Постанова від 21.02.2024 по справі 308/13789/23

308/13789/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.02.2024 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгород за участю представника Закарпатської митниці Держмитслужби Селеш О. матеріали, які надійшли з Закарпатської митниці Держмитслужби про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м.Чернівці, Чернівецька обл., місце проживання: АДРЕСА_1 , місце роботи: керівник ПП «Ол Транс Глобал» код ЄДРПОУ 43883273 (54001, Волинська обл., м. Луцьк, Луцький р-н, вул. Карбишева, буд. 1, кв. (офіс) 403), паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий 14.05.2004, Шевченківським РВ УМВС в Чернівецькій області, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_2 ,

за ст. 485 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

17.05.2023 до Закарпатської митниці надійшов лист Департаменту міжнародної взаємодії №26/26-04/7.7/1188, яким надіслана відповідь митних органів Федеративної Республіки Німеччини від 18.04.2023 №Z4663-2023.UA.800055-DVIII.A.22 з інформацією про рік випуску та першу реєстрацію транспортних засобів марки «DAF». Вказана відповідь отримана на запит митниці від 24.02.23 №7.7-3/7.7-20-05/26/4/1581, що був направлений в рамках проведення перевірки по дорученню Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил ДМСУ від 17.02.2023 №20/20-02-01/7.7/165, щодо митного оформлення протягом 2020-2022 років посадовими особами Закарпатської митниці вантажних транспортних засобів марки «DAF» з наявними ризиками декларування недостовірних даних щодо першої реєстрації.

Проведеною перевіркою з використанням баз даних АСМО «Інспектор» було встановлено, що 30.07.2021 року керівник ПП «Ол Транс Глобал» код ЄДРПОУ 43883273, ОСОБА_1 через декларанта ТОВ «Львівброкгруп», уповноваженого на роботу з митницею ОСОБА_2 на митному посту «Мукачево» Закарпатської митниці була подана митна декларація типу ІМ40ДЕ UA30160/2021/045587 та документи необхідні для митного контролю та оформлення у вільний обіг вантажного автомобіля-контейнеровозу марки «DAF» моделі «XF 460», номер шасі НОМЕР_3 , тип двигуна - дизельний, робочий об'єм циліндрів двигуна - 12902 см3, календарний рік виготовлення: 2016, а саме: рахунок-фактура від 23.07.2021 №210723.103-CAU/OLTR, CMR від 23.07.2021 б/н, свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу від 21.07.2021 № НОМЕР_4 , від 21.07.2021 №XA285135, від 21.07.2021 №ZBI195705968 та доручення від 23.07.2021 №D1627033014, яким іноземне підприємство «CAUGTOUT s.r.o.» (Rybna 716/24, Prague 1, CZ) уповноважує ОСОБА_3 (паспорт НОМЕР_5 ) транспортувати та здійснити митне оформлення транспортного засобу. Відправником вказаного вище транспортного засобу виступало іноземне підприємство «CAUGTOUT s.r.o.» (Rybna 716/24, Prague 1, CZ), а одержувачем є ПП "ОЛ ТРАНС ГЛОБАЛ" код ЄДРПОУ 43883273 (Україна, 43023, Волинська обл., м. Луцьк, Луцький р-н, вул. Карбишева, буд. 1, офіс 403). Після здійснення митних формальностей вищевказаний транспортний засіб був випущений у вільний обіг за ВМД ІМ40ДЕ UA30160/2021/045587 від 26.07.2021 зі сплатою необхідних митних платежів сумі 144 669.26 грн., а саме: ввізне мито - 40124.70 грн., акциз - 13558.52 грн., ПДВ - 90986.04 грн. Згідно Закону України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» ставка акцизного податку на транспортні засоби до 5 років, які класифікуються згідно коду УКТЗЕД 8704 23 99 00 становить 0,033 євро за 1 см3 , ставки податку для транспортних засобів, що відповідають коду 8704 згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються для автомобілів, що використовувалися з 5 до 8 років з коефіцієнтом 40 для автомобілів, що використовувалися понад 8 років з коефіцієнтом - 50".

З метою встановлення об'єктивної інформації відповідно до заводських баз даних про календарні дати виготовлення та першої реєстрації, повної маси та об'єму циліндрів двигуна транспортних засобів марки «DAF», бувших у використанні, які ввезені на митну територію України, управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил направлений запит від 31.05.2023 №7.7-20-02/17/3908 на адресу офіційного дочірного представництва заводу-виробника DAF Truk Центр Київ . 01.06.2023 від дилера DAF Parts Dealer - ТОВ «Тракспартс Україна ЛТД» митницею отримана відповідь №1/01.06.23 (вх.митниці №6199/кб-13-17) у якій зазначено, що датою виготовлення вантажного автомобіля-контейнеровозу марки «DAF» моделі «XF 460», шасі № НОМЕР_3 є вересень 2015 року (37 тиждень 2015 року), а дата першої реєстрації 09.11.2015 року. Управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил на адресу управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Закарпатської митниці направлений лист від 20.06.2023 №7.7-20-02/18/4487 з метою визначення суми митних платежів, які необхідно було сплатити в разі випуску транспортних засобів бувших у використанні, у вільний обіг, 2015 року виготовлення та з датою першої реєстрації листопад 2015 року. Відповідно до листа управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД від 22.06.2023 №748/7.7-15/18 надало розрахунок митних платежів, які необхідно було сплатити в разі випуску вказаного транспортного засобу у вільний обіг, з врахуванням календарного року випуску автомобіля. Так, за ВМД ІМ40ДЕ UA30160/2021/045587 від 26.07.2021 необхідно було сплатити ввізне мито - 41 398.50 грн., акциз - 542 340.73 грн., ПДВ - 199 544.85 грн. Таким чином, загальна сума недобору митних платежів за вищевказаною митною декларацією становить 638 614,82 грн., в тому числі мито - 1 273.80 грн., акциз - 528 782.21 грн. та ПДВ 108 558.81 грн. Відповідно до п.3.2.1. договору-доручення на надання митно-брокерських послуг від 18.05.2021 №18/05-21 замовник (ПП «Ол Транс Глобал») надає всі необхідні документи та необхідну інформацію для митного оформлення товару, відповідно до чинного законодавства України. Замовник несе відповідальність за достовірність даних, що заявлені у наданих документах. З метою з'ясування всіх обставин митного оформлення транспортного засобу, керівнику ПП «Ол Транс Глобал» було направлено лист від 08.06.2023 №7.7-20-02/17/4137 та від 30.06.2023 №7.7-20-02/17/4885 щодо необхідності прибуття до Закарпатської митниці для надання пояснення. На вказану дату ОСОБА_1 до Закарпатської митниці не прибув, про причини не прибуття не повідомив. Згідно ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України, суб'єктами відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств. Посадові особи підприємств - керівники та інші особи підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п. 43 ст. 4 Митного кодексу України). У відповідності до п. 43 ст. 4 МК України - посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку. Таким чином, керівник ПП «Ол Транс Глобал» ОСОБА_1 , вчинив протиправні дії, спрямовані на неправомірне зменшення розміру митних платежів, шляхом подання до митного контролю та оформлення документів, що містять неправдиві відомості щодо року виготовлення та першої реєстрації транспортного засобу, що у свою чергу призвело до заявлення в митній декларації таких відомостей та призвело до зменшення розміру митних платежів в загальній сумі 638 614,82 грн., в тому числі мито - 1 273.80 грн., акциз - 528 782.21 грн. та ПДВ 108 558.81 грн. Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 485 Митного кодексу України. Діяння гр. ОСОБА_1 кваліфіковане посадовою особою митного органу за ознаками складу порушення митних правил, передбаченого ст.485 Митного кодексу України. Громадянин України ОСОБА_1 на розгляд справи повторно не з'явився та не повідомив суд про причини неявки, однак про час і місце розгляду справи повідомлялася своєчасно і належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленнями, які повернулися на адресу суду з відміткою Укрпошти «адресат відсутній за вказаною адресою» за №0600228028344, №8800021266120 та з відміткою Укрпошти «за закінченням терміну зберігання» за №0600233635488, №0600243485050.

Суддя враховує, що відповідно ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.

Водночас відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні «Смірнов проти України», в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, у першу чергу, на відповідні державні судові органи.

Розумність тривалості судового провадження оцінюється у залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.

Також у своїх рішеннях Європейський суд неодноразово наголошував, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Суддею вживались заходи задля забезпечення участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, здійснювалось повідомлення особи, яка притягається до відповідальності, шляхом надсилання судової повістки.

З огляду на викладене, судом вжиті усі необхідні заходи для забезпечення участі гр. України ОСОБА_1 у розгляді справи.

Враховуючи наведене, суддя вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Представник Закарпатської митниці Держмитслужби в судовому засіданні підтримав протокол про порушення митних правил № 0772/30500/23 від 25.07.2023 року та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 485 МК України.

Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 280 КпАП України, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, єдиною підставою адміністративної відповідальності є наявність складу адміністративного правопорушення, як в нормативному так і у фактичному аспекті.

Адміністративне правопорушення - це протиправна, винна (умисна або з необережності) дія або бездіяльність, що посягає на державний чи громадський порядок, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Під адміністративним правопорушенням, як підставою адміністративної відповідальності розуміється винне протиправне діяння, яке посягає на встановлені правом і забезпечені адміністративно-правовими санкціями правила поведінки громадян і посадових осіб в сфері державного управління.

Кваліфікація того чи іншого правопорушення здійснюється шляхом встановлення його складу. Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом ознак, які характеризують дане діяння як адміністративне правопорушення і відрізняють його від інших правопорушень. Іншими словами, склад правопорушення - це встановлена правом сукупність ознак, при наявності яких анти-суспільне діяння вважається адміністративним правопорушенням.

Склад адміністративного правопорушення включає: об'єкт, об'єктивну сторону, суб'єкт, суб'єктивну сторону.

Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Наведене указує на те, що до відповідальності за порушення митних правил може бути притягнута лише винна особа, яка вчинила відповідне правопорушення умисно або з необережності.

Відповідно до ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Статтею 485 МК України передбачено відповідальність за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.

Верховний Суд у постанові від 27 січня 2022 року у справі № 725/3788/16-а зазначив, що склад правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України, передбачає, з-поміж іншого, те що особа, яка його вчинила, діяла умисно, тобто усвідомлено, цілеспрямовано чинила так, щоб уникнути від сплати митних платежів (у тому числі й сплати їх у меншому розмірі). При цьому зовнішній прояв (винного, протиправного) діяння передбаченого ст. 485 МК України обов'язково повинен поєднуватися з умислом суб'єкта його вчинення на посягання на охоронювані законом суспільні відносин (встановлений законом порядок сплати податків та зборів).

Також, Верховний Суд у постанові від 22.05.2020 у справі № 751/1477/20 (провадження №К/9901/45268/18) зауважив, що відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 485 МК України порушення митних правил має місце, зокрема, у разі заявлення декларантом у митній декларації: неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару; неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Відповідно до ч. 1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно ч.8 ст. 257 МК України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться крім іншого такі відомості : 5. Відомості про товари: ж) митна вартість товарів та метод її визначення.

Митна декларація подається митному органу декларантом.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 266 МК України декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом.

Згідно ч.8 ст. 264 МК України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Диспозиція ст. 485 Митного кодексу України визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у заявленні в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.

Відповідно до ч. 1ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобовязана зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1ст.495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушеннямитних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Вина громадянина України ОСОБА_1 в скоєнні порушення митних правил підтверджується даними протоколу про порушення митних правил № 0772/30500/23 від 25.07.2023 р., МД ІМ40ДЕ UA305160/2021/045587, даними Invoice No/210723.103-CAU/OLTR from 23/07/2021, Довіреністю №D1627033014 від 23.07.2021 р., міжнародною товарно-транспортною накладною, МД ІМЕЕ UA305160/2021/045052, Proforma No/ PROF/210723.35-CAU/OLTR from 23/07/2021, листом Державної митної служби від 17.05.2023 №26/26-04/7.7/1188 про відповідь Федеративної Республіки Німеччина, листом Державної митної служби від 07.04.2023 року №26/26-04/11/814 щодо Застосування Протоколу ІІ про взаємну адміністративну допомогу в митних справах до Угоди про асоціацію між ЄС та Євратом і їх країнами-членами, з одного боку, та Україною, з другого боку, від 21.03.2014 року, листом Державної митної служби від 22.06.2023 №748/7.7-15/17, листом Державної митної служби від 20.06.2023 №7.7-20-02/18/4487, довідка ТОВ «Тракспартс Україна ЛДТ» №1/01.06.23 від 01.06.2023 щодо встановлення точних даних на транспортний засіб, листом Державної митної служби від 17.02.2023 №20/20-02-01/7.7/165 про направлення інформації щодо вантажних автомобілів марки «DAF», інформацією щодо митного оформлення протягом 2020-2022 років вантажних автомобілів марки «DAF» з наявними ризиками декларування недостовірних даних щодо першої реєстрації, даними договору Доручення №18/05-21 від 18.05.2021 року, даними листа Державної митної служби від 30.06.2023 №7.7-20-02/17/4885, даними листа Державної митної служби від 30.05.2023 №7.7-20-02/17/3908, даними листа Державної митної служби від 26.07.2023 №7.7-20-02/17/5547.

Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що громадянин України ОСОБА_1 своїми діями скоїв порушення митних правил, передбачене ст. 485 МК України, а саме вчинив протиправні дії, спрямовані на неправомірне зменшення розміру митних платежів, шляхом подання до митного контролю та оформлення документів, що містять неправдиві відомості щодо року виготовлення та першої реєстрації транспортного засобу, що у свою чергу призвело до заявлення в митній декларації таких відомостей та призвело до зменшення розміру митних платежів в загальній сумі 638 614,82 грн., в тому числі мито - 1 273.80 грн., акциз - 528 782.21 грн. та ПДВ 108 558.81 грн

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення,у відповідностідо вимогст.ст.23, 33КУпАП,вважаю,що на гр. ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 485 МК України, у виді штрафу в розмірі 50 відсотків несплаченої суми митних платежів, що буде достатньою мірою відповідальності для досягнення мети адміністративного стягнення, яке застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, такі іншими особами.

Згідно положень ч.5 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

У відповідності до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з гр. України ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 485, ст. 519, 520, 527-529 МК України, ст.ст. 287-290 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним в порушенні митних правил за ст. 485 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 % несплаченої суми митних платежів, що становить 319 307,41 грн. (триста дев'ятнадцять тисяч триста сім гривень 41 коп.)

Стягнути з гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави 605,60 гривень судового збору.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

На постанову про адміністративне правопорушення може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду К.К. Бенца