Постанова від 14.02.2024 по справі 200/4450/23

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2024 року справа №200/4450/23

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Казначеєва Е.Г., суддів Блохіна А.А., Геращенка І.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 31 серпня 2023 р. у справі № 200/4450/23 (головуючий І інстанції Буряк І.В.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач, ГУПФУ), в якому просив:

-визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Донецькій області щодо розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з порушенням вимог абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”;

-зобов'язати ГУ ПФУ в Донецькій області, здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 11.11.2021 відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 31 серпня 2023 року задоволено позов, а саме суд:

Визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з порушенням вимог ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.

Зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , перерахунок пенсії з 21.11.2021 відповідно до вимог ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Стягнув за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 858 (вісімсот п'ятдесят вісім) грн.88 коп.

Відповідач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позову повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/23, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.05.2023, зобов'язано ГУ ПФУ в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.11.2021 про призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», із зарахуванням до спеціального (пільгового) стажу, що дає право на пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV, періоду навчання з 01.09.1993 по 10.03.1998 в Донецькому державному технічному університеті та наступних періодів роботи з 25.03.1998 по 18.12.2007 в ОП «шахта ім. О.Ф. Засядька», з 20.10.2008 по 06.03.2009 в ВАТ «Шахтоуправління Донбас», з 14.03.2009 по 28.02.2017 в ПАТ «Шахта ім. О.Ф. Засядька», з 26.11.2018 по 27.11.2018 в ПрАТ «Павлоградвугілля» ВСП «Шахтоуправління «Першотравенське»», з 10.04.2019 по 21.04.2019 в ТОВ «Шахтобудівельна компанія».

Судові рішення виконуються органами Пенсійного фонду України в межах покладених зобов'язань. Судом зобов'язано зазначені вище періоди зарахувати пільговим стажем. Зміст мотивувальної й резолютивної частин рішення суду конкретизує встановлені судом зобов'язання, в межах яких органи Пенсійного фонду України виконують рішення суду.

Листом ГУ ПФУ в Донецькій області від 10.08.2023 у відповідь на заяву ОСОБА_1 від 14.07.2023 повідомлено, що до розрахунку пенсії заявника не було застосовано положення ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки відповідне зобов'язання відсутнє у рішенні суду у справі № 200/83/23.

Отже, рішення суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/23 виконано Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області в межах резолютивної частини судового рішення та функціональних повноважень.

Також скаржник посилається на наявність підстав для скасування рішення суду та прийняття судового рішення про закриття провадження у справі, оскільки вимоги позивача ґрунтуються на неналежному на думку позивача виконання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/23.

Скаржник вважає, що правова позиція позивача полягає у тому, що при призначенні йому пенсію на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/23 відповідно ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ГУ ПФУ в Донецькій області не нараховано доплату 80 % заробітку, як передбачено ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області дійшло до висновку, що фактичною підставою для звернення до суду з цим позовом стала незгода позивача із діями та бездіяльністю відповідача під час виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 по справі № 200/83/23.

Таким чином, заявлені позовні вимоги стосуються саме порядку виконання судових рішень, а тому позивач, у випадку незгоди із рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача, має встановлене законом право в порядку статті 383 КАС України подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Отже, в даному випадку відсутні підстави стверджувати про виникнення між позивачем та відповідачем нового спору. Наразі має місце спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, але на стадії виконання судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, здійснюючи апеляційний перегляд у межах доводів та вимог апеляційної скарги, відповідно до частини 1 статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України, встановив наступне.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/23, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.05.2023 позов ОСОБА_1 задоволено, а саме судом: визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 17.11.2022 № 056650006649 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 ; зобов'язано ГУ ПФУ в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.11.2021 про призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, із зарахуванням до спеціального (пільгового) стажу, що дає право на пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV, періоду навчання з 01.09.1993 по 10.03.1998 в Донецькому державному технічному університеті та наступних періодів роботи, з 25.03.1998 по 18.12.2007 в ОП “шахта ім. О.Ф. Засядька”, з 20.10.2008 по 06.03.2009 в ВАТ “Шахтоуправління Донбас”, з 14.03.2009 по 28.02.2017 в ПАТ “Шахта ім. О.Ф. Засядька”, з 26.11.2018 по 27.11.2018 в ПрАТ “Павлоградвугілля” ВСП “Шахтоуправління “Першотравенське””, з 10.04.2019 по 21.04.2019 в ТОВ “Шахтобудівельна компанія”.

Відповідно до наявного у матеріалах справи рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 05.06.2023 № 056650006649 “Про перерахунок пенсії” судом установлено, що пенсія ОСОБА_1 призначена за рішенням суду з 11.11.2021, умови призначення - ЗУ № 1058-ІV, Прик.полож., п. 2. ч. 1; ЗУ. № 1788 ст. 14 (роботи підземні, професії за пост. № 202 (25)).

Тривалість стажу: страховий стаж (повний) - 45 років 0 місяців 11 днів; страховий стаж до 01.01.2004 - 10 років 3 місяці 17 днів; страховий стаж після 01.01.2004 - 14 років 8 місяців 24 дні.

Додаткові роки за Списком № 1 - 20 років 0 місяців 0 днів; у тому числі: роботи підземні, професії за пост. № 202 (25) - 25 років 4 місяці - 25 днів. Розмір пенсії за віком (ст. 27) - 16 715,17 грн. Розмір пенсії з надбавками - 17 135,57 грн.

Листом ГУ ПФУ в Донецькій області від 10.08.2023 у відповідь на заяву ОСОБА_1 від 14.07.2023 повідомлено, що до розрахунку пенсії заявника не було застосовано положення ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, оскільки відповідне зобов'язання відсутнє у рішенні суду у справі № 200/83/23.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та фактам, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV в редакції на час виникнення спірних правовідносин.

Закон № 1058-IV розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Частина 3 статті 4 Закону № 1058-IV визначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

За положенням частини 1 та 2 статті 10 зазначеного Закону, цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Дія частини першої статті 7 і статті 8 цього Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.

Статтею 8 цього Закону визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону 1058-IV мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Аналіз зазначених норм дає можливість дійти висновку, що дія цього Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, які зайняті на підземних роботах повний робочий день за Списком № 1, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Верховний Суд у справах №345/4616/16 (постанова від 20.11.2018), №345/4570/16-а (постанова від 06.02.2019), №345/4462/16-а (постанова від 05.12.2019), №345/3954/16-а (постанова від 11.07.2019) та інших дійшов висновку про те, що статтю 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» слід розглядати у нерозривному зв'язку зі Списком №1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

Отже, Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, які зайняті на підземних роботах повний робочий день за Списком N 1, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Згідно ст. 24 Закону № 1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок та з 01.01.2011 єдиний соціальний внесок.

Страховий стаж обчислюється відповідно до вимог Закону №1058 за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності (01.01.2004) цим Законом.

Статтею 114 Закону №1058 врегульовано питання пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.

Згідно з частиною 1 статті 114 Закону № 1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Отже, Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці", визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах, чоловіки - не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок встановлюється у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Так, відповідачем на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/22 позивачу призначено пенсію на пільгових умовах відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Матеріали справи підтверджують, що у позивача наявний стаж підземний з повним робочим днем у шахті більше 15 років, що підтверджується матеріалами справи та не спростовується відповідачем.

Отже, відсутні правові підстави для неврахування періоду до пільгового стажу на підземних роботах та застосування гарантій пенсійного забезпечення, встановлених нормами статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Подібна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27 березня 2018 року справа №569/15943/16-а, від 26 березня 2020 року справа №226/4/17, від 25 вересня 2019 року справа №226/801/17.

Отже, матеріали справи містять належні усі передбачені законодавством документи щодо підтвердження стажу, зокрема Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постанова правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року N 22-1 (далі - Порядок № 22-1) та Порядком № 637, які підтверджують роботу позивача.

Суд зазначає, що позивач набув право на перерахунок пенсії з урахуванням положень абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” з часу її призначення.

Щодо посилання скаржника на те, що позовні вимоги у цій справі пов'язані з незгодою позивача в частині виконання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/23, суд зазначає наступне.

Так, як зазначалось, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2023 у справі № 200/83/23, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.05.2023 позов ОСОБА_1 задоволено, а саме судом: визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 17.11.2022 № 056650006649 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 ; зобов'язано ГУ ПФУ в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.11.2021 про призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, із зарахуванням до спеціального (пільгового) стажу, що дає право на пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV, періоду навчання з 01.09.1993 по 10.03.1998 в Донецькому державному технічному університеті та наступних періодів роботи, з 25.03.1998 по 18.12.2007 в ОП “шахта ім. О.Ф. Засядька”, з 20.10.2008 по 06.03.2009 в ВАТ “Шахтоуправління Донбас”, з 14.03.2009 по 28.02.2017 в ПАТ “Шахта ім. О.Ф. Засядька”, з 26.11.2018 по 27.11.2018 в ПрАТ “Павлоградвугілля” ВСП “Шахтоуправління “Першотравенське””, з 10.04.2019 по 21.04.2019 в ТОВ “Шахтобудівельна компанія”.

Спірним у справі № 200/83/23 питанням було право позивача зарахування спірних періодів роботи до стажу що дає право на пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV, та призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно ч. 3 ст. 114 Закону № 1058 та.

У межах цієї справи позивач просив визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Донецькій області щодо розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з порушенням вимог абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” та зобов'язати ГУ ПФУ в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 11.11.2021 відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Отже, спірним у цій справі є питання наявності у позивача права на перерахунок пенсії з урахуванням положень абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” з часу її призначення.

Зазначені обставини та питання не розглядалось судом у межах справи № 200/83/23.

Отже, у межах цієї справи, спірним є рішення та питання, яке не розглядалось судом у межах справи №200/83/23.

Таким чином, посилання скаржника на те, що позовні вимоги у справі №200/83/23 є аналогічними позовним вимогам у цій справі, не підтверджуються.

За положенням ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду не вбачається.

Керуючись ст. 308, 311, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 31 серпня 2023 р. у справі № 200/4450/23 - залишити без задоволення.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 31 серпня 2023 р. у справі № 200/4450/23 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складено та підписано колегією суддів 14 лютого 2024 року.

Суддя-доповідач Е.Г. Казначеєв

Судді А.А. Блохін

І.В. Геращенко