Рішення від 16.02.2024 по справі 906/1647/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" лютого 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1647/23

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Вельмакіної Т.М.

секретар судового засідання: Бондарчук А.І.

за участю представників сторін:

від позивача: Шабатіна І.О. - згідно ЄДРПОУ (в режимі відеоконферерції);

від відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Державної служби України з безпеки на транспорті

до Фізичної особи-підприємця Дубініної Ольги Вікторівни

про стягнення 6576 грн.75 коп.

Державна служба України з безпеки на транспорті звернулася до суду з позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця Дубініної Ольги Вікторівни 6576,75 грн плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Ухвалою від 22.12.2023 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання для розгляду справи по суті призначив на 22.01.2024.

26.12.2023 суд отримав від представника позивача клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів.

Під час розгляду справи 22.01.2024, було оголошено повітряну тривогу (о 14:59 год.) в м. Житомирі та у Житомирській області, тому суд оголосив перерву в судовому засіданні до 12:00 год. 16.02.2024.

Представник позивача в судовому засіданні 16.01.2023 позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, що вбачається з поштового повідомлення про вручення поштового відправлення.

Суд враховує, що згідно зі ст. 248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Оскільки явка відповідача в судове засідання не визнавалася обов'язковою, а надання письмового відзиву є правом відповідача, а не його обов'язком, суд вважає, що неявка відповідача та неподання ним відзиву не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами, відповідно до ч. 9 ст.165 ГПК України.

В судовому засіданні 16.02.2024 оголошувалася перерва на 7 хвилин, з метою надання представником позивача копій наявних у справі документів у кращій якості. Після оголошеної перерви від представника позивача через електронний суд надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи: копії постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №176237 від 04.02.2020, копії акту про проведення перевірки від 16.12.2019, копії постанови про закінчення виконавчого провадження.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Північним міжрегіональним Управлінням Укртрансбезпеки затверджено щотижневий графік проведення рейдових перевірок Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (а.с. 31), згідно з яким визначено провести перевірки з 16.12.2019 по 22.12.2019, на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, які знаходяться на адміністративній території м. Києва та Київської області.

У матеріалах справи також наявний графік роботи пересувного пункту габаритно-вагового контролю на грудень 2019 року (а.с. 27).

Згідно з направленням Київського міжрегіонального управлінням Укртрансбезпеки на рейдову перевірку №000159 від 13.12.2019, посадовим особам доручено провести в період з 16.12.2019 до 22.12.2019 рейдову перевірку транспортних засобів на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, в місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місце вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місць стоянки які знаходяться на адміністративній території м. Києва та Київської області (а.с. 30).

Матеріалами справи підтверджено, що посадовими особами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки 16.12.2019, на підставі направлення на рейдову перевірку № 000159 від 13.12.2019 на а/д Р-03, проїзд до М-03 км 4+100, проведена рейдова перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та зупинений транспортний засіб марки Renault реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_1 .

Під час перевірки виявлено порушення - надання послуг з перевезення вантажів (дуб), з перевищенням вагових параметрів.

Про виявлене порушення складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 16.12.2019 (а.с. 33, 86 (зворот)).

Згідно з наявною в матеріалах справи товарно-транспортною накладною від 16.12.2019 (а.с. 24), перевізником вказано ФОП Дубініна А.В., вантажовідправником - ДП "Холминське лісове господарство", вантажоодержувачем - Фізична особа-підприємець Бубініна Ольга Вікторівна, пункт навантаження - Гутянське, Франко-Трель, пункт розвантаження - м. Житомир, водій - ОСОБА_1 .

Згідно реєстраційних документів (а.с. 23) транспортний засіб марки Renault, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом марки CODER, реєстраційний номер НОМЕР_2 , належить Дубініній Ользі Вікторівні.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, 10.04.2001 року внесено запис про проведення державної реєстрації ОСОБА_2 , як фізичної особи підприємця, вид діяльності 49.41 - вантажний автомобільний транспорт (основний) та 77.12 - надання в оренду вантажних автомобілів (а.с. 28).

Відповідно до довідки від 16.12.2019 про результати здійснення габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки Renault, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом марки CODER, реєстраційний номер НОМЕР_2 , повна маса транспортного засобу становить 44,040 тонн; навантаження на осі: 1) 5,920 т; 2) 12,820 т.; 3) 8,460 т.; 4) 8,720; 5) 8,120 т. (а.с. 21).

За результатами вказаного контролю складено акт №026670 від 16.12.2019 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів (а.с. 19). Згідно з вказаним актом габаритно-ваговий контроль автомобіля марки Renault, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом марки CODER, реєстраційний номер НОМЕР_2 , проведено на а/д Р-03, під'їзд до М-03 км 4+100. У акті зазначено про перевезення вантажу - ліс (дуб) водієм ОСОБА_1 , за маршрутом Чернігівська обл., с. Гута - Київська обл, а/д Р-03, проїзд до М-03, 248 км. Суб'єктом, що перевіряється вказано - ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 . У акті вказано фактичну масу транспортного засобу - 44 т 040 кг (нормативно допустима - 40 т); відстані між осями: 4; 5; 1,3; 1,3. Осьові навантаження тонн: фактичне - 5,920 (нормативно допустиме - 11 т), фактичне 12,820 т (нормативно допустиме - 11 т), фактичне 25,300 т (нормативно допустиме - 22 т). Акт Підписаний водієм ОСОБА_1 .

До вказаного акту складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 16.12.2019, відповідно до якого нарахована плата за проїзд 250,48 євро (а.с. 20).

Згідно з офіційним курсом гривні до іноземної валюти (євро), встановленим Національним банком України на день проведення розрахунку 16.12.2019 (а.с. 3), 1 євро = 26,2566 грн, відповідно 250,48 євро = 6576,75 грн.

Суд встановив, що 16.01.2020 та 09.10.2023 Київське міжрегіональне відділення Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті направляло відповідачу листи про здійснення оплати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у розмірі 250,48 Євро (а.с. 18, 25)

04.02.2021 Подільським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки, за порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", винесено постанову №176237 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000 грн щодо ОСОБА_2 (а.с. 32, 86).

Оскільки відповідач у добровільному порядку у встановлений строк не сплатив плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортним засобом, вагові параметри якого перевищують нормативні, позивач звернувся з позовом до суду.

Відповідач позов за підставами пред'явлення та предметом не оспорив, відзиву на позовну заяву не надав.

Оцінивши в сукупності матеріали справи, врахувавши пояснення представника позивача, проаналізувавши вимоги законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог, враховуючи таке.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Згідно з пп. 15, 27 п. 5 вказаного Положення, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів у зонах габаритно-вагового контролю; стягнення, у тому числі в судовому порядку, плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Правові засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України "Про автомобільний транспорт".

Відповідно до ч. 12 ст. 6 Закону України "Про автомобільні перевезення" (в редакції, чинній на час проведення перевірки), державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Частинами 1 та 4 ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень, обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" (в редакції, чинній на час проведення перевірки) визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України "Про дорожній рух" (в редакції, чинній на час проведення перевірки), з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 (далі - Порядок №879).

Згідно з п.п. 3 п. 2 Порядку №879 (в редакції, чинній на час проведення перевірки) великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852). При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

За змістом п. 21 Порядку №879, у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Відповідно до п. 3 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

За результатами здійснення габаритно- вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних (п. 20 Порядку №879).

Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 (в редакції, чинній на час проведення перевірки), за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Суд встановив, що на транспортному засобі марки Renault, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом марки CODER, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що належить Дубініній О.В., під час перевезення перевезення вантажу - лісу (дуба) водієм ОСОБА_1 , за маршрутом Чернігівська обл., с. Гута - Київська обл, а/д Р-03, проїзд до М-03, здійснено перевищення нормативно вагових параметрів, а саме: загальна маса склала 44,40 при нормативно допустимому 40 т, навантаження на одиночну вісь складало 12,82 т при допустимих 11 т, на строєну вісь 25,3 т при допустимих 22т, що підтверджується копією талона про зважування №04387 від 16.12.2019 (а.с. 22).

При цьому, в акті про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 31.08.2021 (а.с. 19) встановлено, що відстані між осями: 4; 5; 1,3; 1,3. Осьові навантаження тонн: фактичне - 5,920 (нормативно допустиме - 11 т), фактичне 12,820 т (нормативно допустиме - 11 т), фактичне 25,300 т (нормативно допустиме - 22 т).

Відповідно до Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №П40М07805219 (а.с. 37), ваги для статичного зважування визнані такими, що відповідають ДСТУ №45501:2016 та експлуатаційної документації фірми-виробника (а.с. 37).

Зважаючи на те, що перевезення вантажів здійснювалося з перевищенням вагових обмежень за відсутності документів, визначених ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", посадовими особами Укртрансбезпеки правомірно здійснено нарахування плати за проїзд дорогами загального користування.

Дії Північного Міжрегіонального Управління Укртрансбезпеки щодо фіксування правопорушення та нарахування суми плати за проїзд в розмірі 250,48 євро, згідно акту №026670 від 16.12.2019 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, відповідачем не оскаржувались, а визначена сума, як зазначалося вище, в добровільному порядку не сплачена.

Таким чином, суд вважає доведеним та підтвердженими матеріалами справи, в порядку ст.ст.73-79 ГПК України, факт перевищення під час перевезення вантажу транспортним засобом - марки Renault, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом марки CODER, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_2 , нормативно-допустимих вагових параметрів, що є порушенням вимог чинного законодавства та є підставою для нарахування і подальшого стягнення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу.

При цьому, суд також враховує, що згідно з пунктом 23 Порядку № 879 власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.

Відповідно до пункту 28 Порядку № 879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Отже, саме відповідач як власник великогабаритного транспортного засобу має сплатити визначену Управлінням суму плати за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу, вагові параметри якого перевищують нормативні, оскільки саме його транспортний засіб завдає шкоди автомобільним дорогам внаслідок такого перевищення. Подібний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 03 липня 2019 року у справі № 819/1381/16.

Також, у постанові від 10.11.2021 у справі №747/45/20 Верховний Суд зазначив, що аргументи касаційної скарги про те, що відповідач як власник великогабаритного транспортного засобу має сплатити визначену позивачем суму плати за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу, вагові параметри якого перевищують нормативні, ґрунтуються на вимогах Закону № 2344-III та Порядку № 879. Покладання на власника транспортного засобу тягаря відповідальності за порушення вимог щодо здійснення перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень транспортним засобом презюмується. Поряд з цим у власника транспортного засобу зберігається право вимоги до водія у порядку регресу через інститути або цивільного, або трудового законодавства, залежно від того, які dejure i de facto відносини виникли між водієм і власником транспортного засобу у судовому чи позасудовому порядку.

Пунктом 30 Порядку №879 встановлено, що плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П= (Рзм + Рнв +Рг) х В х К, де Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 км. проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (вісі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 км проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 км. проїзду; В - відстань перевезення, км.

Відповідно до п. 31-1 Порядку №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення хоча б одного вагового або габаритного параметру (К): до 10 відсотків -у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків -у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Частиною 7 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, зараховується до державного дорожнього фонду.

Згідно з п. 26 Порядку №879, кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок, суд встановив, що розмір плати за проїзд позивачем визначено відповідно до вимог зазначених вище норм Порядку №879 та відповідно до ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879.

Оскільки відповідач плату за проїзд в розмірі 250,48 євро, що на день проведення розрахунку 16.12.2019 склало 6576,75 грн не сплатив, суд дійшов висновку, що відповідач є таким, що не виконав законодавчо встановленого обов'язку щодо своєчасного внесення плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування у визначеному розмірі.

Зважаючи на викладене вище, позовна вимога про стягнення 6576,75 грн плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, є обґрунтованою.

Статтею 73 ГПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Відповідно до ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно зі ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів

Позивач довів суду належними та достатніми доказами обґрунтованість заявлених позовних вимог. При цьому відповідач не подав суду доказів, які б спростовували доводи позивача.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати по сплаті судового збору, покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 2, 73-79, 86, 123, 129, 233, 236-238, 241, 247 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Дубініної Ольги Вікторівни ( АДРЕСА_2 , ід. код НОМЕР_3 ) в дохід Державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні в сумі 6576,75 грн.

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Дубініної Ольги Вікторівни ( АДРЕСА_2 , ід. код НОМЕР_3 ) на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (03150, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 51, код ЄДРПОУ 39816845) 2684,00 грн судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 21.02.24

Суддя Вельмакіна Т.М.

Відповідачу (рек.)