Постанова від 16.02.2024 по справі 540/6792/21

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2024 р.м. ОдесаСправа № 540/6792/21

Суддя першої інстанції: Потоцька Н.В.

Час та місце ухвалення судового рішення «--:--», м. Одеса

Повний текст судового рішення складений 12.07.2023р.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Єщенка О.В., Яковлєва О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

04.11.2021р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.05.2021р. №№452313-2402-2110 щодо визначення податкового зобов'язання із орендної плати за 2021р. у розмірі 792268,75грн.

В обґрунтування позову зазначено, що в періоді з 2020 року по 2021 рік об'єкт нерухомого майна земельні ділянки із кадастровими номерами, які перебували у строковому платному користуванні позивача на підставі відповідного договору оренди, були поділені на окремі земельні ділянки та передані у власність іншим фізичним особам на підставі відповідних наказів Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області, тобто вибули з її розпорядження, що свідчить про протиправність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12.07.2023р. позов задоволений частково; скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі від 21.05.2021р. №452313-2402-2110 в частині нарахування ОСОБА_1 орендної плати з фізичних осіб в розмірі 576234,19грн., з підстав того, що земельні ділянки з кадастровими номерами були поділені, їх державна реєстрація скасована в Державному земельному кадастрі, а новоутворені земельні ділянки були передані у власність певних фізичних осіб, у зв'язку з чим право державної власності припинилось та припинилось право нарахування податкових зобов'язань позивачу, оскільки площа орендованих земель позивача відповідно зменшилась, та відповідно і зменшився розмір орендної плати.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилається на помилкове застосування судом першої інстанції при вирішенні справи вимог законодавства, внаслідок чого просить рішення суду скасувати та прийняти нове про відмову у задоволенні позову.

Апелянт зазначає, що на момент винесення спірного податкового повідомлення-рішення у контролюючого органу була відсутня інформація щодо припинення права оренди у позивача на орендовані земельні ділянки, що виключає звільнення позивача від визначення сум грошового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено, що 02.02.2006р. Іванівською районною державною адміністрацією з ОСОБА_2 укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, згідно умов якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які знаходяться на території Української сільської ради на відстані від с. Червоний Прапор загальною площею 560,9га, в тому числі 395,1га із земель резервного фонду та 165,8га із земель запасу, з них 144,2га ріллі зрошувальної із земель Української сільської ради. Вищезазначений договір оренди зареєстрований у Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК, про що вчинений запис від 23.03.2006р. №040672300105. /а.с.17-20/

Рішенням Іванівського районного суду Херсонської області від 12.12.2018р. у справі №656/447/18 (набрало законної сили 19.02.2019р.) визнано за ОСОБА_1 , в порядку спадкування за законом після батька ОСОБА_2 , право оренди площею 560,9 га на умовах договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, укладеного 02.02.2006р. між Іванівською районною державною адміністрацією Херсонської області та ОСОБА_2 та зареєстрованого у Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК від 23.03.2006р. №040672300105. /а.с.22-35/

23.01.2020р. між Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області та ОСОБА_3 укладено додаткову угоду, якою внесено зміни до договору оренди землі сільськогосподарського призначення, зареєстрований в Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК, про що вчинено запис від 23.03.2006 за №040672300105. шляхом викладення його положень в новій редакції, а саме: пунктом 1 визначено предмет договору - земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровими номерами: 6522986500:05:011:0001 та 6522986500:05:013:0001, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, без зміни цільового призначення, які розташовані на території Української сільської ради Іванівського району Херсонської області;

пунктом 2 визначено, що в оренду передаються земельні ділянки загальною площею 395,0994 га, в тому числі рілля 395,0994 га (кадастрові номери 6522986500:05:011:0001 - 218,7022 га; 6522986500:05:013:0001 - 1763972 га);

пунктом 5 визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок складає: за ділянку площею 218,7022 га, кадастровий номер 6522986500:05:011:0001 - 3694173,69 грн., за ділянку площею 176,3972 га, кадастровий номер 6522986500:05:013:0001 - 2908065,85 грн.;

пунктом 9 визначено, що орендна плата вноситься орендарем в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок на рік. /а.с.37-42/

Листом Відділу 2 Управління у Генічеському районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 06.09.2021р. №Г-12/0-0.252-10/337-21 повідомлено позивача про те, що:

- в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 6522986500:05:013:0001 (загальною площею 176,3972 га), яка є об'єктом оренди відповідно до договору оренди від 23.03.2006р. та додаткової угоди до нього від 23.01.2020р., утворились нові земельні ділянки з новими кадастровими номерами (загалом 88 земельних ділянок з окремими кадастровими номерами). Державна реєстрація (присвоєння нових кадастрових номерів) новоутворених земельних ділянок відбулась 11.08.2020р., 17.08.2020р., 02.11.2020р.;

- в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 6522986500:05:011:0001 (загальною площею 218,7022 га), яка є об'єктом оренди відповідно до договору оренди від 23.03.2006р. та додаткової угоди до нього від 23.01.2020р., утворились нові земельні ділянки з новими кадастровими номерами (загалом 110 земельних ділянок з окремими кадастровими номерами). Державна реєстрація (присвоєння нових кадастрових номерів) новоутворених земельних ділянок відбулась 14.09.2020р., 15.09.2020р., 01.10.2020р. /а.с.43-47/

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 27.08.2020р. №8907-СГ «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність» надано у власність земельні ділянки загальною площею 90га. громадянам у кількості 45 шт. з окремими кадастровими номерами. /а.с.48-50/

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 29.04.2021р. №1102-Г «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» припинено право користування земельною ділянкою площею 72га, що перебуває в оренді громадянки ОСОБА_1 згідно з договором оренди землі, зареєстрованим в Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК 23.03.2006 за №040672300105. Цим же наказом затверджено проект землеустрою щодо відведення громадянам земельних ділянок у власність зі зміною цільового призначення, а також надано громадянам у власність земельні ділянки з окремими кадастровими номерами в кількості 36 шт. загальною площею 72га. /а.с.51-54/

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 30.04.2021р. №1121-Г «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» припинено право користування земельною ділянкою площею 12га, що перебуває в оренді громадянки ОСОБА_1 згідно з договором оренди землі, зареєстрованим в Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК 23.03.2006 за №040672300105. Цим же наказом затверджено проект землеустрою щодо відведення громадянам земельних ділянок у власність зі зміною цільового призначення, а також надано громадянам у власність земельні ділянки громадянам у кількості 7 шт. з окремими кадастровими номерами. /а.с.55-56/

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 05.05.2021р. №1133-Г «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» припинено право користування земельною ділянкою площею 106,7022га, що перебуває в оренді громадянки ОСОБА_1 згідно з договором оренди землі, зареєстрованим в Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК 23.03.2006 за №040672300105. Цим же наказом затверджено проект землеустрою щодо відведення громадянам земельних ділянок у власність зі зміною виду цільового призначення, а також надано громадянам у власність земельні ділянки у кількості 54 шт. з окремими кадастровими номерами. /а.с.57-60/

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 06.05.2021р. №1137-Г «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» припинено право користування земельною ділянкою площею 108,0000 га, що перебуває в оренді громадянки ОСОБА_1 згідно з договором оренди землі, зареєстрованим в Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК 23.03.2006 за №040672300105. Цим же наказом затверджено проект землеустрою щодо відведення громадянам земельних ділянок у власність зі зміною виду цільового призначення, а також надано у власність громадянам земельні ділянки у кількості 54 шт. з окремими кадастровими номерами. /а.с.61-64/

Листом Іванівської селищної ради Херсонської області від 28.01.2021р. №151 направлено Головному управлінню ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі перелік землекористувачів для нарахування орендної плати на 2021 рік по Українському старостинському округу, серед яких і ОСОБА_1 (земельні ділянки загальною площею 395,0994га, в тому числі рілля 395,0994га (кадастрові номери 6522986500:05:011:0001 - 218,7022 га; 6522986500:05:013:0001 - 1763972 га). /а.с.79/

21.05.2021р. Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі винесено податкове повідомлення-рішення №№452313-2402-2110 щодо визначення податкового зобов'язання із орендної плати за 2021р. у розмірі 792268,75грн. /а.с.16/

Не погоджуючись з вищезазначеним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, надані сторонами, судова колегія не погоджується з висновками суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Згідно статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, які виникають з приводу справляння податків і зборів, порядок адміністрування податків і зборів, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства в Україні регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010р. №2755-VI (надалі - ПК України).

Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 ПК України плата за землю це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності

Згідно пп.14.1.136 п.14.1 ст.14 ПК України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до п.288.7 ст.288 ПК України, податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п.285.1 ст.285 ПК України). Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців) (п.285.2 ст.285 ПК України).

Відповідно до п.287.1 ст.287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п.288.2 ст.288 ПК України).

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.288.3 ст.288 ПК України).

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п.288.4 ст.288 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.286.5 ст.286 ПК України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст.42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Згідно із частинами 1-3 ст. 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998р. №161-XIV (надалі - Закон № 161-XIV), обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

За змістом ст.1 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003р. №1378-IV (надалі - Закон №1378-IV) нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Згідно з підпунктом 14.1.125 ст.14 ПК України нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XII, глави 1 розділу XIV цього кодексу - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

За правилами ч.5 ст.5 Закону №1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону №1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій».

Частинами 1, 2 ст.20 Закону №1378-IV визначено, що за результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація; дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно п.269.1 ст.269 ПК України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Згідно з п.270.1.1 п.270.1 ст.270 ПК України об'єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Пунктом 271.1 ст.71 ПК України визначено, що базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XII ПК України, а у разі якщо нормативну грошову оцінку не проведено - площа земельних ділянок.

Згідно п.288.1 ст.288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

У п.288.4 ст.288 ПК України вказано, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Згідно з положеннями пп.288.5.1 п.288.5 ст.288 ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку: для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки. Для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

Підпунктом 288.5.2 п.288.5 ст.288 ПК України передбачено, що річна сума орендної плати не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Таким чином, орендна плата за користування землею комунальної власності за своїм правовим статусом є обов'язковим платежем, який орендар вносить орендодавцю, а також це і загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку. Під час визначення розміру орендної плати, у випадку передачі в оренду земель комунальної власності, має враховуватися нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства, а річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території, однак і не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки.

При цьому, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є землекористувачем земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності з кадастровими номерами: 6522986500:05:011:0001 та 6522986500:05:013:0001, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Української сільської ради Іванівського району Херсонської області на підставі договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, укладеного 02.02.2006р. та зареєстрованого у Іванівському відділенні Херсонського центру ДЗК від 23.03.2006р. №040672300105.

При цьому, пунктами 5, 9 Додаткової угоди від 23.01.2020р. до вищезазначеного договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок складає: за ділянку площею 218,7022 га, кадастровий номер 6522986500:05:011:0001 - 3694173,69 грн., за ділянку площею 176,3972 га, кадастровий номер 6522986500:05:013:0001 - 2908065,85 грн.; орендна плата вноситься орендарем в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок на рік. /а.с.37-42/

Пунктами 30-32 вищезазначеного договору сторони визначили, що дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки (земельних ділянок) у власність; викупу земельної ділянки (земельних ділянок) для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки (земельних ділянок) з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; смерті фізичної особи-орендаря. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), яке істотно перешкоджає її (їх) використанню, а також з інших підстав, визначених законом; односторонньої відмови Орендодавця від договору в порядку, передбаченому п.32 цього договору.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається у разі невиконання або неналежного виконання орендарем умов договору та договірних зобов'язань. Одностороння відмова від договору оренди землі оформлюється 'Орендодавцем листом - відмовою де зазначається дата припинення договору оренди землі, яка наступає не раніше ніж через 20 днів з пати листа - відмови.

Умовами розірвання договору в односторонньому порядку також с недотримання орендарем екологічної безпеки землекористування та приведення земельної ділянки у непридатний для використання за цільовим призначенням стан, несплата або сплата не в повному обсязі орендної плати, відмова від перегляду орендної плати згідно пункту 12 цього договору.

Згідно даних Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно, станом на 31.01.2024р. у оренді ОСОБА_1 перебувають земельні ділянки з кадастровими номерами: 6522986500:05:011:0001 (площа - 218,7022га) та 6522986500:05:013:0001 (площа - 176,3972га), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Української сільської ради Іванівського району Херсонської області. /т.2 а.с.22-27/

Тобто, станом на момент розгляду справи доказів припинення або розірвання вказаного договору не містять ні Єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно, ні матеріали справи.

Колегія суддів відхиляє посилання позивача та суду першої інстанції на накази Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 27.08.2020р. №8907-СГ, від 29.04.2021р. №1102-Г, від 30.04.2021р. №1121-Г, від 05.05.2021р. №1133-Г, від 06.05.2021р. №1137-Г про надання спірних земельних ділянок у власність інших громадян, оскільки позивачем не надано до суду докази (витяги з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно) дійсної передачі у власність інших громадян земельних ділянок, що перебувають на даний час у оренді позивача.

Таким чином, оскільки відповідним договором оренди визначено, що орендна плата за землі сільськогосподарського призначення становить 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, позивач була зобов'язана сплати орендну плату за 2021р. у розмірі 792268,75грн. (3694173,69+2908065,85/100*12).

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на підставі, в межах повноважень та у спосіб передбачених законодавством, що свідчить про необґрунтованість позовних вимог.

На підставі викладеного, оскільки судом першої інстанції при вирішенні справи неповно з'ясовано обставини справи, неправильно застосовано норми матеріального права, рішення суду першої інстанції в порядку ст.317 КАС України підлягає скасуванню.

Судові витрати розподіляються відповідно до ст.139 КАС України, якою передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись ст.ст.139, 311, 315, 317, 321, 322, 325 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі задовольнити, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2023 року скасувати в частині задоволених позовних вимог та стягнення на користь ОСОБА_1 судових витрат.

Ухвалити у справі постанову, якою відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.05.2021р. №№452313-2402-2110 щодо визначення податкового зобов'язання із орендної плати за 2021р. у розмірі 576234,19грн.

В іншій частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2023 року залишити без змін.

Судові витрати за подання апеляційної скарги покласти на Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня отримання судового рішення.

Суддя-доповідач А.В. Крусян

Судді О.В. Єщенко О.В. Яковлєв