вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"20" лютого 2024 р. м. Київ Справа № 905/1462/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Бізнес Позика”, м. Київ
до ОСОБА_1 , Донецька область, смт, Північне (фактичне
місцепроживання с. Гатне Фастівського району Київської області)
про стягнення 51 985,37 грн
Встановив:
15.02.2024 до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “Бізнес Позика” б/н від 01.11.2023 до ОСОБА_1 про стягнення 51 985,37 грн.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 20.02.2024 р. постановлено ухвалу про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Разом із позовними вимогами позивач просить суд витребувати у АТ «СЕНС БАНК» інформацію, що містить банківську таємницю, а саме: чи випускалась банківська картка № НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_1 РНОКПП - НОМЕР_2 ; інформацію про рух коштів (виписку) по банківській картці № НОМЕР_1 за період з 21.07.2021 року по 08.08.2023 року включно.
Статтею 81 ГПК України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
В обгрунтування поданого клопотання позивач посилається на те, що він позбавлений можливості самостійно отримати інформацію, що містить банківську таєиницю.
Враховуючи той факт, що у позивача відсутній дозвіл відповідача на розкриття інформації, що відноситься до банківської таємниці, а також у ТОВ "Бізнес Позика" відсутні належні правові підстави для самостійного отримання інформації в АТ «СЕНС БАНК», оскільки дана інформація може бути надана банком лише на вимогу суду, позивач просить суд винести відповідну ухвалу про витребування даної інформації.
Розглянувши подане клопотання, суд вважає його обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 81, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
постановив:
1. Клопотання ТОВ "Бізнес Позика" задовольнити.
2. Витребувати у АТ «СЕНС БАНК» (код ЄДРПОУ 23494714, 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 100) документ з наступною інформацією:
- чи випускалась банківська картка № НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_1 РНОКПП - НОМЕР_2 ;
- інформацію про рух коштів (виписку) по банківській картці № НОМЕР_1 за період з 21.07.2021 року по 08.08.2023 року включно.
3. Зобов"язати АТ «СЕНС БАНК» надати інформацію та документи в строк до 06.03.2024 р.
4. Ухвалу направити АТ «СЕНС БАНК».
Ухвалу підписано 20.02.2024.
Суддя О.О. Христенко