Справа № 572/5455/23
Провадження №2-а/944/23/24
13.02.2024 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Колтун Ю.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Рівненській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху,
встановив:
08 лютого 2024 року до Яворівського районного суду Львівської області було передано на розгляд за підсудністю з Сарненського районного суду Львівської області позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Рівненській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Як убачається зі змісту частини 1 статті 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи - позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Аналізуючи наведену норму закону убачається, що позивач має право за своїм власним вибором звернутись до суду з адміністративним позовом за місцем свого проживання або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача. Оскільки позивач звернувся до Сарненського районного суду Рівненської області, а не до Яворівського районного суду за зареєстрованим місцем свого проживання, вважається, що позов був поданий за місцезнаходженням відповідача ГУ НП в Рівненські області.
Відтак, зазначені обставини свідчать про те, що дана справа не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Яворівського районного суду Львівської області, а підсудна Рівненському міському суду Рівненської області.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Діюче процесуальне законодавство не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної непідсудності суду чи відмови у відкритті провадження за такою заявою.
З огляду на вищевикладене, оскільки справа не підсудна Яворівському районному суду Львівської області як адміністративному суду за місцем перебування відповідача, матеріали справи слід направити за підсудністю до Рівненського міського суду Рівненської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Виходячи з наведеного, керуючись ч.1 ст.25, п.2 ч.1 ст.29, ч.5 ст.241 КАС України, суд,
ухвалив:
адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Рівненській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передати за підсудністю до Рівненського міського суду Рівненської області (вулиця Шкільна, 1, Рівне, Рівненська область, 33028).
Ухвалу може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Ю.М.Колтун