Справа № 699/78/24
Номер провадження № 2-а/699/5/24
22.02.2024 року м. Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі: головуючого судді Гусарової В.В., за участю секретаря судового засідання Таран О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження з викликом сторін адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2, АДРЕСА_3) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення,
1.Позиція сторони позивача :
11.01.2024 р. до Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області з адміністративним позовом про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення звернувся ОСОБА_1 , в якому вказав, що постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3) полковника ОСОБА_2 №343 від 14.11.2023 його було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. за ч.2 ст.210 КУпАП.
В мотивувальній частині постанови зазначено, що 31.10.2023 близько 16 години по . АДРЕСА_2 в приміщенні Набутівської сільської ради Черкаського району Черкаської області особисто в присутності сільського голови Набутівської сільської ради Черкаського району Черкаської області ОСОБА_5 та свідків ОСОБА_3 і ОСОБА_4 (посадові особи Набутівської сільської ради) був проінформований про прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 03.11.2023 о 08:00 для проходження військово-лікарської комісії та уточнення своїх облікових даних, але відмовився від отримання повістки. Будучи належним чином поінформований, ОСОБА_1 на вказану дату та час не прибув, чим порушив вимоги ст.42 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу, а також вимоги Правил військового обліку призовників та військовозобов'язаних, затверджених Постановою КМУ від 30.12.2022 №1487.
ОСОБА_1 вчинив правопорушення, визначене ч.2 ст.210 КУпАП, як порушення законодавства про військовий обов'язок та військову службу, а також вимоги Правил військового обліку призовників та військовозобов'язаних, затверджених Постановою КМУ від 30.12.2022 №1487, вчинене в особливий період.
Про зазначену постанову він дізнався лише 07.01.2024, коли забирав поштову кореспонденцію зі своєї поштової скриньки за місцем свого проживання: АДРЕСА_1 . Це підтверджується поштовим конвертом зі штампом від 28.12.2023 та зазначено постановою, на якій відсутні відомості про отримання ним цієї постанови.
Вважає, що притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КУпАП є незаконним та необгрунтованим, а постанова №343 від 14.11.2023 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення є протиправною і такою, що підлягає скасуванню з таких підстав.
Так, про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 03.11.2023 о 08:00 йому стало відомо від сільського голови Набутівської сільської ради Черкаського району Черкаської області ОСОБА_5 31.10.2023 близько 16:00 в приміщенні Набутівської сільської ради Черкаського району Черкаської області за адресою: АДРЕСА_2 . ОСОБА_5 повідомила, що на його ім'я надійшла повістка.
Проте ОСОБА_5 не ознайомила його з отриманим нею розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо оповіщення військовозобов'язаних про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3, не довела до його відома під особистий підпис виданий нею наказ (розпорядження) про оповіщення військовозобов'язаних у частині, що стосується їх прибуття до відповідного ІНФОРМАЦІЯ_3 у визначені ним строки.
Разом з тим, відповідно до п.47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2022 №1487, у разі отримання розпоряджень ІНФОРМАЦІЯ_4, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки (додаток 13, для призовників - додаток 17 до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову, службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. № 352) щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані:
видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки у визначені ним строки, та надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки;
вручити призовникам, військовозобов'язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки (за наявністю);
письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним ІНФОРМАЦІЯ_4, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки про осіб з числа призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні.
Оскільки процедура оповіщення його про прибуття до відповідного ІНФОРМАЦІЯ_3 була порушена і не відповідала вимогам чинного законодавства, то він відмовився від отримання повістки.
Крім того, про час та місце розгляду адміністративної справи його ніхто не повідомляв, у зв'язку з чим його було позбавлено права на правничу допомогу та права на захист.
Позивач просив:
-скасувати постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №343 від 14.11.2023, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. за ч.2 ст.210 КУпАП;
-провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.2 ст.210 КУпАП - закрити;
-стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_3 на його користь 1211 грн. 20 коп. витрат на оплату судового збору.
2.Судовий розгляд
Відповідно до ухвали суду від 12.01.2024 р. справа розглядається у спрощеному позовному провадженні з повідомленням сторін.
Позивач в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, позов підтримав.
Представник відповідача, будучи належним чином повідомленим про розгляд справи (а.с.30) в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив. Відзив на позов не подав.
У відповідності до ст. 229 ч.4 КАС України фіксація судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
В врахуванням того, що відповідач відзиву та письмових доказів до суду не надав, суд на місці ухвалив в клопотанні сторони позивача щодо витребування матеріалів справи про адміністративне правопорушення відмовити, бо саме на сторону відповідача покладено обов'язок доказування правомірності своїх рішень.
У судовому засіданні були вивчені наступні матеріали справи:
-копія паспорта, коду позивача (а.с.6-7);
-копія конверта (а.с.7-1)
-копія постанови про накладення на позивача адміністративного стягнення за ч.2 ст. 210 КУпАП від 14.11.2023 №343 ( а.с.8);
-копія заяви про поновлення (а.с.9-10)
-клопотання (а.с.13-14)
-бланк розпорядження (а.с.17)
-квитанція (а.с.18).
3.Висновки суду
У силу статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», частиною першою статті 1 якого передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Частиною третьою статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
При цьому за приписами частини сьомої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі ІНФОРМАЦІЯ_4).
В силу пункту 1 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_4, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 за № 154, ІНФОРМАЦІЯ_4 є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
З 24.02.2022 відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено режим воєнного стану.
Згідно з пунктом 8 Указу Президента України від 24.02.2022 № 65 «Про загальну мобілізацію» місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з ІНФОРМАЦІЯ_4, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб- підприємців доручено, зокрема організувати та забезпечити у встановленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу.
Отже, ІНФОРМАЦІЯ_4, виконуючи свої владні управлінські функції, здійснюють оповіщення громадян про виклик за розпорядженнями їх керівників.
Саме по собі оповіщення громадян про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 оформлюється у вигляді повісток.
Повістка є засобом оповіщення військовозобов'язаної особи для її прибуття на вказану дату до ІНФОРМАЦІЯ_4, форма якої визначена Порядком організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921, та не має обов'язкового наслідку укладення контракту для проходження військової служби.
При цьому обов'язок військовозобов'язаної особи з'явитись за викликом до відповідного ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлений Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Так, положеннями ст. 39-1 вказаного закону передбачено, що для ІНФОРМАЦІЯ_4 Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України за поданням Головнокомандувача Збройних Сил України може бути прийнято рішення про призов громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період визначаються Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України в рішенні про його проведення.
Призов громадян України на військову службу за призовом осіб із числа резервістів, в особливий період та їх оповіщення здійснюються командирами військових частин -стосовно громадян України, які проходять службу у військовому резерві за контрактом та/або зараховані під час такої служби до військового оперативного резерву, та керівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 - стосовно громадян України, які після їх звільнення з військової служби зараховані до військового оперативного резерву.
Резервісти зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти ІНФОРМАЦІЯ_4 у строки, зазначені в отриманих повістках (повідомленнях).
Поважними причинами неприбуття до військових частин або на збірні пункти ІНФОРМАЦІЯ_4 у строки, зазначені в отриманих повістках (повідомленнях), визнаються підтверджені відповідними документами:
1)перешкода стихійного характеру, хвороба або інші обставини, що позбавили можливості особисто прибути в зазначені частину, пункт і строк;
2)смерть близького родича (чоловіка, дружини, сина, дочки, батька, матері, діда, баби або рідного (повнорідного, неповнорідного) брата чи сестри) або близького родича подружжя.
Водночас, відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти ІНФОРМАЦІЯ_4 у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників ІНФОРМАЦІЯ_4), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за Викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Відповідно до п.47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2022 №1487, у разі отримання розпоряджень ІНФОРМАЦІЯ_4, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки (додаток 13, для призовників - додаток 17 до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову, службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. № 352) щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані:
-видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки у визначені ним строки, та надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки;
-вручити призовникам, військовозобов'язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки (за наявністю);
-письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним ІНФОРМАЦІЯ_4, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки про осіб з числа призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні.
Статтею 210 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за декілька різних правопорушень, які розмежовані відповідними частинами даної статті, а саме:
порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 235 КУпАП ІНФОРМАЦІЯ_4 розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210,210-1,211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними та резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені ІНФОРМАЦІЯ_4 розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники ІНФОРМАЦІЯ_4.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 258 КУпАП постанова у справі про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Положеннями ч. 1 ст. 268 КУпАП передбачено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України здійснення розгляду і вирішення справ в адміністративних судах на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості та офіційного з'ясування всіх обставин справи.
Відповідно до приписів статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Згідно ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:
1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;
2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);
3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;
4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що так як стороною відповідача не було надано до суду матеріалів справи про адміністративне правопорушення, суд позбавлений перевірити обставини на які посилався позивач в своєму позові ( наявність розпорядження ТКЦ та СП щодо оповіщення призовників, наявність наказу про оповіщення призовників і таке інше), у зв'язку з чим позов підлягає частковому задоволенню, а саме скасування оскаржуваної постанови та направлення справи на новий розгляд для з'ясування та врахування зазначених обставин при розгляді справи. Задовольняючи позов, суд стягує з відповідача на користь позивача судові витрати пропорційно задоволеним вимогам ( 50%).
Керуючись ст. ст. 2, 6, 9, 72, 77, 94, 243-246 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2, АДРЕСА_3) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення - задовольнити частково.
Скасувати постанову №343 від 14.11.2023 р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 210 КУпАП та накладення стягнення у виді штрафу у розмірі 1700,00 гривень, справу про адміністративне правопорушення направити на новий розгляд до ІНФОРМАЦІЯ_3.
Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2, АДРЕСА_3) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) судові витрати , що складаються із судового збору у сумі 605,6 гр.
Рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку до шостого апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає Київську, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ, з місцезнаходженням у місті Києві. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня його складання. Учасник справи, якому не було вручено рішення суду в день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення.
СуддяГусарова В.В.