Ухвала від 16.02.2024 по справі 380/835/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

16 лютого 2024 рокусправа № 380/835/24

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк Віталій Ярославович, розглянувши у м.Львові матеріали позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Т-ФАРМ» до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про визання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Т-ФАРМ» (далі - позивач) звернулося в суд з позовом до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (далі - відповідач), в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення від 02.03.2023 року №8368659/44751062 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 30.12.2022 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

зобов'язати зареєструвати в Єдиному реєстрі податкову накладну №2 від 30.12.2022 року.

Ухвалою суду від 17.01.2024 року позовну заяву було залишено без руху, а позивачу встановлено строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням інших причин пропуску та доказів, що підтверджують причини пропуску такого; документу про сплату судового збору у розмірі 3028 грн. 00 коп. (або 2422 грн. 40 коп. у випадку подання квитанції про сплату судового збору в електронній формі), про що представник позивача була належним чином повідомлена (довідка про доставку електронного листа до електронного кабінету надіслано одержувачу, представнику позивача Мисак О.С. 17.01.2024 о 15:33).

Проте, позивачем чи його представником не було усунуто недоліки зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 17.01.2024 року та не подано згаданої заяви про поновлення пропущеного строку.

Пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Пунктом 9 частини 4 статті 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 123 КАС України передбачено, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

З урахуванням того, що у встановлений судом строк заяви, у порядку ч.1 ст.123 КАС України, подано не було та не виправлено недоліки, у відповідності до вимог п.1 та п.9 ч.4 ст.169 КАС України, вважаю за необхідне позовну заяву повернути позивачу.

Керуючись ст.ст.47, 160, 161, 169, 248, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Т-ФАРМ» до Державної податкової служби України, Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про скасування рішення повернути позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення через Львівський окружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Мартинюк Віталій Ярославович