14 лютого 2024 року Справа № 915/508/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Коваль С.М.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження
без виклику сторін справу № 915/508/23
за позовом керівника Корюковської окружної прокуратури,
вул. Шевченка, 98, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300, електронна пошта: korykivka@chrg.gp.gov.ua;
в інтересах держави
в особі Державної служби України з безпеки на транспорті,
03135, пр. Перемоги, 14, м. Київ, e-mail: contact@dsbt.gov.ua;
до фізичної особи підприємця Спіян Олега Павловича,
АДРЕСА_1 ;
про: стягнення плати в сумі 16753 грн. 51 коп. за проїзд автомобільними дорогами загального користування., -
Керівником Корюковської окружної прокуратури (далі - прокурор) пред'явлено в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека) позов про стягнення з фізичної особи підприємця Спіян Олега Павловича (далі- підприємець Спіян) грошових коштів у сумі 16753 грн. 51 коп. - плата за проїзд великовагового транспортного засобу, автомобільними дорогами загального користування з перевищенням нормативних вагових параметрів, установлених п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (далі ? ПДР), чим завдано державі матеріальні збитки внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування, ? з посиланням на невиконання підприємцем Спіян у строк, визначений п. 311 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, обов?язку щодо внесення вищевказаної плати до Державного бюджету України та повідомлення про це відповідного територіального органу Укртрансбезпеки.
Прокурор також просить суд про стягнення з підприємця Спіян грошових коштів на відшкодування судових витрат з оплати позовної заяви судовим збором.
Ухвалою суду від 10.04.2023 відкрито провадження в даній справі та вирішено розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов, оформленого згідно вимог ст. 165 ГПК України ? п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. При цьому, розгляд справи №915/508/23 відбувається поза межами встановленого ГПК України строку у розумний строк, тривалість якого визначається з урахуванням існування в Україні воєнного стану.
Відповідач у відзиві від 03.05.2023 позов не визнав, вважаючи його необґрунтованим та безпідставним, зокрема, зазначивши, що заявлена до стягнення сума плати за проїзд не підтверджена належними та допустимими доказами; в чому саме полягає порушення інтересів держави та з яких підстав керівник Корюківської окружної прокуратури фактично та протиправно діє замість іншого компетентного органу, з огляду на що дії керівника Корюківської окружної прокуратури є такими, що суперечать чинному законодавству України та не відповідають конституційним принципам поділу державної влади; прокуратурою порушено засади територіальності; відсутність доказів транспортування вантажу з перевищенням встановлених габаритно-вагових параметрів за маршрутом м. Чернігів - м. Миколаїв, а також не обґрунтовано використання 623 км при розрахунку плати.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області (далі ? Управління), на підставі направлення на рейдову перевірку від 21.09.2020 №006868, щотижневого графіку проведення рейдових перевірок управлінням Укртрансбезпеки у Чернігіської області у період з 21.09.2020 по 27.09.2020, проведено 22.09.2020 на 124 км автодороги М-01 Київ-Чернігів-Н.Яриловичі проведено габаритно-ваговий контроль автомобіля марки MAN TGХ 18.440, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з напівпричепом KOGEL SN 24, з реєстраційним номером НОМЕР_2 , належних ОСОБА_1 , під керуванням водія ОСОБА_2 , посвідчення водія НОМЕР_3 , яким здійснювалось перевезення вантажу по маршруту м.Чернігів-м.Миколаїв, 623 кв.
За результатами перевірки складено довідку від 22.09.2020 № 042425 про результати здійснення габаритно-вагового контролю (далі - довідка № 042425), акт від 22.09.2020 №0005383 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів (далі - акт №0005383) та акт від 22.09.2020 № 220881 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт (далі ? акт № 220881) згідно яких транспортний засіб з причепом мав осьові навантаження 6,50/13,10/8,50/8,10/7,95т. при нормативно допустимих навантаженнях: 11т/11т/8/8/8т; крім того, повна маса автомобіля з напівпричепом становила 44,15т при нормативно допустимих показниках: 44т.
Зі змісту указаних документів вбачається перевищення транспортним засобом підприємця Спіян під керуванням водія ОСОБА_2 нормативних вагових параметрів, передбачених п. 22.5 ПДР для такого виду транспортного засобу, а саме, перевищення вагових обмежень на одиничну вісь (осьових навантажень) на 19,09%.
Згідно акту № 220881, перевірку транспортного засобу відповідача здійснено у строк та територіально в зоні, визначених у вказаних вище направленні на рейдову перевірку та графіку проведення рейдових перевірок.
При цьому виявлено порушення, передбачене ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” ? надання послуг з перевезення вантажів без наявності оформлених документів, передбачених ст. 48 цього Закону, на перевезення вантажу з перевищенням допустимих вагових обмежень, що видаються компетентними уповноваженими органами і дають право на рух автомобільними дорогами України.
В акті №0005383 та додатку до нього (розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування) зазначено, що транспортний засіб завантажено соняшником, і маршрут його руху (автодорога М-01 Київ-Чернігів-Н.Яриловичі) має протяжність 163 км.
Зазначені у вказаному акті відомості узгоджуються з:
1) свідоцтвами про реєстрацію транспортних засобів, згідно яких вантажний автомобіль марки MAN TGХ 18.440, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з напівпричепом KOGEL SN 24, з реєстраційним номером НОМЕР_2 , обліковуються за відповідачем;
2) чеком зважування від 22.09.2020;
3) документацією засобу вимірювання, за допомогою якого проведено зважування автомобіля: копія свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірюваної техніки від 10.07.2020 № 1133М880405870, дійсним до 10.07.20210, на прилад автоматичний для зважування доріжних транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030Т-AS2-PWIA; згідно якого указані вище прилади 030Т-AS2-PWIA відповідають вимогам: ДСТУ OIMLRIS4-1:2010.
У відповідності до складеного Управлінням розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту № 0005383 від 22.09.2020, підлягаючою до сплати за указане вище порушення визначено суму 504,63 Євро, еквівалентну на день здійснення розрахунку за офіційним курсом гривні, встановленим Національним Банком України, сумі 16753 грн. 51 коп.
Управлінням направлено підприємцю Спіян лист від 22.12.2020 № 100702/19.5/24-20 з повідомленням про визначену суму плати за проїзд транспортним засобом з перевищенням нормативних вагових параметрів та вимогами про оплату цієї суми до 21.01.2021.
За твердженнями прокурора, суму плати за проїзд транспортним засобом з перевищенням нормативних вагових параметрів, визначену у розрахунку, підприємцем Спіян не оплачено й досі.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням правових підстав позовних вимог, суд керується наступним.
Законодавством визначено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 29 Закону України “Про дорожній рух”).
Рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ст. 33 Закону України “Про автомобільні дороги”).
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків (ч. 4 ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”).
Згідно з п. 3 ПДР, транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 цих правил.
У відповідності до п. 22.5 ПДР, дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує фактичну масу 40 тон (для контейнеровозів понад 44 т), навантаження на одиночну вісь 11 т, здвоєні осі - 16 т, строєні осі - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) здійснюється за спеціальними правилами.
Єдиними правилами ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198 (далі - Єдині правила), передбачено, що перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства (п. 16 Єдиних правил).
Порядком № 879 визначено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції (п. 3 Порядку № 879).
У разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки, подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України. У разі наявності підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу, працівники пунктів габаритно-вагового контролю проводять його повторне зважування (п. 21 Порядку № 879 чинній на момент перевищення НВП).
Плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України “Про єдиний збір”, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які, в установленому порядку, не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку; плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень (п.п. 27, 28 Порядку № 879).
Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою:
П = (Рзм + Рнв + Рг) х В,
де П - розмір плати за проїзд;
Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;
Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;
Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;
В - відстань перевезення, кілометрів.
Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
При визначенні розміру плати за проїзд транспортних засобів з осьовим сполученням більше трьох береться до рахунку схема, що спричиняє більші руйнування доріг з комбінацій одно-, двох- та трьохосьових сполучень, а найбільша сума навантаження на суміжні осі припадає на максимальну колісну формулу. Для строєних осей з одиночними шинами плата за перевищення допустимих навантажень на вісь (осі) збільшується у два рази.
Якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки (п.п. 30-31-1 Порядку № 879 в редакції, чинній на момент перевищення НВП).
Виконаний Управлінням розрахунок плати за проїзд до акту № 0005383 від 22.09.2020 у сумі 504,63 Євро, еквівалентній на день здійснення розрахунку за офіційним курсом гривні, встановленим Національним Банком України, сумі 16753 грн. 51 коп., суд визнає таким, що здійснений у відповідності до викладених вище приписів законодавства, та арифметично вірним.
Ураховуючи викладене, суд визнає, що позивачем доведено порушення ТОВ “Югевротранс” визначеного п. 31-1 Порядку № 879 обов'язку щодо своєчасного внесення плати за проїзд у визначеному Управлінням розмірі та повідомлення про це Управління, а тому вимога прокурора про стягнення з підприємця Спіян грошових коштів у визначеній Управлінням сумі є обґрунтованою та підлягає задоволенню повністю.
У відповідності до пункту 1 Положення про Державну службу з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 зі змінами та доповненнями (далі ? Положення № 103) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і яка реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Укртрансбезпека здійснює, серед іншого, державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю (п.п. 2, 15, 27 п. 5 Положення № 103).
Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу (абз. 1 п. 8 Положення № 103).
Таким чином, Укртрансбезпека, як урядовий орган державного управління по контролю на автомобільному транспорті, реалізуючи повноваження щодо габаритно-вагового контролю та нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, є суб?єктом владних повноважень, оскільки здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Пунктом 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103, встановлено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, а також здійснює стягнення, у тому числі в судовому порядку, плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.
Тому, зважаючи на вищевикладене, Державна служба з питань безпеки на транспорті набуває статусу позивача у спірних правовідносинах.
Визначена плата за проїзд не сплачена перевізником підприємцем Спіян у встановлені чинним законодавством строки, що призводить до ненадходження грошових коштів до Державного бюджету України.
Керівником Корюковської окружної прокуратури 10.11.2022 за № 3292вих-22 скеровано на адресу Укртрансбезпеки запит про надання інформації щодо вжитих заходів до стягнення з підприємця Спіян у судовому порядку нарахованої йому плати за проїзд в сумі 504,30 Євро.
Укртрансбезпека листом від 02.12.2022 № 7453/86.3/15-22 повідомлено, що у зв'язку із веденням на території України воєнного стану Укртрансбезпека не дозволяє самостійно ініціювати судовий спір про стягнення з підприємця Спіян плати за проїзд.
За таких обставин, нездійснення службовими особами Укртрансбезпеки дій, які вони повинні були та могли здійснити, а також відсутність обґрунтованих пояснень щодо своєї бездіяльності беззаперечно свідчить про неналежне виконання позивачем своїх повноважень.
Відповідно до ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, визначеному законом.
Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб?єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого орган (ст. 23 Закону України “Про прокуратуру”).
Згідно зі ст. 24 Закону України “Про прокуратуру” право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного господарського судочинства надається Генеральному прокурору України, його першому заступнику та заступникам, керівникам регіональних та місцевих прокуратур, їх першим заступникам та заступникам.
Згідно з частинами 3, 4 ст. 53 ГПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 у справі № 1-1/99, державні інтереси закріплюються як нормами Конституції України так і нормами інших правових актів. Інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інших) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону, гарантування державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання тощо.
Інтереси держави можуть збігатися повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарських товариств з часткою державної власності у статутному фонді.
Беручи до уваги норми Закону України “Про автомобільний транспорт” та інші підзаконні нормативно-правові акти про автомобільний транспорт, Укртрансбезпека та її територіальні органи мають підстави на стягнення плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автодорогами загального користування, що випливає з покладених на неї завдань щодо державного контролю за додержанням вимог законодавства про автомобільний транспорт, а несплата суб?єктами господарювання таких коштів у добровільному порядку тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, що суттєво порушує інтереси держави.
Підставою реалізації прокурором представницьких функцій у даному випадку є усвідомлена пасивна поведінка уповноваженого суб?єкта владних повноважень, тобто нездійснення захисту інтересів держави.
Викладені вище обставини, а також той факт, що несплата коштів за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу, вагові або габаритні параметри якого перевищують нормативні, призводить до ненадходження коштів до спеціального фонду Державного бюджету України та, відповідно, до зменшення коштів на фінансування розвитку мережі та утримання автомобільних доріг загального користування, при цьому Укртрансбезпека, як орган, уповноважений на захист інтересів держави, самоусувається від виконання покладених на нього обов?язків, ? свідчать про наявність визначених п. 1 ч. 6 ст. 23 Закону України “Про прокуратуру” підстав для звернення прокурора в інтересах держави з позовом у даній справі.
Отже, позов прокурора належить задовольнити у повному обсязі.
Інші аргументи сторін не можуть слугувати підставою для зміни висновку суду, оскільки стосуються з'ясування обставин, вже встановлених судом.
Господарським процесуальним законодавством передбачено покладання судових витрат, зокрема, витрат на оплату позовної заяви судовим збором, у разі задоволення позову, на відповідача (ст. 129 ГПК України).
Отже, витрати прокуратури на оплату позовної заяви судовим збором за платіжною інструкцією від 20.03.2023 № 589 у сумі 2684 грн., яка відповідає розміру судового збору, визначеному Законом України “Про судовий збір” з оплати вимог майнового характеру, належить відшкодувати за рахунок підприємця Спіян.
Керуючись ст.ст. 232, 233, 236-238 ГПК України, суд
1. Позов керівника Корюковської окружної прокуратури задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи підприємця Спіян Олега Павловича ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) на користь Державного бюджету України (р/р UA 188999980313181216000025739, отримувач ? код 37972475, Казначейство України у м.Чернігів, КБК 22160100, призначення платежу: 22160100 - плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні в сумі 16753 грн. 51 коп.
3. Стягнути з фізичної особи підприємця Спіян Олега Павловича ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) на користь Чернігівської обласної прокуратури (14000, м. Чернігів, вул. Князя Чорного, буд. 9; ідентифікаційний код 02910114; реквізити отримувача - Чернігівська обласна прокуратура; код ЄДРПОУ 02910114; банк отримувача - ДКСУ м. Київ, р/р - UA248201720343140001000006008) грошові кошти на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором у сумі 2684 грн.
Рішення може бути оскаржено до Південно-Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
.
Суддя С.М. Коваль.