і резервістів про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_6 для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, взяття на військовий облік, призначення на воєнний час, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних і резервістів та забезпечувати здійснення контролю за їх прибуттям; організовувати та забезпечувати зберігання облікової документації військовозобов'язаних і резервістів та персональних даних, які містяться в них; здійснювати взяття на військовий облік військовозобов'язаних-жінок на підставі списків із закладів освіти; звертатися до органів Національної поліції України для розшуку, затримання та доставки до ІНФОРМАЦІЯ_6 громадян, які ухиляються від виконання військового обов'язку; виконувати архівно-довідкову роботу з питань військового обліку; готувати та своєчасно подавати звітну документацію до ІНФОРМАЦІЯ_6 у відповідності до форм та термінів встановлених Генеральним штабом Збройних Сил України; проводити документальне оформлення бронювання військовозобов'язаних і резервістів за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями, які бронюються згідно з переліками посад і професій, на період мобілізації та на воєнний час.
Відповідно до примітки 1 статті 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 КК України є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Згідно ст.ст. 6, 20 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством. На військових посадових осіб поширюються інші вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно- правових актів, ОСОБА_5 всупереч обов'язку їх неухильного дотримання, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення став на шлях злочинної діяльності за наступних обставин.
В період літа 2023 року, на території міста Херсон, більш точної дати в ході досудового розслідування встановити не представилось можливим, за невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, ОСОБА_5 , будучи службовою особою ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка займає відповідальне становище, достовірно знаючи, що з введенням на території України воєнного стану та оголошення загальної мобілізації з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, з метою незаконного збагачення та одержання матеріальних благ, розробив план злочинної діяльності для вчинення тяжких злочинів, пов'язаних із вимаганням та одержанням неправомірної вигоди за сприяння військовозобов'язаним особам уникнути мобілізації та незаконно перетнути державний кордон України.
При цьому, ОСОБА_5 , в силу зайнятої посади заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 - начальника мобілізаційного відділення, виконуючи свою функціональні обов'язки, був достовірно обізнаний про знищення картотек військовозобов'язаних у зв'язку з тимчасовою окупацією міста Херсон, а також із порядком проведення мобілізації та вичерпним переліком підстав виключення з військового обліку.
Так, за задумом ОСОБА_5 , реалізація злочинного плану полягала у внесенні недостовірних відомостей до військово-облікових документів військовозобов'язаних осіб, з подальшим виключенням з військового обліку для перетину державного кордону України.
Безпосередній механізм вчинення злочинів полягав у наступному:
- підшукання військовозобов'язаних чоловіків призовного віку, що підлягають мобілізації на період дії воєнного стану та бажання за грошову винагороду не виконувати обов'язок з відсічі збройної агресії Російської Федерації;
- одержання від військовозобов'язаних неправомірної грошової винагороди за виключення з військового обліку;
- внесення відповідних відомостей до військово-облікових документів військовозобов'язаних осіб з подальшим виключенням з військового обліку;
- надання військовозобов'язаним особам роз'яснення щодо порядку перетину кордону.
Усвідомлюючи, що реалізація злочинного плану, направленого на незаконне збагачення та одержання неправомірної вигоди за сприяння у виключенні з військового обліку та перетинанні державного кордону України і з метою унеможливлення викриття його протиправної діяльності правоохоронними органами, потребує залучення інших осіб, які будуть діяти за вказівками організатора та будуть об'єднані загальною метою одержання незаконного прибутку, ОСОБА_5 , приблизно на початку 2023 року, залучив в якості безпосередніх виконавців раніше знайомого громадянина ОСОБА_6 та свого підлеглого - офіцера відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 , яким довів деталі плану протиправної діяльності, переслідуючи корисливі мотиви, які дали свою добровільну згоду на участь у зазначеній протиправній діяльності під його безпосереднім керівництвом, що виразилось у їх подальших активних діях, направлених на досягнення мети загального злочинного плану організованої групи.
Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище, а також свої лідерській якості, маючи рішучий та вольовий характер, розуміючи можливі наслідки протиправних дій, проте нехтуючи суворістю визначеного кримінальним законодавством покарання, створив на території міста Херсон організовану групу з чітким розподілом ролей та функцій кожного з її учасників, об'єднавши їх єдиною метою - одержання незаконного прибутку, підпорядкувавши собі членів зазначеного злочинного угруповання під свої безпосереднім керівництвом.
В результаті чого, члени зазначеної організованої групи, під керівництвом ОСОБА_5 попередньо зорганізувались у стійке злочинне об'єднання для скоєння злочинів, пов'язаних з незаконним збагаченням та одержанням матеріальних благ у вигляді неправомірної вигоди від військовозобов'язаних які бажали за надання неправомірної вигоди уникнути мобілізації та не виконувати обов'язок щодо захисту держави та територіальної цілісності України, погодили план протиправних дій, визначили ролі кожного з учасників такої групи.
Згідно злочинного плану і розподілу функцій між членами групи, кожний з її учасників виконував відведені йому функції, а саме:
- ОСОБА_5 , обравши собі роль керівника організованої групи, розробив план одержання неправомірної вигоди, який довів до відома інших учасників групи; визначив схему реалізації злочинного плану, керував і планував діями виконавців; погоджував кандидатури осіб призовного віку, яких у подальшому списував з військового обліку, контролював підготовку документів, в які внесені недостовірні відомості про наявність не існуючих захворювань військовозобов'язаних осіб, надавав вказівки безпосередньо ОСОБА_4 , розподіляв кошти, одержані в якості не правомірної вигоди між членами злочинного угрупування;
- ОСОБА_6 , будучи членом організованої групи, згідно розробленого плану та відведеної йому ролі виконавця, здійснював підшукування чоловіків призовного віку, бажаючих за грошову винагороду уникнути мобілізації до Збройних Сил України під час дії воєнного стану, отримував їх військово-облікові документи, наявну в них медичну документацію захворювань, а також грошові кошти з ціллю подальшої передачі керівнику організованої групи ОСОБА_5 ;
- ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді офіцера відділення військового обліку та бронювання сержантів та солдатів ІНФОРМАЦІЯ_3 , та будучи членом організованої групи та маючи безпосередній доступ до військово-облікових документів, здійснював виконання безпосередніх вказівок ОСОБА_5 , підбирав відповідні захворювання для внесення до військово-облікових документів призовників та вносив відомості до зазначених документів визначенні організатором злочинної групи.
Зазначена група мала стійкий характер, високий ступінь організованості, відрізнялась побудованою ієрархією, чітким плануванням, підготовкою до вчинення злочинів, розподілом ролей та функцій між її учасниками.
Таким чином, у період часу з червня 2023 року по 15.09.2023, ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , скоїли ряд умисних злочинів, пов'язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України, незаконним збагаченням та одержанням неправомірної вигоди.
Так, у червні 2023 року, але не пізніше 04.07.2023, на території міста Херсон, громадянин ОСОБА_8 , будучи військовозобов'язаним та достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_6 має сталі зв'язки з службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 , зустрівся з раніше знайомим йому ОСОБА_6 .
В ході розмови ОСОБА_6 та ОСОБА_8 , останній повідомив, що непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку за станом здоров'я, але відповідна відмітка про виключення з військового обліку у графі № 14 тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, виданого на його ім'я відсутня.
В свою чергу, ОСОБА_6 повідомив, що на цей час на території України діє правовий режим воєнного стану, у зв'язку із чим, службові особи РТЦК та СП штучно створюють умови за яких військовозобов'язаних не виключають з військового обліку, навіть за наявності законних на це підстав.
Разом з цим, ОСОБА_6 висловив вимогу ОСОБА_8 , яка полягала у тому, що у разі надання ОСОБА_8 йому, ОСОБА_6 , неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 3500 (три тисячі п'ятсот) доларів США він забезпечить внесення до військово-облікових документів ОСОБА_8 відомостей про виключення з військового обліку за станом здоров'я.
В ОСОБА_9 , на виконання незаконних вимог ОСОБА_6 , передав останньому грошові кошти в сумі 3500 доларів США та тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , видане на ім'я ОСОБА_8 12.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Продовжуючи виконувати визначені ролі в злочинній групі, ОСОБА_6 , знаходячись на території міста Херсон, передав ОСОБА_5 вказане вище тимчасове посвідчення військовозобов'язаного на ім'я ОСОБА_8 разом із грошовими коштами у сумі 3500 (три тисячі п'ятсот) доларів США.
В свою чергу, ОСОБА_5 , виконуючи роль організатора, отримане тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 видане на ім'я ОСОБА_8 12.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_7 , передав ОСОБА_4 для подальшого внесення до графи № 13 зазначеного офіційного документу відомостей про виключення з військового обліку.
В подальшому, для доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 вніс запис до графи № 14 у тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , виданого на ім'я ОСОБА_8 12.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_7 , про виключення ОСОБА_10 з військового обілку за станом здоров'я, а саме: « НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_7 згідно п. 3 ч. 6 ст. 37 «Про ВО і ВС» ІНФОРМАЦІЯ_6 підполковник ОСОБА_11 ».
Виконавши відведену роль виконавця в злочинному угрупуванні ОСОБА_4 повернув організатору ОСОБА_5 тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , видане на ім'я ОСОБА_8 12.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_7 ,в якому було внесено запис про виключення ОСОБА_10 з військового обліку, де ОСОБА_5 , діючи умисно, будучи організатором поставив власний підпис та гербову печатку ІНФОРМАЦІЯ_6 .
В подальшому, ОСОБА_5 , виконавши роль організатора, в невстановлений час, але не пізніше 04.07.2023 повернув ОСОБА_6 тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , видане на ім'я ОСОБА_8 12.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_7 ,із внесеними відомостями про виключення ОСОБА_10 з військового обілку.
На виконання своєї ролі в злочинній групі, ОСОБА_6 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 04.07.2023, знаходячись на території міста Херсон, повернув ОСОБА_8 тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , видане на ім'я ОСОБА_8 12.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_7 ,із внесеними записами про виключення ОСОБА_10 з військового обілку.
Таким чином, ОСОБА_5 , реалізуючи план злочинного угрупування, діючи у складі із ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , переслідуючи умисел направлений на незаконне збагачення та одержання неправомірної вигоди, шляхом внесення відомостей до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , виданого на ім'я ОСОБА_8 12.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_7 ,щодо виключення останнього з військового обліку, одержав за це грошові кошти у розмірі 3500 доларів США (за курсом НБУ станом на 04.07.2023 становить 127960 грн.), після чого вказані грошові кошти розподілили між усіма членами організованої групи.
Наприкінці липня 2023 року, більш точної дати в ході досудового розслідування встановити не представилось можливим, ОСОБА_12 , будучи військовозобов'язаним та достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_6 має сталі зв'язки з службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 , зустрівся з раніше знайомим йому ОСОБА_6 .
В ході розмови ОСОБА_12 та ОСОБА_6 останній повідомив, що може організувати переміщення ОСОБА_12 через державний кордон України у разі надання йому, ОСОБА_6 , неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 5500 (п'ять тисяч п'ятсот) доларів США. При цьому, ОСОБА_6 зазначив, що за вказану грошову винагороду він забезпечить внесення до військово-облікових документів ОСОБА_12 відомостей про виключення з військового обліку за станом здоров'я, що надасть останньому право безперешкодно перетнути державний кордон України.
У подальшому, ОСОБА_12 передав ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 5500 доларів США та військовий квиток № НОМЕР_3 , виданий на ім'я ОСОБА_12 .
Продовжуючи виконувати визначенні ролі в злочинній групі, ОСОБА_6 , знаходячись на території міста Херсон, передав ОСОБА_5 вказаний вище військовий квиток, виданий на ім'я ОСОБА_12 разом із грошовими коштами у сумі 5500 (п'ять тисяч п'ятсот) доларів США.
В подальшому, ОСОБА_5 , виконуючи роль організатора, надав ОСОБА_4 вказівку щодо підбирання відповідного виду захворювання та статті відповідного нормативно-правового акту, який регламентує порядок військового обліку військовозобов'язаних, для внесення до військового квитка № НОМЕР_3 недостовірних відомостей про виключення ОСОБА_12 з військового обліку за станом здоров'я.
У свою чергу, ОСОБА_4 , будучи членом стійкого злочинного угрупування, виконуючи відведену йому роль виконавця, яка полягала у внесенні недостовірних відомостей до військово-облікових документів осіб, які підлягають мобілізації отримав від організатора угрупування ОСОБА_5 , військовий квиток № НОМЕР_3 на ім'я ОСОБА_12 .
В подальшому, для доведення злочинного умислу до кінця, ОСОБА_4 передав військовий квиток № НОМЕР_3 на ім'я ОСОБА_12 співробітнику ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_13 , яка за вказівкою ОСОБА_14 внесла недостовірні відомості на арк.7 до графи №15 зазначеного офіційного документу про непридатність ОСОБА_12 до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі гр. ІІ ст. 62А розкладу хвороб (наказ Міністра Оборони України №402 від 2008року), після чого повернула ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 , виконавши відведену роль виконавця в злочинному угрупуванні, повернув ОСОБА_5 військовий квиток № НОМЕР_3 на ім'я ОСОБА_12 , в якому були внесені недостовірні відомості про виключення з військового обліку за станом здоров'я.
В свою чергу ОСОБА_5 виконуючи роль організатора злочинного угрупування, будучи достовірно обізнаним із тим, що ОСОБА_12 не проходив війсьоково-лікарську комісію та в останнього відсутні підстави для виключення з військового обліку, поставив власний підпис у військовому квитку № НОМЕР_3 на ім'я ОСОБА_12 та печатку ІНФОРМАЦІЯ_6 , після чого повернув зазначений документ ОСОБА_6 для подальшої передачі військового квитка ОСОБА_12 .
В подальшому ОСОБА_6 , виконавши відведену роль у злочинному угрупуванні, в невстановлену досудовим розслідуванням дату та час, але не пізніше 31.07.2023, знаходячись поблизу супермаркету «АТБ» по вул. Вишневій в місті Херсон передав ОСОБА_12 його військовий квиток № НОМЕР_3 із внесеними недостовірними відомостями про виключення останнього з військового обліку за станом здоров'я.
Таким чином, ОСОБА_5 , діючи спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , реалізуючи єдиний план злочинного угрупування, направленого на незаконне збагачення та одержання неправомірної вигоди, шляхом внесення недостовірних відомостей до військового квитка № НОМЕР_3 , виданого на ім'я ОСОБА_12 про виключення останнього з військового обліку, одержав за це неправомірну вигоду у виді грошових коштів у розмірі 5500 доларів США (за курсом НБУ станом на 31.07.2023 становить 201135 грн.), яку в подальшому розподілили між собою.
В подальшому, 15.08.2023 о 18:32, ОСОБА_15 , знаходячись за адресою: м. Херсон, вул. 200 Річчя Херсону, 9, будучи військовозобов'язаним та достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_6 має сталі зв'язки з службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 , з метою отримання консультації з приводу військового обліку, здійснив останньому телефонний дзвінок, в ході якого ОСОБА_6 , діючи відповідно до визначеної йому ролі та на виконання єдиного плану злочинної діяльності, переслідуючи корисливий умисел, направлений на незаконне збагачення, діючи у складі організованої групи, повідомив що за грошову винагороду в розмірі 5500 доларів США допоможе уникнути мобілізації шляхом внесення недостовірних відомостей до військово - облікових документів про виключення ОСОБА_15 з військового обліку, що стане для останнього підставою для перетину державного кордону України.
Надалі, в один з днів серпня 2023 року, але не пізніше 27.08.2023, продовжуючи реалізацію злочинного плану, ОСОБА_6 , знаходячись поблизу стоматології «32 Перлини» розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Перикопська, 146 , за місцем роботи ОСОБА_15 , одержав від останнього неправомірну вигоду у виді грошових коштів в сумі 5500 доларів США та тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_4 видане Херсонським ОМВК 16.01.2019 на ім'я ОСОБА_15 , яке в подальшому передав ОСОБА_5 , разом із вказаними вище грошовими коштами.
В подальшому, ОСОБА_5 , виконуючи роль організатора, надав ОСОБА_4 вказівку щодо підбирання відповідного виду захворювання та статті відповідного нормативно-правового акту, який регламентує порядок військового обліку військовозобов'язаних, для внесення до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_4 , виданого на ім'я ОСОБА_15 недостовірних відомостей про виключення останнього з військового обліку за станом здоров'я.
У свою чергу, ОСОБА_4 , будучи членом стійкого злочинного угрупування, виконуючи відведену йому роль виконавця, яка полягала у внесенні недостовірних відомостей до військово-облікових документів осіб, які підлягають мобілізації, отримав від організатора угрупування ОСОБА_5 , тимчасове посвідчення військовозобов'язаного ОСОБА_15 № НОМЕР_4 , видане 16.01.2019 Херсонським ОМВК.
В подальшому, для доведення злочинного умислу до кінця в межах відведеної ролі, ОСОБА_4 передав тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_4 на ім'я ОСОБА_15 співробітнику ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_13 , яка за вказівкою ОСОБА_4 внесла до графи 14 зазначеного офіційного документа недостовірні відомості про виключення ОСОБА_15 з війського обліку на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», після чого повернула зазначений військово-обліковий документ ОСОБА_4 .
Надалі ОСОБА_4 , виконавши відведену роль виконавця в злочинному угрупуванні поверну організатору ОСОБА_5 тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_4 на ім'я ОСОБА_15 , із внесеними недостовірними відомостями про виключення останнього з військового обліку за станом здоров'я.
В свою чергу, ОСОБА_5 виконуючи роль організатора злочинного угрупування, будучи обізнаним із тим, що ОСОБА_15 не проходив війсьоко-лікарську комісію та відсутність в останнього законних підстав для виключення з військового обліку, поставив власний підпис у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_4 на ім'я ОСОБА_15 та печатку ІНФОРМАЦІЯ_6 чим засвідчив недостовірні відомості щодо виключення останнього з військового обліку, та передав зазначений документ ОСОБА_6 .
В подальшому, ОСОБА_6 , виконавши відведену роль у злочинному угрупуванні, 27.08.2023 знаходячись поблизу супермаркету «АТБ» по вул. Вишневій в місті Херсон, передав ОСОБА_15 його тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_4 , із внесеними недостовірними відомостями про виключення останнього з військового обліку за станом здоров'я.
Таким чином, ОСОБА_5 , діючи спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , реалізуючи єдиний план злочинного угрупування, направленого на незаконне збагачення та одержання неправомірної вигоди, шляхом внесення недостовірних відомостей до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_4 ім'я ОСОБА_15 про виключення останнього з військового обліку, одержав за це неправомірну вигоду у виді грошових коштів у розмірі 5500 доларів США (за курсом НБУ станом на 27.08.2023 становить 201080 грн.), яку вподальшому розподілили між собою.
Крім того, 16.08.2023 о 12:00 год., ОСОБА_16 , знаходячись на території міста Херсон, будучи військовозобов'язаним та достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_6 має сталі зв'язки з службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 , з метою уникнення мобілізації до лав Збройних Сил України та отримання можливості перетинання державного кордону України, зустрівся з останнім.
В ході зустрічі вказані особи обговорили порядок можливого виключення ОСОБА_16 з військового обліку з метою подальшого виїзду за межі державного кордону України.
27.08.2023 о 17 год. 18 хв., ОСОБА_6 , з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, в ході телефонної розмови повідомив ОСОБА_16 , що за умови надання йому, ОСОБА_6 , неправомірної вигоди у виді грошових коштів у сумі 5000 доларів США допоможе уникнути мобілізації шляхом внесення недостовірних відомостей до військово - облікових документів про виключення ОСОБА_16 з військового обліку, що стане для останнього підставою для перетину державного кордону України.
В той же день, знаходячись поблизу будинку № 58 по вул. Блюхера в місті Херсон ОСОБА_16 передав військовий квиток № НОМЕР_5 та раніше визначену ОСОБА_6 неправомірну вигоду у виді грошових коштів у сумі 5000 доларів США. Вподальшому, ОСОБА_6 , отриманий військовий квиток № НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_16 разом із вказаними грошовими коштами передав ОСОБА_5 .
У свою чергу, ОСОБА_5 , діючи з метою незаконного збагачення за рахунок одержання неправомірної вигоди, одержав від ОСОБА_6 військовий квиток № НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_16 та грошові кошти у сумі 5000 доларів США.
В подальшому, ОСОБА_5 , передав військовий квиток № НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_16 начальнику відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_17 , який за вказівкою ОСОБА_5 вніс на 4 арк. до графи 20 вказаного офіційного документа недостовірні відомості про виключення ОСОБА_16 з війського обліку на підставі ст. 79Б, 61Б, 39А наказу Міністра Оборони України №402 від 2008 року, після чого повернув зазначений військово-обліковий документ ОСОБА_5 .
В свою чергу, ОСОБА_5 , будучи обізнаним із тим, що ОСОБА_16 не проходив війсьоко-лікарську комісію та про відсутність в останнього законних підстав для виключення з військового обліку, поставив власний підпис у військовому квитку № НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_16 та печатку ІНФОРМАЦІЯ_6 , чим засвідчив недостовірні відомості щодо виключення останнього з військового обліку та передав зазначений документ ОСОБА_6 для подальшої передачі ОСОБА_16 .
30.08.2023 ОСОБА_6 , повернув ОСОБА_16 військовий квиток № НОМЕР_5 , із внесеними у ньому недостовірними відомостями про виключення останнього з військового обліку за станом здоров'я.
Таким чином, ОСОБА_5 , діючи за пособництва ОСОБА_6 , шляхом внесення недостовірних відомостей до військового квитка № НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_16 про виключення останнього з військового обліку, одержав за це неправомірну вигоду у виді грошових коштів у розмірі 5000 доларів США (за курсом НБУ станом на 30.08.2023 становить 182850), яку вподальшому розподілили між собою.
В подальшому, на початку вересня 2023 року, але не пізніше 07.09.2023, на території міста Херсон ОСОБА_18 ,будучи достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_6 , має сталі зв'язки із службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 , зустрівся із останнім у м. Херсон. В ході бесіди між ОСОБА_6 та ОСОБА_18 , останній повідомив, про те, що він має наміри перетнути державний кордон України, але не має на це законних підстав, оскільки є військовозобов'язаним. В свою чергу, ОСОБА_6 повідомив, що обговорить із відповідними службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 можливість внесення до військо-облікових документів ОСОБА_18 відповідних недостовірних відомостей про виключення останнього з військового обліку, що стане для останнього підставою для перетину державного кордону України.
Продовжуючи виконувати визначенні ролі в злочинній групі, 07.09.2023, відбулась зустріч між ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , в ході якої останній погодив кандидатуру ОСОБА_18 , як особу, до військо-облікових документів якої можливо внести відповідні недостовірні відомості про виключення з військового обліку, що надасть право ОСОБА_18 перетнути державний кордон України під час дії правового режиму воєнного стану.
11.09.2023між ОСОБА_18 та ОСОБА_6 у м. Херсон відбулась зустріч, в ході якої останній повідомив, що за грошову винагороду в розмірі 4000 доларів США допоможе перетнути державний кордон України шляхом внесення недостовірних відомостей до військово - облікових документів ОСОБА_18 про виключення з військового обліку за станом здоров'я, що вподальшому дасть можливість перетнути державний кордон України. Після чого, ОСОБА_6 одержав обумовлену неправомірну вигоду у виді грошових коштів у сумі 4000 доларів США та тимчасове посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_18 .
Продовжуючи виконувати визначенні ролі в злочинній групі, 12.09.2023, знаходячись на території міста Херсон, відбулась зустріч між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , в ході якої останній передав організатору злочинної групи тимчасове посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_18 та грошові кошти у сумі 4000 доларів США.
В подальшому, 13.09.2023, в м. Херсон, в автомобілі ОСОБА_5 відбулась зустріч з виконавцем ОСОБА_4 , в ході якої, ОСОБА_5 , виконуючи роль організатора, надав ОСОБА_4 вказівку щодо підбирання відповідного виду захворювання та статті відповідного нормативно-правового акту, який регламентує порядок військового обліку військовозобов'язаних, для внесення до тимчасового посвідчення № НОМЕР_6 , виданого на ім'я ОСОБА_18 недостовірних відомостей про виключення останнього з військового обліку за станом здоров'я та передано грошові кошти за здійснення таких дій.
В подальшому, для доведення злочинного умислу до кінця в межах відведеної ролі, ОСОБА_4 передав тимчасове посвідчення № НОМЕР_6 , видане на ім'я ОСОБА_18 співробітнику ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_13 , яка за вказівкою ОСОБА_4 внесла до графи «Службові відмітки» зазначеного офіційного документу недостовірні відомості про непридатність ОСОБА_18 до військової служби з виключенням з військового облікуна підставі ст. 64Б, 61А гр. ІІ наказу Міністра Оборони України №402 від 2008 року, після чого повернула зазначений військово-обліковий документ ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 виконавши відведену роль виконавця в злочинному угрупуванні повернув організатору ОСОБА_5 тимчасове посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_18 ,в якому було внесено недостовірні відомості про виключення останньогоз війського обліку за станом здоров'я.
В свою чергу, ОСОБА_5 виконуючи роль організатора злочинного угрупування, будучи достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_18 не проходив військово-лікарську комісію, а також про те, що останній не має законних підстав для зняття з військового обліку, поставив власний підпис у тимчасове посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_18 та печатку ІНФОРМАЦІЯ_6 , чим засвідчив недостовірні відомості про виключення ОСОБА_18 з військового обліку за станом здоров'я та передав зазначений документ ОСОБА_6 .
Виконавши свою роль в злочинній групі, ОСОБА_6 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.09.2023, знаходячись на території м. Херсон, повернув ОСОБА_18 тимчасове посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я останнього,в якому містяться недостовірні відомості про виключення ОСОБА_18 з військового обліку за станом здоров'я.
15.09.2023, продовжуючи виконувати ролі в злочинній групі, в ході зустрічі між ОСОБА_19 та ОСОБА_5 , останній будучи організатором стійкої злочинної групи наголосив, щоб ОСОБА_6 проінструктував ОСОБА_18 про порядок перетину державного кордону України шляхом симулювання відповідних захворювань, відомості про які були зазначені у тимчасовому посвідченні № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_18 .
Таким чином, ОСОБА_5 , діючи спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , реалізуючи єдиний план злочинного угрупування, направленого на незаконне збагачення та одержання неправомірної вигоди, шляхом внесення недостовірних відомостей до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_18 про виключення останнього з військового обліку, одержав за це неправомірну вигоду у виді грошових коштів у розмірі 4000 доларів США (за курсом НБУ станом на 15.09.2023 становить 146240 грн.), яку вподальшому розподілили між собою.
В подальшому, 01.09.2023 приблизно о 17 год. 23 хв., ОСОБА_20 будучи військовозобов'язаним та достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_6 , має сталі зв'язки із службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 , зустрівся із останнім біля кафе «Арома Кава» на перетині вул. Ушакова та вул. Белінського у м. Херсон. В ході бесіди між ОСОБА_6 та ОСОБА_20 , останній повідомив, про те, що він має наміри перетнути державний кордон України, але не має на це законних підстав, оскільки є військовозобов'язаним. В свою чергу, ОСОБА_6 повідомив, що за грошову винагороду в розмірі 4500 доларів США допоможе перетнути державний кордон України шляхом внесення недостовірних відомостей до військово - облікових документів ОСОБА_20 про виключення з військового обліку за станом здоров'я, що вподальшому дасть можливість перетнути державний кордон України.
Вподальшому, продовжуючи виконувати визначенні ролі в злочинній групі, відбулась зустріч між ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , в ході якої останній погодив кандидатуру ОСОБА_20 , як особу, до військо-облікових документів якої можливо внести відповідні недостовірні відомості про виключення з військового обліку, що надасть право ОСОБА_20 виїхати за межі кордону України під час дії правового режиму воєнного стану.
05.09.2023 приблизно о 14 год. 20 хв. біля кафе «Верона», що знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії будинок 4, між ОСОБА_20 та ОСОБА_6 відбулась зустріч, в ході якої ОСОБА_6 одержав обумовлену неправомірну вигоду у виді грошових коштів у сумі 4500 доларів США та військовий квиток серії НОМЕР_7 на ім'я ОСОБА_20 .
Продовжуючи виконувати визначенні ролі в злочинній групі, 15.09.2023, знаходячись на території міста Херсон, відбулась зустріч між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , в ході якої останній передав організатору злочинної групи військовий квиток серії НОМЕР_7 на ім'я ОСОБА_20 та вказану суму неправомірної вигоди.
Таким чином, ОСОБА_5 , діючи спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , реалізуючи єдиний план злочинного угрупування, направленого на незаконне збагачення та одержання неправомірної вигоди, шляхом внесення недостовірних відомостей до військового квитка серії НОМЕР_7 на ім'я ОСОБА_20 про виключення останнього з військового обліку, одержав за це неправомірну вигоду у виді грошових коштів у розмірі 4500 доларів США (за курсом НБУ станом на 05.09.2023 становить 164565 грн.), яку вподальшому розподілили між собою.
Після передачі ОСОБА_6 військового квитка серії НОМЕР_7 на ім'я ОСОБА_20 та зазначеної неправомірної вигоди ОСОБА_5 , 15.09.2023 протиправні дії організованої групи були припинені правоохоронними органами, у звязку із чим учасники групи не завершили вчинення іншого злочину до кінця, з причин, що не залежали від їх волі.
Дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332 КК України.
Санкцією ч.3 ст.368 КК України передбаченого покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Підозра на даній стадії досудового розслідування є обґрунтованою та підтверджена зібраними матеріалами кримінального провадження.
Відповідно до інформаційної довідки № 346534370 від 14.09.2023 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, ОСОБА_4 на праві власності належать земельні ділянки з кадастровими номерами:
- 65247850000:04:001:0168, що розташована Херсонська область, Скадовський район, Широківська сільська рада, загальна площа земельної ділянки складає 0,12га;
- 65235855000:07:001:0479, що розташована Херсонська область, Каховський район, Червоноперекопська сільська рада, загальна площа земельної ділянки складає 2га.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно вимог п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 3 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст. 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п. 3, 4 ч.2 ст. 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 2 ч.2 ст. 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч.2 ст. 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Виходячи із даних матеріалів кримінального провадження, на цьому етапі провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власників майна з метою виконання завдань кримінального провадження, так як незастосування арешту в даному випадку може призвести до зникнення вказаного майна, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
З урахуванням наведеного, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке належить йому на праві приватної власності, а саме на земельні ділянки з кадастровими номерами:
- 65247850000:04:001:0168, що розташована Херсонська область, Скадовський район, Широківська сільська рада, загальною площею земельної ділянки 0,12га;
- 65235855000:07:001:0479, що розташована Херсонська область, Каховський район, Червоноперекопська сільська рада, загальною площею земельної ділянки 2га,
шляхом заборони розпорядження ним та його відчуження.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду.
Ухвала може бути скасована в порядку ст.174 КПК України за клопотанням власника, володільця майна, що не був присутнім під час розгляду.
Слідчий суддя ОСОБА_1