Постанова від 15.02.2024 по справі 380/14348/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2024 рокуЛьвівСправа № 380/14348/23 пров. № А/857/22455/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Затолочного В.С.,

суддів: Гудима Л.Я., Качмара В.Я.,

з участю секретаря судового засідання Єршової Ю.С.,

представника позивача Яцишин У.М.,

представника відповідача Несторак Х.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2023 року у справі № 380/14348/23 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОККО-ДРАЙВ» до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення (рішення суду першої інстанції ухвалене суддею Сподарик Н.І. в м. Львові Львівської області 24.10.2023 року о 11:24 год., повне судове рішення складено 10.10.2023), -

ВСТАНОВИВ:

Товариства з обмеженою відповідальністю "ОККО-ДРАЙВ" (далі - ТОВ «ОККО-ДРАЙВ», позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі -відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 31.01.2022 № 23/33000703.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2023 року адміністративний позов задоволено.

Не погодившись із вказаним рішенням, його оскаржив відповідач, який покликаючись на те, що рішення є незаконним та необґрунтованим, ухваленим з порушенням норм матеріального і процесуального права, з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, просить рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2023 року скасувати та ухвалити нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

В обґрунтування апеляційних вимог зазначає, що до перевірки не надані свідоцтва про повірку засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) на три резервуари. Крім того, ТОВ «ОККО-ДРАЙВ» здійснює роздрібну торгівлю пальним із використанням шести паливороздавальних колонок, які відсутні в дозволі на експлуатацію (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, який було подано платником до органів ДПС разом із заявою на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Відповідач не скористався правом подання відзиву на апеляційну скаргу.

В судовому засіданні представник апелянта наполягала на задоволенні апеляційної скарги, представник позивача проти задоволення такої - заперечила.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши та обговоривши матеріали справи, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи встановлено, що Головним управлінням ДПС у Київській області на підставі Наказу від 02.12.2021 № 2803-П щодо перевірки об'єкту, в частині обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, здійснення функції, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав визначених підпунктом 80.2.5 пункту 80.2 статті. 80 Податкового кодексу України (далі - ПК України) проведено фактичну перевірку ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону, ліценцій, свідоцтва, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) на АЗС, що розташована за адресою: Макарівський район, с. Калинівка, вул. Київська, буд. 50/52 та перебуває в користуванні ТзОВ «ОККО-Драйв».

За результатами проведеної фактичної перевірки контролюючим органом складено Акт фактичної перевірки від 13.12.2021 № 21963/10-36-09-00-10/20122395 (далі - Акт перевірки).

Відповідно до Акта перевірки під час перевірки встановлено наступне.

Перевіркою встановлено, що на акцизному складі 1015185 за адресою перевірки ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» здійснює роздрібну торгівлю пальним із використанням 5 (п?яти) паливо-роздавальних колонок типу QUANTIUM 510, серійні (заводські) номери D1650248, D1650245, D1832149, D1821214, D1821215 та однієї паливо-роздавальної колонки типу BMP512 LPG-U серійний (заводський) номер 412/16, які не зареєстровані у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - ЄДР), чим порушено вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України.

При цьому, відповідно до ЄДР, ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» зареєстровані витратоміри типу Tokheim серійні номери: 2016DC75440, 2018DC29425, 2016DC75477, 2016DC75626, 2016DC0S850, 2016DC05844, 2016DC05844, 2018DC29327, 2018DC29305, 2018DC18735, 2018DC18, 2018DC29307, 2016C75613, 2016DC05794, 2018DC29411, 2016DC75614, 2016DC75359, 2018DC29319, 2018DC29318, 2018DC29240, 2018DC18698, 2018DC18, MI8DC29406, 2016DC75684, 2016DC75633, 2016DC05869, 2018DC29424, 2018DC18723, 2018DC18, 2018DC29410, 2018DC18687, 2018DC18, 2018DC29409 та витратоміри типу Tatsuno-Benchceprani номери A 2412/16, B 2412/16.

Також перевіркою встановлено, що на акцизному складі за адресою перевірки розташовані резервуари з двома ємностями типу: РПД-50(37+13) заводський номер 11/07, РПД-50(30+20) заводський номер 18/07 та резервуар типу СВГ-10.Н-УХЛІ заводський номер 729, які обладнані рівнемірами-лічильниками.

Однак ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» до перевірки не надані свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки (далі - ЗВТ) резервуару з двома ємностями типу: РПД-50 (37+13) заводський номер 11/07, РГД-50 (30+20) заводський помер 18/07, та резервуару типу СВГ-10.Н-УХЛ1 заводський номер 729, та вважаються як не обладнані рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі, чим порушено вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України.

Разом з тим ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» надані свідоцтва про повірку ЗВТ (резервуарів горизонтальних сталевих циліндричних: РГС-35 заводський номер 1, РГС-15 заводський номер 2, РГС-30 заводський номер 3, РГС-20 заводський номер 4, ГРС-10 заводський номер 5) №№ П01M05010821, П01М05020821, П01M05030821, П01M05040821 та П01М05050821 з терміном дії до 16.07.2026, які не відповідають типу резервуара, заводському номеру, місткості та відсутності в ЄДР, чим порушено вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України.

Таким чином, ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» на акцизному складі за адресою перевірки здійснює зберігання/реалізацію пального за відсутності обладнання та/або відсутності реєстрації в ЄДР 11 ЗВТ, чим порушено вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України.

Не погодившись з висновками, викладеними в Акті перевірки, позивач подав заперечення до такого акту.

За результатами розгляду заперечення до Акту перевірки відповідачем висновки акту перевірки залишено без змін, а заперечення - без задоволення.

На підставі Акту перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 31.01.2022 № 23/33000703, відповідно до якого до позивача застосовані фінансові (штрафні) санкції у сумі 220000 гривень (11х20000 грн.) згідно пункту 128-1.1 статті 128 ПК України за порушення пункту 230.1.2 статті 230 ПК України.

ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» подало скаргу на податкове повідомлення-рішення від 31.01.2022 № 23/3300070.

Державною податковою службою України прийнято рішення про результати розгляду скарги від 30.05.2023 № 13477/6/99-00-06-03-01-06, яким залишено без змін повідомлення-рішення від 31.01.2022 № 23/33000703, а скаргу без задоволення.

Не погодившись з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся з вказаним позовом до суду.

Приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з того, що ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» обладнало зазначену АЗС витратомірами-лічильниками, що відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки, до перевірки надано формуляри (паспорти) на паливо-роздавальні колонки разом з відомостями про результати повірок кожного витратоміра-лічильника, яким обладнана відповідна паливо-роздавальна колонка. Номери витратомірів-лічильників, зареєстровані в ЄДР, повністю збігаються з номерами витратомірів-лічильників, що знаходяться на АЗС, вказані в зазначених формулярах (паспортах) та мають позитивний результат повірки.

Також зазначив, що під час проведення фактичної перевірки контролюючий орган не навів аргументів та не надав доказів, які б свідчили про експлуатацію позивачем засобів вимірювальної техніки, які не зареєстровані в ЄДР.

Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 ПК України цей Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

На виконання вимог статті 230 ПК України постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 891 затверджено Порядок ведення Єдиною державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку (далі - Порядок).

Резервуар - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці (підпункт 3 пункту 2 Порядку).

Термінологія та законодавчо визначені процедури, що стосуються законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, визначені в Законі України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та пов'язаних з ним нормативно правових актах та нормативних документах.

Перелік законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці». Виходячи з додатку до згаданої Постанови, резервуари відносяться до категорії Стаціонарні резервуари для комерційного обліку:

- нафтопродуктів (горизонтальні та вертикальні циліндричні, сферичні);

- скрапленого газу (горизонтальні циліндричні).

Повірку законодавчо-регульованих ЗВТ проводять уповноважені організації, які під час повірки керуються, зокрема, наступними нормативно-правовими актами та нормативними документами:

- Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність»;

- Наказом МЕРТ від 08.02.2016 №193 «Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів»;

- ДСТУ 4218:2003 Метрологія. Резервуари стальні горизонтальні циліндричні. Методика повірки.

ДСТУ 4218:2003 регламентує зміст та форму виданого документу, а саме градуювальної таблиці на резервуар горизонтальний стальний та свідоцтва про повірку. Тип резервуару при повірці та оформленні документів про повірку визначається геометричною формою резервуару. Тип РГС означає - резервуар горизонтальний стальний. Тип резервуару, який зазначений в паспорті виробника, і який відображає не форму, а конструктивні особливості резервуару (одностінний, двостінний) - при цьому не використовується.

Необхідною вимогою експлуатації резервуарів на підприємствах, діяльність яких пов'язана з обігом нафтопродуктів, є постійний облік витрат і визначення залишків продукту у ємностях. Сутність повірки резервуарів полягає у визначенні місткості, градуюванні резервуара, складанні та затвердженні градуювальної таблиці.

Виготовлення градуювальної таблиці відбувається під час повірки або оцінки відповідності резервуару. Якщо горизонтальний резервуар містить кілька секцій, то кожна така секція є окремим засобом вимірювальної техніки і для кожної проводиться оцінка відповідності/повірка та виготовлення градуювальної таблиці. Інша побудова процесу технічно неможлива , так як не можна розрахувати загальну градуювальну таблицю на кілька секцій. Такий варіант буде суперечити чинному законодавству в сфері метрології.

З матеріалів справи встановлено, що на АЗС встановлено підземні горизонтальні сталеві резервуари для зберігання нафтопродуктів:

- резервуар РПД-50, заводський номер 11-07, який складається із двох секцій ємністю 37 та 13 м. куб. відповідно. На першу секцію цього резервуару видано свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № П01М05010821, на другу секцію видано свідоцтво № П01М05020821.

- резервуар РПД-50, заводський номер 18-07, який складається із двох секцій ємністю 30 та 20 м. куб. відповідно. На першу секцію цього резервуару видано свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № П01М05030821, на другу секцію видано свідоцтво № П01М05040821.

- резервуар СВГ-10.Н-УХМ, заводський номер 729, видано свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № П01М05050821.

ЄДР - це електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів (пункт 1 розділу І Формату).

Інформація, що міститься в електронних документах для наповнення ЄДР та в ЄДР, використовується посадовими особами контролюючих органів під час виконання ними функцій, передбачених підпункт 19-і.1.14 пункту 19-і.1 статті 19-і та абзацом першим пункту 230.1 статті 230 ПК України (пункт 13 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року № 891).

Присвоєння номерів резервуарів при реєстрації в ЄДР регламентовано Порядком ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 891.

Так, згідно з пунктом 14 вказаного порядку Уніфікованою нумерацією акцизних складів є автоматичне присвоювання в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового уніфікованого номера кожному акцизному складу.

Уніфікованою нумерацією резервуарів є присвоювання розпорядником акцизного складу уніфікованого номера кожному резервуару послідовного порядкового номера, який містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів), не може починатися з 0 та складається з двох частин, розмежованих знаком дробу:

- у першій частині проставляється послідовний порядковий номер резервуара;

- у другій частині проставляється порядковий номер акцизного складу, на якому розташований такий резервуар.

На підтвердження позитивного результату повірки засобів вимірювальної техніки (резервуарів, рівнемірів-лічильників), що використовуються, до перевірки позивач надав свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки та градуювальні таблиці на кожну секцію розміщених на АЗК резервуарів. Вказані резервуари (секції резервуарів) та встановлені на них рівнеміри-лічильники зареєстровані в ЄДР, їх номери повністю співпадають з номерами зазначеними в наданих до перевірки документах, та номерами обладнання що фізично знаходяться на акцизному складі та мають позитивний результат повірки.

Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України витратоміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства.

З урахуванням викладеного, апеляційний суд зазначає, що під час здійснення фактичної перевірки позивачем надано контролюючому органу документи, що підтверджували позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведених відповідно до законодавства, оскільки інформація щодо обладнання акцизного складу міститься у ЄДР та може бути використана контролюючим органом при здійсненні відповідної перевірки.

Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Відповідно до пункту 3.3 ДСТУ 8912:2019 «Національний стандарт України. Метрологія. Колонки паливороздавальні для рідкого палива. Методика повірки» колонка паливороздавальна для рідкого палива - вимірювальна система, призначена для заправки автотранспортних засобів, малих суден та малих літаків рідким паливом.

Згідно з пунктом 3.4 ДСТУ 8912:2019 заправний канал - комплект, що функціонує зі спільним електронним блоком колонки та складається з вимірювача об'єму, датчика імпульсів, електромагнітних клапанів, лічильника сумарного обліку та роздавального шланга з краном.

В примітці 1 до пункту 4.1 ДСТУ 8912:2019 (проведення повірки колонок) зазначено, що операції повірки проводяться окремо для кожного заправного каналу колонки.

Відповідно до підпункту 12.1 пункту 12 оформлення результатів повірки ДСТУ 8912:2019 здійснюється у відповідному розділі експлуатаційних документів або формулярі на колонку для кожного заправного каналу колонки.

Паливороздавальна колонка - насосна установка для заправки автомобіля паливом (бензином, дизельним паливом, метанолом, біопаливом, керосином та ін.). Для можливості роздачі палива декількох видів пального, ПРК може бути обладнана спеціальними витратомірами-лічильниками.

Кожен робочий день власники акцизного складу повинні надавати дані про: об'єм залишку пального на початок та кінець дня; обсяги реалізованого та отриманого пального.

Такі дані повинні передаватися відповідно до кожного з видів пального, за кодами класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та у літрах, приведених до температури в 15 градусів.

З наданих позивачем доказів, апеляційним судом встановлено, що паливороздавальні колонки TOKHEIM QUANTIUM 510 та TATSUNO EUROPE BMP512/LPG-U можуть відпускати декілька видів палива (мають декілька заправних каналів), та на кожній паливороздавальній колонці встановлено одразу декілька витратомірів-лічильників.

Так, ПРК QUANTIUM 510, заводський № D1650248 обладнана витратомірами-лічильниками: 2016DC75684, 2016DC75614, 2016DC75359, 2016DC75613, 2016DC75440, 2016DC75626, 2016DC75477, 2016DC75633.

ПРК QUANTIUM 510, заводський № D1832149 обладнана витратомірами-лічильниками: 2018DC29424, 2018DC29406, 2018DC29409, 2018DC29411, 2018DC29327, 2018DC29307, 2018DC29319, 2018DC29318.

ПРК QUANTIUM 510, заводський № D1650245 обладнана витратомірами-лічильниками: 2018DC29305, 2018DC29425, 2016DC05850, 2016DC05844, 2018DC29240, 2018DC29410, 2016DC05794, 2016DC05869.

ПРК QUANTIUM 510, заводський № D1821214 обладнана витратомірами-лічильниками: 2018DC18698, 2018DC18614, 2018DC18735, 2018DC18666.

ПРК QUANTIUM 510, заводський № D1821215 обладнана витратомірами-лічильниками: 2018DC18723, 2018DC18721, 2018DC18687, 2018DC18575.

ПРК BMP512/LPG-U, заводський № 2412/16 обладнана витратомірами-лічильниками: A2412/16, B2412/16.

На виконання вимог абзацу 4 пункту 230.1.2 статті 230 ПК України ТзОВ «ОККО-ДРАЙВ» обладнало зазначену АЗС витратомірами-лічильниками, що відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки, до перевірки надано формуляри (паспорти) на паливо-роздавальні колонки разом з відомостями про результати повірок кожного витратоміра-лічильника, яким обладнана відповідна паливо-роздавальна колонка. Номери витратомірів-лічильників, зареєстровані в ЄДР, повністю збігаються з номерами витратомірів-лічильників, що знаходяться на АЗС, вказані в зазначених формулярах (паспортах) та мають позитивний результат повірки.

Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі. Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства.

Згідно з абзацом 7 підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України: забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Таким чином, аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи у їх сукупності, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що контролюючий орган не навів аргументів та не надав доказів, які б свідчили про експлуатацію позивачем засобів вимірювальної техніки, які не зареєстровані в ЄДР чи не відповідають вимогам законодавства, а тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення не відповідає критеріям, встановленим частиною другою статті 2 КАС України, прийняте з порушенням положень ПК України, а тому є протиправними та підлягає скасуванню.

Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження та спростовуються висновками суду першої інстанції, які зроблені на підставі повного, всебічного та об'єктивного аналізу відповідних правових норм та фактичних обставин справи.

Тому за наведених вище підстав, апеляційний суд не вбачає необхідності давати докладну відповідь на інші аргументи, зазначені сторонами, оскільки вони не є визначальними для прийняття рішення у справі.

З огляду на вищевикладене, апеляційний суд приходить до висновку про те, що рішення суду першої інстанції є законним та скасуванню не підлягає.

Згідно частини першої статті 242 КАС України рішення суду.

Відповідно до частин першої - четвертої статті 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права повинно, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

З огляду на вищезазначене, вказаним вимогам оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає.

Відповідно до частин першої та другої статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Підсумовуючи, апеляційний суд приходить до висновку, що суд першої інстанції при вирішенні даного спору правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку. Наведені висновки суду є вичерпні, а доводи апелянта - безпідставні.

Апеляційний суд переглянув оскаржуване судове рішення і не виявив порушень норм матеріального чи процесуального права, які могли призвести до ухвалення незаконного судового рішення, щоб його скасувати й ухвалити нове.

Відповідно до пункту 1 статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Відповідно до статті 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 241, 242, 308, 310, 315, 316, 321, 325, 370 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2023 року у справі № 380/14348/23 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених частиною 4 статті 328 КАС України.

Головуючий суддя В. С. Затолочний

судді Л. Я. Гудим

В. Я. Качмар

Повне судове рішення складено 19.02.2024