09 вересня 2010 року № 9876/09/ 9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Яворського І.О.,
суддів Обрізка І.М., Сапіги В.П.
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про роз'яснення ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2009 року по справі за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2009 року в справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України про стягнення щорічної грошової допомоги на оздоровлення учаснику ліквідації наслідків аварії Чорнобильської атомної електростанції, -
В січні місяці 2009 року позивач звернувся до суду з вказаним вище позовом, з якого вбачається, що він є ліквідатором Чорнобильської катастрофи першої категорії, інвалідом третьої групи. Зазначає, що відповідач неправильно застосовував нормативні акти щодо встановлення розміру його виплат на оздоровлення і тому він змушений був звернутися до суду. Позивач просив стягнути з управління праці та соціального захисту населення Івано-Франківської міської ради на його користь суму невиплаченої разової щорічної допомоги на оздоровлення за 2008 рік, як учаснику ліквідації наслідків ЧАЕС в сумі 2 420 гривень.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2009 року позов задоволено частково. Визнано протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Івано-Франківського міськвиконкому щодо невиплати ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Стягнуто з управління праці та соціального захисту населення Івано-Франківського міськвиконкому в користь ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2008 рік в сумі 2330 гривень. В задоволенні позову до інших відповідачів відмовлено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2009 року апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради залишено без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2009 року у справі № 2а-9/09/0970 - без змін, виключивши з резолютивної частини вказівку щодо стягнення конкретних сум.
31 травня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до апеляційного суду із заявою про роз'яснення ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2009 року. Просять роз'яснити рішення оскільки, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду по справі за його позовом виключено із постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2009 року вказівку щодо стягнення на користь ОСОБА_1 конкретних сум.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання для заяви про роз'яснення рішення не прибули, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступило, а тому, колегія суддів, у відповідності до п.п. 1,2,ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи. Справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і доводи заяви про роз'яснення рішення, колегія суддів вважає, що така підлягає до задоволення.
Так, підстави подання та порядок розгляду заяви про роз'яснення судового рішення чітко врегульовані ст.170 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Колегія суддів апеляційної інстанції зазначає, що ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2009 року слід роз'яснити, а саме вказати, що висновок суду першої інстанції щодо виплати щорічної допомоги на оздоровлення у визначеній сумі є невірним, оскільки суд не може перебирати на себе функцію органу, на який законом покладено повноваження щодо нарахування, визначення розміру та виплати зазначеної вище допомоги.
Враховуючи наведене колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що заява ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 170, 197 КАС України, колегія суддів, -
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2009 року у справі № 9876/09/9104 (2-а-9/09/0970) задовольнити, та роз'яснити, що ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2009 року необхідно розуміти так, а саме, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради повинно нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2008 рік відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги.
Головуючий суддя І.О.Яворський
Судді І.М. Обрізко
В.П. Сапіга