20 лютого 2024 року м. Житомир справа № 240/16878/23
категорія 106030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Майстренко Н.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення 37 сесії VІІI скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 12.05.2023 №891 "Про недовіру сільському голові";
- визнати протиправним та скасувати рішення 37 сесії VІІI скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 12.05.2023 №892 "Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови";
- поновити ОСОБА_1 на посаді Оліївського сільського голови Житомирського району Житомирської області з першого робочого дня, наступного за днем його звільнення з військової служби в Збройних Силах України;
- стягнути на користь ОСОБА_1 з Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області понесені ним судові витрати;
- рішення в частині поновлення на посаді допустити до негайного виконання.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що підставою для його звільнення з посади Оліївського сільського голови стало рішення 37 сесії VІІI скликання Оліївської сільської ради від 12.05.2023 "Про недовіру сільському голові", яке, на його думку, не відповідає нормам чинного законодавства, оскільки прийняте у спосіб, що суперечить законам України, без урахування всіх обставин, які мають значення для його прийняття, та без належного обґрунтування підстав і причин звільнення з посади сільського голови. Також вказує, що відповідачем не доведено факту порушення сільським головою Конституції та законів України, прав і свобод громадян, незабезпечення здійснення покладених на нього обов'язків. До того ж, зазначає, що відповідачем не дотримано порядку оприлюднення проектів спірних рішень, а саме питання про дострокове припинення повноважень сільського голови жодним нормативно-правовим актом не визначено як невідкладне, що, в свою чергу, унеможливлює скликання з цього приводу позачергової сесії ради.
Провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач надав відзив на позов, в якому зазначив, що спірні рішення були прийняті у точній відповідності до процедури, встановленої Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97) та Регламентом Оліївської сільської ради VIII скликання, який є додатком до рішення ради №20 від 24.12.2020 (далі - Регламент Ради), зокрема: група депутатів ініціювала розгляд питання про недовіру сільському голові та дострокове припинення його повноважень із зазначенням конкретних вчинених ним порушень Конституції та законів України; на засіданнях постійних комісій Оліївської сільської ради було вирішено питання щодо внесення на розгляд сесії питання про недовіру сільському голові та дострокове припинення його повноважень; в пленарному засіданні брав участь весь загальний склад ради відповідно до визначеного законом кількісного складу депутатів ради - 22 з 22 депутатів.
Згідно з частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до постанови Оліївської сільської територіальної виборчої комісії Житомирського району Житомирської області №24 від 05.11.2020 за результатами голосування з виборів Оліївського сільського голови, які відбулись 25.10.2020, ОСОБА_1 визнано обраним Оліївським сільським головою.
На підставі рішення першої сесії VIII скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 27.11.2020 №1 ОСОБА_1 вступив на посаду голови Оліївської сільської ради та набув відповідних повноважень сільського голови.
ОСОБА_1 01.06.2022 призвано на військову службу, у зв'язку із чим ним цього ж дня видано розпорядження №150-К/тр про увільнення від виконання обов'язків Оліївського сільського голови зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на час проходження військової служби.
З огляду на викладені обставини та відповідно до частини 2 статті 42, пункту 1 частини 3 статті 50 Закону № 280/97 повноваження Оліївського сільського голови з 01.06.2022 почав виконувати секретар ради ОСОБА_2 , обраний на цю посаду рішенням двадцятої сесії VIII скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 13.05.2022 "Про обрання секретаря Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області".
В подальшому, Оліївською сільською радою Житомирського району Житомирської області на засіданні тридцять сьомої сесії VIII скликання 12.05.2023 було прийнято рішення №891 "Про недовіру сільському голові" та №892 "Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови", згідно з якими, відповідно, позивачеві оголошено недовіру та достроково припинено його повноваження як Оліївського сільського голови. При цьому, датою припинення повноважень ОСОБА_1 та звільнення його з займаної посади визначено перший робочий день, наступний за днем його звільнення з військової служби в Збройних Силах України.
Вважаючи вказані рішення Оліївської сільської ради протиправними, ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон № 280/97.
Частинами 1 - 3 статті 12 Закону № 280/97 визначено, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.
Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.
Згідно із частиною 3 статті 42 Закону № 280/97 повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади.
Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень (частина 3 статті 42 Закону № 280/97).
За змістом частин 1 - 3 статті 79 Закону № 280/97 повноваження сільського, селищного, міського голови вважаються достроково припиненими у разі: 1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; 2) припинення його громадянства; 3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; 3-1) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; 3-2) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави; 4) відкликання з посади за народною ініціативою; 5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; 6) його смерті.
Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.
Крім того, виходячи з приписів пунктів 10 та 16 частини 1 статті 26 Закону № 280/97, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як, зокрема, прийняття рішень про недовіру сільському, селищному, міському голові та про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.02.2000 №1-рп/2000 визначено, що сільські, селищні, міські ради, як це, в свою чергу, логічно випливає із змісту частини 3 статті 140 Конституції України, а також частини 1 статті 10 Закону № 280/97, є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування. Сільські, селищні, міські ради мають свої виконавчі органи, а, отже, - їм підзвітні та підконтрольні.
Відповідно до частини 2 статті 141 Конституції України сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою для того, щоб очолювати виконавчий орган ради та головувати на її засіданнях.
Ці функції визначають сільського, селищного, міського голову передусім як посадову особу виконавчого органу ради та самої ради, їй підзвітну та перед нею відповідальну як за роботу виконавчого органу ради, так і за організацію роботи самої ради.
З огляду на викладене, можна дійти висновку, що прийняття депутатами відповідної ради рішення про недовіру її голові є самостійною підставою для дострокового припинення повноважень останнього.
В підтвердження правомірності своїх дій та на виконання вимог суду відповідачем надано до матеріалів справи, зокрема, заяву депутатів Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області про дострокове припинення на підставі абзацу 1 частини 2 статті 79 Закону № 280/97 повноважень Оліївського сільського голови ОСОБА_1 , яка підписана 18 депутатами, тобто більшістю депутатського складу Оліївської сільської ради, та пояснювальну записку до проекту рішення "Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови".
Вказана заява обґрунтована тим, що Оліївським сільським головою ОСОБА_1 не було дотримано вимог статті 19 Конституції України, адже постановою Житомирського апеляційного суду від 30.03.2023 у справі № 278/2459/22 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), що відноситься до адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, а провадження у справі закрито лише у зв'язку із закінченням встановлених статтею 38 КУпАП строків накладення адміністративного стягнення. При цьому, розглядаючи справу, Житомирський апеляційний суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про обмеження, передбачені Законом України "Про запобігання корупції", не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання розпорядження про преміювання працівників Оліївської сільської ради ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які є його близькими родичами, приймав рішення для задоволення приватного інтересу в умовах реального конфлікту інтересів. Відтак, Житомирським апеляційним судом встановлено вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 КУпАП, а також, як наслідок, порушення статті 28 Закону України "Про запобігання корупції". Вищевказана постанова Житомирського апеляційного суду набрала законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Таким чином, вищенаведеними аргументами заяви спростовуються твердження позивача про відсутність як таких причин та підстав для припинення його повноважень як сільського голови.
Статтею 194 Регламенту Ради визначено, що доцільність розгляду радою питання про недовіру та дострокове припинення повноважень сільського голови попередньо розглядається постійною комісією ради з гуманітарних питань, прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту, з обов'язковим прийняттям обґрунтованого рішення.
При цьому, в преамбулах обох спірних рішень тридцять сьомої сесії VIII скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 12.05.2023 №891 "Про недовіру сільському голові" та №892 "Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови" вказано, що їх прийнято за ініціативою депутатів Оліївської сільської ради та з врахуванням рекомендацій постійних комісій з гуманітарних питань, прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту, з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, з питань будівництва, архітектури, земельних відносин, природокористування.
Позивач у позовній заяві зазначав, що проекти рішень оприлюднено з порушенням встановленої статтями 3, 5, 10-1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 № 2939-VI процедури оприлюднення, у зв'язку із чим окремі депутати Оліївської сільської ради та Оліївський сільський голова Мельниченко А.М. були позбавлені можливості попередньо ознайомитися із цими проектами, внести відповідні пропозиції та зауваження до них, висловити свою позицію як на засіданнях постійних депутатських комісій, так і на пленарному засіданні тридцять сьомої сесії VІІІ скликання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати, зокрема, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньо-організаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню тощо.
Частиною 4 зазначеної норми Закону України "Про доступ до публічної інформації" встановлений обов'язок щодо оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблених відповідними розпорядниками, не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Аргументи позивача про порушення процедури оприлюднення рішення не є визначальними для висновку про наявність підстав для скасування оскаржуваних рішень, оскільки Верховний Суд у постанові від 12.03.2020 у справі № 278/3142/16-а вказав, що неоприлюднення інформації відповідно до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" є підставою для притягнення винної особи до відповідальності. Проте, це не є підставою для скасування оскаржених рішень, згідно Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Це узгоджується й з висновками, висловленими постановах Верховного Суду від 13.11.2019 у справі №818/40/18, від 07.10.2020 у справі № 1840/3774/18, від 23.06.2023 у справі №240/39337/21.
Разом з тим, виходячи зі змісту статей 191 та 192 Регламенту Ради, питання про недовіру та дострокове припинення повноважень сільського голови можуть бути винесені на розгляд ради за ініціативою 2/3 депутатів від загального складу ради, за народною ініціативою. Ініціатори подають обґрунтовану заяву в письмовій формі, завірену власноручними підписами.
В цьому випадку сесія ради скликається на вимогу не менше 2/3 депутатів від загального складу ради, яка ініціює недовіру та дострокове припинення повноважень сільського голови, і є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь весь склад ради.
Тобто Регламент Ради підтверджує можливість скликання позачергової сесії щодо розгляду питання про недовіру та дострокове припинення повноважень сільського голови, враховуючи винятковість даного питання та його невідкладність.
Так, 05.05.2023 секретарем Оліївської сільської ради було видано розпорядження № 75-О/23 "Про скликання позачергової тридцять сьомої сесії VIII скликання", яким вирішено скликати позачергову тридцять сьому сесію VIII скликання та провести її пленарне засідання 12.05.2023 о 10:00 годині в приміщенні конференц-зали ТОВ "ВМК-УКРАЇНА" за адресою: с. Оліївка, вул. Садова, 4.
Дане розпорядження було опубліковано 09.05.2023 о 10:56 на офіційному сайті відповідача (https://оlііvska.gromada.org.ua/news/1683619153/), відтак доведено до відома депутатів і населення не пізніше як за день до цієї сесії, яка відбулася 12.05.2023.
При цьому у відповідності до законодавства дане розпорядження містило відомості про час скликання, місце проведення та питання, які передбачається внести на розгляд ради.
Так, за приписами частин 13, 15 статті 46 Закону № 280/97 пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян.
Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради.
Частиною 9 статті 49 вказаного Закону унормовано, що пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.
Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 22 Регламенту Ради пропозиції щодо включення питань до проекту порядку денного сесії можуть вноситись сільським головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатськими групами (фракціями), депутатами, виконавчим комітетом ради.
Вказане свідчить, що депутат має право внести пропозицію про внесення змін до порядку денного Оліївської сільської ради в усному та/або письмовому порядку у будь-який час, в тому числі на пленарному засіданні ради.
При цьому, суд наголошує, що відсутність висновків/рекомендацій від постійних депутатських комісії очевидно не може мати своїм наслідком недійсність прийнятого Радою рішення, оскільки згідно приписів частини 2 статті 59 Закону №280/97 рішення ради приймається на її пленарному засіданні шляхом обговорення депутатами та відповідного голосування.
Статтею 21 Регламенту Ради передбачено, що позачергові сесії скликаються у випадку гострої необхідності. Мотивовані пропозиції про скликання позачергової сесії ради підписані ініціаторами, надсилаються сільському голові з зазначенням питань до порядку денного та проектами документів, розгляд яких пропонується, не пізніше як за день до початку сесії. Рішення про скликання позачергової сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради. Матеріали позачергової сесії видаються депутатам при їх реєстрації.
Отже, скликання позачергової тридцять сьомої сесії VІІІ скликання Оліївської сільської ради відбулося відповідно до порядку та підстав, передбачених положеннями статті 46 Закону №280/97 та статті 21 Регламенту Ради.
Депутати Олїївської сільської ради та населення с.Оліївка, в тому числі і позивач, були належним чином повідомлені про скликання сесії сільської ради. Це підтверджується і наявністю на пленарному засіданні сесії, яке відбулося 12.05.2023, усіх 22 з 22 обраних депутатів Оліївської сільської ради.
Суд звертає увагу, що прийняття рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови відноситься до виключних повноважень саме сільської ради.
Конституційне призначення місцевого самоврядування полягає у праві територіальних громад як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування (ради та їх виконавчі органи) самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Рішення ради по дострокове припинення повноважень її голови може бути предметом судового оскарження, проте лише в частині дотримання визначеної законодавством процедури його прийняття.
Суд не може здійснювати власну оцінку роботи голови сільської ради, а також не може будь-яким чином переоцінювати позицію депутатів ради, які висловились за таке припинення повноважень.
Розглядаючи справу, суд встановив, що сесія сільської ради була повноважною, рішення про дострокове припинення повноважень голови прийнято більшістю голосів, що відповідає вимогам про необхідність голосування двома третинами загальної кількості депутатів для прийняття рішення.
Сільський голова перш за все є посадовою особою самої ради, їй підзвітний та перед нею відповідальний за організацію роботи ради.
Як вбачається з матеріалів справи, на пленарному засіданні 12.05.2023 був присутній весь склад Оліївської сільської ради - 22 депутати й всі вони брали участь у голосуванні з питань висловлення недовіри сільському голові (за - 19 голосів, проти - 2 голоси, утримались - 1 голос) та дострокового припинення його повноважень (за - 19 голосів, проти - 0 голосів, утримались - 3 голоси).
Отже, з огляду на те, що більш ніж 2/3 від загального складу депутатів сільської ради у визначений законом спосіб висловились про неналежне виконання позивачем своїх обов'язків, прийняття депутатами рішення про дострокове припинення його повноважень є цілком обґрунтованим, оскільки продовження здійснення сільським головою своїх повноважень в такому випадку суперечитиме засадам місцевого самоврядування, які відповідно до статті 4 Закону №280/97 ґрунтуються на принципі виборності як представницьких органів - сільських, селищних, міських рад, так і сільських, селищних міських голів.
Орган місцевого самоврядування в межах закону має повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери його компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу.
Проведення пленарного засідання сесії ради було здійснено з дотриманням, зокрема, принципу колегіальності, який є одним із основних принципів місцевого самоврядування в Україні та означає таку організацію і діяльність відповідного колективного органу, коли до його складу входить відповідне число осіб, вибраних персонально у встановленому законом порядку, а питання, що належать до компетенції колегіального органу, вирішують більшістю голосів на засадах колективного, вільного та ділового обговорення. Сесії рад, які є організаційно-правовою формою їх діяльності, дають можливість обраним депутатам на базі широкої колегіальності обговорювати і вирішувати всі важливі питання, що входять до їх компетенції. Колегіальність передбачає не лише право, а й обов'язок депутатів активно брати участь у роботі ради та її органів, до яких вони обрані.
Крім того, перевіряючи відповідність оспорюваних рішень вимогам частини 2 статті 2 КАС України, суд вважає, що Оліївська сільська рада в своєму рішенні від 12.05.2023 №892 "Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови" правильно визначила датою припинення повноважень ОСОБА_1 та звільнення його з займаної посади перший робочий день, наступний за днем його звільнення з військової служби в Збройних Силах України.
Подібна правова позиція викладена і в постанові Верховного Суду від 13.11.2019 у справі №818/40/18.
Відтак, враховуючи наведене вище у сукупності, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та надавши їм оцінку у відповідності до вимог процесуального закону, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 КАС України, суд
вирішив:
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Територіальної громади в особі Олівської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул. Л.Ступницького, 68, с. Оліївка, Житомирський район, Житомирська область, 12402, код ЄДРПОУ 04348409) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.М. Майстренко