Справа № 308/23027/23
3/308/10865/23
08 лютого 2024 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Лемак О.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Головного управління ДПС у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ФОП, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,-
02.11.2023 в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків, а саме проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без відповідних розрахункових документів встановленого зразка, проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної під категорії, згідно УКТЗЕД, ціни товару та обліку, його кількості, чим порушено п.п. 2, 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про час та місце слухання справи. А тому суд розглядає таку за її відсутності.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак складу правопорушення передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення 535/07-16-07-05 від 02.11.2023 року, актом (довідкою) ГУ ДПС у Закарпатській області № 001233 від 02.11.2023 року та іншими зібраними доказами.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає до закриття у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Беручи до уваги те, що вчинене гр. ОСОБА_1 правопорушення мало місце в період 21.10.2023 по 25.10.2023, виявлене під час перевірки, яка розпочалася 25.10.2023, про що 02.11.2023 було складено протокол про адміністративне правопорушення, дане правопорушення не є триваючим та на момент розгляду справи закінчився встановлений ч. 2 ст. 38 КУпАП трьохмісячний строк для накладення адміністративного стягнення, вважаю, що провадження в даній справі слід закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 38, 127-1, 283-285, 289, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Лемак