про залишення позовної заяви без руху
19 лютого 2024 року м. Рівне №460/1084/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П. розглянувши в письмовому провадженні процесуальне питання, пов'язане з розглядом справи за позовом
ОСОБА_1
доРівненської міської ради
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій,
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Рівненської міської ради, в якому просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення Квасилівської селищної ради Рівненського району від 18.12.2014 №508 "Про затвердження генерального плану смт. Квасилів Рівненського району Рівненської області";
- визнати протиправним та скасувати рішення Квасилівської селищної ради Рівненського району від 31.07.2015 №633 "Про затвердження плану зонування території селища міського типу Квасилів".
Ухвалою суду від 05.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд якої вирішено провести за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 19.02.2024 о 10:00 год.
Разом з тим, після відкриття провадження у справі, судом з'ясовано, що позовна заява не відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України.
Суд звертає увагу позивача, що згідно із п. 4 ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист, зокрема шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Частиною 5 ст. 5 КАС України передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси має право особисто подати відповідний адміністративний позов до адміністративного суду або її законним представником.
Зі змісту позовної заяви встановлено, що ОСОБА_1 оскаржує затвердження Генерального плану та Плану зонування території смт. Квасилів Рівненського району Рівненської області.
У позовній заяві позивачем зазначено, що Головним управлінням з питань будівництва та архітектури при розгляді завдань на розроблення Генерального плану смт.Квасилів внесено додаткові вимоги до завдання на проектування, а саме: врахувати перспективу реконструкції міжнародної автодороги М-06 (Київ-Чоп) з переведенням її до 1-ї технічної категорії та з можливістю розміщення об?єктів сервісного обслуговування транзитного транспорту. Однак, вказані вимоги органом місцевого самоврядування проігноровано, що призвело до того, що земельні ділянки, які належать ОСОБА_1 , будучи дотичнми до міжнародної автодороги М-06 (Київ-Чоп), згідно затвердженого Генерального плану віднесені до підзони земель сільськогосподарського призначення «СВ-1г». Тобто, за умови врахування Квасилівською селищною радою додаткових вимог до завдання на проектування, а також за умови дотримання державних будівельних норм, зокрема ДБН Б.1.1-9:2009 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження генеральних планів сільських населених пунктів» та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», земельні ділянки з кадастровими номерами 5624655300:02:006:0460, 5624655300:02:006:0461 передбачали б розміщення об?єктів сервісного обслуговування транзитного транспорту.
Суд вказує, що нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування (п. 18 ч.1 ст.4 КАС України).
Відтак оскаржувані рішення про затвердження Генерального плану та Плану зонування території смт. Квасилів Рівненського району Рівненської області, - є нормативно-правовими актами у розумінні КАС України.
Пунктом 10 частини п'ятої статті 160 Кодексу, в позовній заяві зазначаються у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт.
Також суд звертає увагу, що за приписами ч.2 КАС України, право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
Разом з тим, всупереч вказаним вимогам позивач звертаючись до суду з відповідним позовом до Рівненської міської ради, не обґрунтував належним чином, які саме його особисті права, свободи чи законні інтереси безпосередньо порушені відповідачем щодо неї, та не навела відомості про застосування оскаржуваних нормативно-правового акта до неї , як до суб'єкта правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
Відповідно до частини тринадцятої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків. Недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути шляхом, наведення відомостей про застосування оскаржуваних нормативно-правових актів до ОСОБА_1 , як до суб'єкта правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
За приписами п.18 ч. 2 ст. 180 Кодексу визначено, що у підготовчому засіданні суд здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до п.3 ч. 2 ст. 181 КАС України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи надання позивачу строку для усунення недоліків позову, виникла необхідність відкласти підготовче засіданні у справі.
З огляду на наведене, керуючись статтями 160, 161, 171, 180, 181, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Підготовче засідання у справі № 460/1084/24 за позовом ОСОБА_1 до Рівненської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій відкласти до 04 березня 2024 року на 10:00 год.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Д.П. Зозуля