Справа № 991/5343/23
Провадження № 1-кс/991/5361/23
ВСТУПНА ЧАСТИНА [І].
Дата і місце постановлення [1-1].
19 червня 2023 року, місто Київ.
Назва та склад суду [1-2].
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 (надалі - слідчий суддя).
Прокурор, слідчий, який звернувся з клопотанням [1-3].
Детектив Національного бюро П'ятого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_2
Найменування (номер) кримінального провадження [1-4].
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.02.2023 року за №52023000000000062.
Кримінальне правопорушення, у зв'язку із досудовим розслідуванням якого постановляється ухвала [1-5].
Кримінальне правопорушення кваліфіковане органом досудового розслідування за ознаками ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 368 КК України.
Особа (особи), щодо якої (яких) необхідно провести негласну слідчу (розшукову) дію [1-6].
ОСОБА_3 (народився ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА [ІІ].
Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається [2-1].
Вирішується питання про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_3 (народився ІНФОРМАЦІЯ_1 ). Зазначене питання розглядається за клопотанням детектива Національного бюро П'ятого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_4 (№ 19/5987т від 16.06.2023 року) (надалі - детектив).
Встановлені слідчим суддею обставини із посиланням на докази, а також мотиви неврахування окремих доказів [2-2].
Слідчий суддя встановив.
Детектив звернувся до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, яке погоджене прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_14 та відповідає вимогам п. п. 1-9 ч. 2 ст. 248, ч. 2 ст. 258 КПК України.
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснюється за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 368 КК України, яке за встановленою ч. 6 ст. 12 КК України класифікацією відноситься до особливо тяжких злочинів, а також належить і до кола корупційних злочинів, яке визначене приміткою до ст. 45 КК України.
З клопотання видно таке: «Слідчою групою у складі детективів Національного антикорупційного бюро України, під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Офісу Генерального прокурора, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 520230000000000062 від 07.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 368 КК України. Відтак, до Національного антикорупційного бюро України звернувся громадянин України ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) щодо прохання, поєднаного з вимаганням, у наданні неправомірної вигоди службовими особами Тернопільської обласної військової (державної) адміністрації та Тернопільської обласної ради для себе та третьої особи за вчинення дій в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, із використанням наданого ним службового становища, в особливо великому розмірі та службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Відповідно до протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 07.02.2023 (вх. №188/2719-0441-кп від 07.02.2023) та протоколу допиту ОСОБА_5 від 08.02.2023, останній повідомив, що є засновником та кінцевим бенефіціарним власником (контролером) ТОВ «АВАКС-ПРОФ» (код ЄДРПОУ 37306789, м. Тернопіль, вул. Лук'яновича, 8), що здійснює свою основну діяльність у сфері будівництва житлових та нежитлових об'єктів, будівнитцва, ремонту та утримання автомобільних доріг. ТОВ «АВАКС-ПРОФ» є учасником та переможцем багатьох процедур закупівель, замовником яких виступає Тернопільська обласна військова (державна) адміністрація в особі Департаменту (Управління) капітального будівництва та Тернопільської обласної ради в особі комунального підприємства КП «Тернопількомунінвест» Тернопільської обласної ради. Так, між ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та КП «Тернопількомунінвест» Тернопільської обласної ради (код ЄДРПОУ 32865587) укладено договір № 112 від 28.12.2020 та додаткові угоди щодо капітального ремонту вулиці Данила Галицького, м. Збараж, на ділянці км 2+434 - км 4+021 (окремими ділянками) Тернопільської області. Усі роботи за вказаним договором виконано, однак, станом на кінець 2022 року та по даний час, не прийнято та не оплачено замовником на суму близько 6,7 млн. грн. З даного приводу наприкінці грудня 2022 року ОСОБА_5 звернувся до голови Тернопільської обласної ради ОСОБА_6 , з яким вони зустрілись у приміщенні його службового кабінету за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, у присутності ОСОБА_7 - директора ТОВ «АВАКС-ПРОФ», ОСОБА_8 - директора КП «Тернопількомунінвест» Тернопільської обласної ради та заступника начальника Тернопільської обласної військової адміністрації ОСОБА_3 . У ході даної зустрічі ОСОБА_6 повідомив, що Тернопільська обласна рада (КП «Тернопількомунінвест») не проти заплатити вказані грошові кошти, однак питання здійснення усіх видатків в умовах воєнного стану вирішує Тернопільська обласна військова адміністрація. ОСОБА_3 повідомив, що оплата може бути здійснена в перші місяці 2023 року, однак необхідно укласти додаткову угоду з метою пролонгації терміну дії основного договору на 2023 рік, щоб органи казначейства змогли провести оплату. У зв'язку із цим, до договору № 112 від 28.12.2020 укладено додаткову угоду № 3 від 29.12.2022 на залишок фінансування у розмірі 8 880 200 грн. з ПДВ, якою внесено зміни в основний договір щодо строку дії - до 31.12.2023, а в частині розрахунків - до повного виконання зобов'язань. При цьому, ОСОБА_6 повідомив ОСОБА_5 , що сприятиме проведенню розрахунків, однак потрібно переконати керівництво Тернопільської обласної військової адміністрації, оскільки лише її начальник ОСОБА_9 приймає такі рішення в умовах воєнного стану. Крім того, між ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та Департаментом (Управлінням) капітального будівництва Тернопільської обласної військової (державної) адміністрації (код ЄДРПОУ 04014074) укладено договір № 4 від 10.01.2022 із додатковими угодами щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Кременецького району Тернопільської області на 2022-2024 роки, договір № 262 від 27.09.2021 із додатковими угодами щодо будівництва гідротехнічних споруд веслувального каналу центру веслування та водних видів спорту з інфраструктурою «Водна Арена Тернопіль» в м. Тернопіль та на території Тернопільського району, а також договір № 261 від 21.09.2021 щодо поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С200107 Надрічне-Рекшин на ділянці км 0+000 - км 10+500 (окремими ділянками) Тернопільської області. На виконання вказаних договорів у 2022 році на рахунок ТОВ «АВАКС-ПРОФ» надійшли грошові кошти в сумі 1 223 726,04 грн. по договору № 261 від 21.09.2021, 1 627 857,37 грн. по договору № 262 від 27.09.2021 та 22 030 587 грн. по договору № 4 від 10.01.2022, що підтверджується наданою ОСОБА_10 роздруківкою акту звірки розрахунків за 2022 рік. 11.01.2023 ОСОБА_5 отримав повідомлення від першого заступника начальника Тернопільської обласної військової адміністрації ОСОБА_11 у месенджері «Whats Up» про те, що час «подякувати» за 2022 рік. У подальшому він декілька разів намагався сконтактувати із начальником Тернопільської обласної військової адміністрації ОСОБА_9 з приводу питань оборони. У ході розмови із ним у месенджері «Whats Up», ОСОБА_9 повідомив, щоб з усіх питань заявник контактував із ОСОБА_11 та в подальшому відправив йому повідомлення такого ж змісту у месенджері «Whats Up». 31.01.2023 у приміщенні службового кабінету ОСОБА_11 за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, ОСОБА_5 зустрівся із ОСОБА_11 , який йому повідомив, що ОСОБА_9 постійно його запитує, коли ОСОБА_5 «розрахується», попросив підрахувати загальну суму отриманих грошових коштів за 2022 рік, з яких ОСОБА_5 має передати ОСОБА_11 і ОСОБА_9 грошові кошти в розмірі: 10 відсотків від суми 1 627 857,37 грн. - за виконані будівельні роботи по об'єкту «Водна Арена Тернопіль» за договором № 262 від 27.09.2015; 7 відсотків від суми 1 223 726,04 грн. - за надані послуги із поточного середнього ремонту за договором № 261 від 21.09.2021; 5 відсотків від суми 22 030 587 грн. - за надані послуги із експлуатаційного утримання доріг за договором №4 від 10.01.2022, тобто в розмірі 162 785 грн., 85 660 грн., 1 101 529 грн. відповідно, що разом становить 1 349 974 грн. (1 350 000 грн.). Після цього ОСОБА_11 запевнив ОСОБА_5 , що у 2023 році будуть також передбачені та виплачені кошти для ТОВ «АВАКС-ПРОФ» за виконання робіт та надання послуг за діючими договорами. Під час завершення даної розмови до них підійшов заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації ОСОБА_3 , якому ОСОБА_5 у присутності ОСОБА_11 пригадав вищевказану розмову із ОСОБА_6 , на що ОСОБА_3 повідомив, що чекає роз'яснення з даного приводу, і якщо все буде погоджено, то грошові кошти зможуть бути виплачені. Вищевказані обставини стали підставою для звернення ОСОБА_5 із відповідною заявою до Національного антикорупційного бюро України. Відповідно до Указу Президента України № 68/2022 від 24.02.2022 утворено обласні військові адміністрації, обласні державні адміністрації та голови цих адміністрацій набули статусу військових адміністрацій та начальників цих військових адміністрацій. Повноваження військових адміністрацій визначено ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану». При цьому начальник військової адміністрації є розпорядником бюджетних коштів (п. 4 ч. 6 ст. 15 Закону). Згідно із ч. 5 ст. 216 КПК України детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368 КК України, у випадку його вчинення визначеними суб'єктами, в тому числі - депутатами обласних рад та посадовими особами місцевого самоврядування, посади яких віднесено до першої та другої категорій посад, а також у випадку, якщо розмір предмета кримінального правопорушення у п'ятсот і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення кримінального правопорушення. Згідно з протоколом огляду від 07.02.2023 ОСОБА_9 - начальник Тернопільської обласної військової адміністрації (голова Тернопільської обласної державної адміністрації), а також - депутат Тернопільської обласної ради. ОСОБА_11 - перший заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації (перший заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації), ОСОБА_3 - заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації (заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації), а також - депутат Тернопільської обласної ради. ОСОБА_6 - голова Тернопільської обласної ради, службова особа, яка займає особливо відповідальне становище, згідно із приміткою до ст. 368 КК України, посада якого, згідно зі ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», віднесена до першої категорії посад. Крім того, відповідно до даних із Єдиного реєстру адвокатів України, ОСОБА_11 є адвокатом, обліковується у Раді адвокатів Івано-Франківської області (свідоцтво № 198, видане Івано-Франківською обласною КДКА від 04.12.1995, право на заняття адвокатською діяльністю зупинене, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», на підставі заяви з 04.12.2019). З матеріалів кримінального провадження встановлено, що на момент початку відповідного досудового розслідування сума неправомірної вигоди становила 1 350 000 грн., тобто 502,98 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом (тобто, у розмірі 2 648 грн. на 01.01.2023). Таким чином, вказане кримінальне правопорушення відноситься до підслідності Національного антикорупційного бюро України відповідно до ч. 5 ст. 216 КПК України, а також до предметної підсудності Вищого антикорупційного суду згідно із ч. 1 ст. 33-1 КПК України. Крім того, санкція ч. 4 ст. 368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, що є особливо тяжким злочином, згідно із ст. 12 КК України. У подальшому під час проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні встановлено наступне. 23.02.2023 відбулась зустріч ОСОБА_5 у приміщенні службового кабінету ОСОБА_11 в Тернопільській обласній військовій адміністрації (м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8) та за його межами (на коридорі), за участю ОСОБА_3 , який в даний момент випадкового проходив коридором повз входу до приймальної до кабінету ОСОБА_11 , та був залучений до розмови, в ході якої вказані особи обговорили чотири питання. Зокрема, щодо сум надходжень грошових коштів за вищевказаними договорами та розміру відсотків від вказаних сум, при цьому, ОСОБА_3 вказав на збільшення розміру відсотку від отриманої суми за експлуатаційне утримання доріг із 5 відсотків до 7 відсотків, а тому, загальна сума неправомірної вигоди збільшилась із 1 350 000 грн. до 1 790 586 (1 790 000) грн. При цьому, ОСОБА_11 виготовив собі ксерокопію відповідних розрахунків, яку залишив собі. Крім того, обумовлено строк у два тижні для надання вказаних грошових коштів. Також було обговорено повернення боргу за вищезгаданим договором між ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та КП «Тернопількомунінвест». Так, ОСОБА_11 повідомив, що з даного питання доповідатиме ОСОБА_9 , а ОСОБА_3 висловив думку, що ОСОБА_12 також буде просити за це у ОСОБА_5 грошові кошти. Також обговорили питання об'єктів та обсягу фінансування для ТОВ «АВАКС-ПРОФ» на 2023 рік, в тому числі, ймовірних нових, та можливість повернення грошових коштів - гарантійних платежів, сплачених ТОВ «АВАКС-ПРОФ» по укладеним договорам, які не фінансуються. Таким чином, у ході даної зустрічі підтверджено доводи ОСОБА_5 , викладені ним у протоколі прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 07.02.2023 (вх. №188/2719-0441-кп від 07.02.2023) та протоколі його допиту від 08.02.2023, при цьому, збільшено розмір неправомірної вигоди до 1 790 586 (1 790 000) грн. 09.03.2023 відбулась зустріч ОСОБА_5 із ОСОБА_11 в приміщенні службового кабінету сьомого поверху в Тернопільській обласній військовій адміністрації (м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8), двері якого відчинив ОСОБА_13 - директор Департаменту капітального будівництва Тернопільської обласної військової адміністрації (участь в розмові не приймав). У ході даної зустрічі ОСОБА_5 передав 300 000 грн. як частину від загальної суми неправомірної вигоди, а ОСОБА_11 повідомив, що розмовляв із ОСОБА_9 з приводу повернення боргу за вищевказаним договором між ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та КП «Тернопількомунінвест», переконав його здійснити виплату, запропонував розділити по 5 відсотків від раніше обумовлених 10 відсотків від відповідної суми. 17.03.2023 ОСОБА_5 прибув на зустріч із ОСОБА_11 та ОСОБА_9 в Тернопільську обласну військову адміністрацію, проте останнього спочатку зустрів ОСОБА_13 , оскільки ОСОБА_11 був відсутній на робочому місці, який повідомив, що він з «іншого питання», провів ОСОБА_5 до свого кабінету, де отримав від нього 300 000 грн. як частину від загальної суми неправомірної вигоди. Після цього, ОСОБА_5 пішов до кабінету ОСОБА_9 , в ході розмови з яким обговорили ряд питань, останній повідомив, що для виплати вищевказаного боргу за договором між ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та КП «Тернопількомунінвест» рішення Тернопільської обласної військової адміністрації не потрібне, він дав вказівку всім усе виплачувати, якщо органи казначейства можуть проводити такі платежі, а у відповідь на запитання щодо підняття розміру відсотку із 5 до 7 від суми за експлуатаційне утримання доріг відповів, що йому нібито невідомі такі домовленості, він заборонив під час війни вести мову з таких питань та запропонував витратити йому грошові кошти на закупівлю броні (вартість близько 200 000 грн., обговорювалось питання в ході розмови в контексті питання про оборону, ремонт та модернізацію військової техніки). Після цього ОСОБА_5 знову пішов до кабінету ОСОБА_13 , де очікував зустріти ОСОБА_11 , на що ОСОБА_13 відповів, що йому невідомо місцезнаходження ОСОБА_11 , останній лише попросив його зустріти ОСОБА_5 . Цього ж дня відбулась зустріч між ОСОБА_5 та ОСОБА_11 у приміщенні Тернопільської обласної військової адміністрації (м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8), в ході якої ОСОБА_11 повідомив, що ОСОБА_9 обурився з приводу його візиту, поведінку та слова ОСОБА_9 пояснив тим, що він переживає за власний кабінет та посаду, однак 200 000 грн. від залишку неправомірної вигоди, що залишився (1 190 000 грн.) ОСОБА_5 може витратити на придбання броні, а решту (990 000 грн.) передати до початку квітня. Також ОСОБА_11 сказав, що ОСОБА_9 сказав пропустити виплату вищевказаного боргу за договором між ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та КП «Тернопількомунінвест», ОСОБА_5 відповів, що там акти десь на суму 6,7 млн. грн., узгодили поділ по 350 000 грн. (10 відсотків від вказаної суми), які ОСОБА_11 сказав ОСОБА_5 поки тримати у себе, а також відмовився з даного приводу йти із ним до ОСОБА_6 , нібито через заборону спілкування із ним. До цього ОСОБА_5 розмовляв із ОСОБА_3 , який повідомив, що готують відповідні документи і найближчим часом по вказаному боргу грошові кошти зможуть бути виплачені, для цього необхідно ряд формальностей, в тому числі підготовка Департаментом фінансів відповідного розпорядження та його підписання ОСОБА_9 , що по своїй суті заперечує слова, сказані ОСОБА_9 під час особистої розмови із ОСОБА_5 . Після цього відбулась розмова між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в приміщенні його службового кабінету (м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8), в ході якої ОСОБА_5 повідомив, що необхідно підготувати відповідні акти. ОСОБА_6 поцікавився, чи обговорювалось це питання із ОСОБА_9 , отримав підтвердження та самостійно зателефонував одразу до нього з даного приводу. В ході телефонної розмови ОСОБА_9 повідомив, що з'ясує питання виплати органами казначейства, а ОСОБА_6 сказав, що буде чекати від нього вказівку. Далі ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_6 , що раніше обумовлені 10 відсотків будуть розділені по половині, на що ОСОБА_6 уточнив кому саме, ОСОБА_5 дав зрозуміти відповідним жестом, а ОСОБА_6 відповів, що добре і переговорить з ним (очевидно, мова йшла саме про ОСОБА_9 ). 28.03.2023 відбулась зустріч ОСОБА_5 , ОСОБА_7 - директора ТОВ «АВАКС-ПРОФ» із ОСОБА_8 - директором КП «Тернопількомунінвест» та ОСОБА_6 в службовому кабінеті останнього (м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8), в ході якої обговорили питання можливості погашення даного боргу, в тому числі із працівниками органу державної казначейської служби в телефонному режимі, а також в телефонному режимі із ОСОБА_9 , якому зателефонував ОСОБА_6 , питання не було вирішено однозначно, так як відсутні всі необхідні для цього документи (формальності), зокрема, затверджений перелік об'єктів на 2023 рік, вирішили зачекати відповідних змін чи роз'яснень. 24.04.2023 відбулась зустріч ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в службовому кабінеті останнього, в ході якої ОСОБА_6 повідомив, що перелік об'єктів на 2023 рік буде погоджено із включенням у нього об'єкту за вищевказаним договором між ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та КП «Тернопількомунінвест», що погоджено із ОСОБА_9 , однак раніше обумовлені 10 відсотків від суми, яка буде виплачена ТОВ «АВАКС-ПРОФ» по даному об'єкту, ОСОБА_5 повинен передати ОСОБА_6 , а він вже далі буде вирішувати питання із ОСОБА_9 , згідно з їхніми домовленостями. 17.05.2023 ОСОБА_6 (через месенджер «Whats Up») зателефонував ОСОБА_5 та повідомив, що перелік об'єктів на 2023 рік затверджено. В подальшому відбулось оформлення документів між Тернопільською ОВА та Тернопільською обласною радою щодо передачі грошових коштів для здійснення відповідної виплати. 06.06.2023 відбулась зустріч між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , в ході якої обговорили суму, яка має бути вказана в актах виконаних робіт та відповідно має надійти на рахунок ТОВ «АВАКС-ПРОФ» та суму «відкату», що складає 10 відсотків від неї та становить 612 000 грн. При цьому, ОСОБА_6 ще раз повідомив про свої домовленості із ОСОБА_9 з даного приводу та поцікавився, коли ОСОБА_5 зможе надати грошові кошти, на що останній відповів, що через три дні після їх надходження на рахунок ТОВ «АВАКС-ПРОФ»».
Детектив вказує на те, що відомості про кримінальне правопорушення у цьому кримінальному провадженні неможливо отримати в інший спосіб (без використання негласних слідчих (розшукових) дій), оскільки це обов'язково призведе до інформування про здійснення досудового розслідування причетних до його вчинення осіб.
Детектив зазначає, що використання негласних слідчих (розшукових) дій у цьому кримінальному провадженні дасть можливість органу досудового розслідування встановити відомості та отримати докази, що мають значення для кримінального провадження, які самостійно та у сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для з'ясування обставин кримінальних правопорушень і викриття осіб, які його вчинили.
Ідентифікаційні ознаки, які є необхідними для надання дозволу на проведення оперативно-розшукових заходів відповідно до процесуальних норм Глави 21. Негласні слідчі (розшукові) дії КПК України, підтверджені матеріалами та фактичними даними кримінального провадження.
Наведені детективом у клопотанні обставини в необхідному та достатньому обсязі підтверджені матеріалами і фактичним даними кримінального провадження.
Мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановленні ухвали, і положення закону, якими він керувався [2-3].
Слідчий суддя вважає, що наявні підстави для задоволення клопотання детектива, оскільки ним доведено, що: вчинене кримінальне правопорушення належить до тяжких злочинів (1); відомості про кримінальне правопорушення та осіб, які його вчинили, отримати в інший спосіб неможливо (2); під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій можуть бути отримані докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінальних правопорушень або встановлення осіб, які їх вчинили (3).
Слідчий суддя, з урахуванням викладеного та керуючись положеннями ст. ст. 246-249, 258, 260, 263, 264, 268, 269, 372 КПК України дійшов висновку про задоволення клопотання детектива.
РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА [ІІІ].
Висновки слідчого судді [3-1].
Слідчий суддя постановив:
1) клопотання клопотанням детектива Національного бюро П'ятого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_4 , погоджене прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_14 , про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні за № 52023000000000062 від 07.02.2023 року - задовольнити;
2) надати дозвіл на проведення у кримінальному провадженні за № 52023000000000062 від 07.02.2023 року таких негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_3 (народився ІНФОРМАЦІЯ_1 ):
- зняття інформації з електронних комунікаційних мереж за абонентським номером НОМЕР_2 , що первинно зареєстрований оператором мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар»;
- візуальне спостереження за особою - ОСОБА_3 у публічно доступних місцях для пошуку, фіксації і перевірки відомостей про особу та її поведінку або тих, з ким ця особа контактує, з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження;
- установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), а саме НОМЕР_2 , що первинно зареєстрований оператором мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар»;
- аудіо-, відеоконтролю особи - ОСОБА_3 в місцях його перебування;
- зняття інформації з електронних інформаційних систем месенджерів Telegram», «WhatsApp», «Signal» щодо облікових записів (акаунтів), зареєстрованих за його абонентським номером НОМЕР_2 , а саме пошук, виявлення і фіксація відомостей, що містяться в електронних інформаційних системах або їх частинах, доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, а також отримання таких відомостей без відома їх власника, володільця або отримувача;
3) строк проведення зазначених негласних слідчих (розшукових) дій не може перевищувати два місяці.
Строк і порядок набрання ухвалою законної сили та її оскарження [3-2].
Ухвала не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її оголошення. Строк дії ухвали не може перевищувати два місяці.
Слідчий суддя - ОСОБА_1