Постанова від 13.02.2024 по справі 300/3607/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2024 рокуЛьвівСправа № 300/3607/23 пров. № А/857/21122/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Пліша М.А.,

суддів Качмара В.Я., Мікули О.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2023 року (суддя Микитюк Р.В., м. Івано-Франківськ) у справі № 300/3607/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в якому просила визнати протиправними дії відповідача, що полягають у невиплаті пенсії позивачці та зобов'язати відповідача провести розрахунок пенсії позивачки та здійснити виплату нарахованої пенсії з урахуванням проведених платежів, однією сумою починаючи з липня 2020 року по дату подання винесення рішення судом.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2023 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 оскаржила його в апеляційному порядку, просить рішення суду скасувати і позовні вимоги задовольнити.

В апеляційній скарзі зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Протягом останніх років, пенсійні виплати отримувала особисто, або ж через свого представника (довіреного), користуючись послугами Акціонерного товариства «Укрпошта» та банку. Проте, починаючи з вересня 2020 року по даний час, пенсія не виплачується з незрозумілих причин.

Останній платіж в кінці вересня 2020 року було отримано вдома за адресою АДРЕСА_1 , який було вручено працівником поштового відділення, але через дві години тим самим працівником кошти були забрані назад (в загальній сумі 9800 грн. 00 копійок. При цьому, були проставлені підписи про отримання такої суми пенсії, проте де ділися кошти не відомо.

Від того часу жодних пенсійних виплат працівниками поштового зв'язку, чи будь- яким іншим способом, не здійснювалося з невідомих причин. Внаслідок чого є наявна велика сума заборгованості по виплаті пенсії.

Механізм виплати пенсій та грошової допомоги їх одержувачам, визначається Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 №159 (далі - Порядок №1596).

Виплата пенсій та грошової допомоги відповідно до цього Порядку здійснюється за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувачів в населених пунктах у межах. України, в яких функціонують вибрані одержувачами уповноважені банки, їх відокремлені підрозділи (філій, відділення, представництва тощо). Одержувачі самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка.

Згідно пп.1 п. 10 Порядку № 1596, на що послався суд, зазначено, що заява про виплату пенсії або грошової допомоги (додаток 1) або заява про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка (додаток 4) подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті в межах України.

Згідно пп.2 п. 10 Порядку № 1596, заява про виплату пенсії або грошової допомоги може прийматися органом Пенсійного фонду України або органом соціального захисту населення через установи уповноваженого банку, зокрема, в електронній формі з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, одержувача та уповноваженого працівника банку.

Згідно пп.3 п. 10 Порядку № 1596, заява приймається за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її вік, і визначеного законодавством документа, необхідного для з'ясування місця її проживання, та реєструється в установленому порядку.

Згідно пп.4 п. 10 Порядку № 1596, у разі отримання від одержувача заяви про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка орган Пенсійного фонду України або орган соціального захисту населення інформує одержувача про необхідність укладення договору банківського рахунка із зазначеним у заяві уповноваженим банком.

Згідно пп.5 п. 10 Порядку № 1596, органи Пенсійного фонду України та органи соціального захисту населення формують перелік одержувачів на підставі отриманих заяв про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка та разом із необхідними для відкриття поточних рахунків таким особам документами та відомостями, визначеними нормативно-правовими актами Національного банку, подають його відповідному уповноваженому банку у строки, визначені у договорі, але не пізніше ніж через п'ять робочих днів з дати прийняття документів.

Згідно пп.6 п. 10 Порядку № 1596, уповноважений банк може відмовити у відкритті поточного рахунка одержувачу з підстав, визначених законодавством та/або нормативно- правовими актами Національного банку, або у разі надання не в повному обсязі та/або недостовірної інформації чи документів, що містять недостовірну/неправдиву інформацію, та/або будь-яких інших відомостей, необхідних уповноваженому банку для відкриття поточного рахунка згідно з вимогами законодавства та/або нормативно-правових актів Національного банку, про що повідомляє відповідному органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення із зазначенням причин відмови у відкритті рахунка для інформування одержувача або подання відсутньої/уточнювальної інформації, відсутніх відомостей та/або документів.

Згідно пп.7 п. 10 Порядку № 1596, уповноважений банк щомісяця не пізніше 20 числа подає органам Пенсійного фонду України або органам соціального захисту населення перелік відкритих за зверненнями органів Пенсійного фонду України та органів соціального захисту населення поточних рахунків одержувачам із зазначенням номерів таких рахунків та інформації про укладення договорів банківського рахунка з одержувачами, а в разі відмови у відкритті поточного рахунка - інформацію про причину відмови.

Згідно пп.8 п. 10 Порядку № 1596, заява про виплату пенсії може подаватися до органу Пенсійного фонду України в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

З наведених норм вбачається, що підставою для виплати пенсії через поточні рахунки в банках є заява про виплату пенсії (бланк якої є Додатком №1 до Порядку №1596), яка може бути подана пенсійному органу відповідно до вимог п. 10 Порядку № 1596 шляхом:

-одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду;

- через установи уповноваженого банку;

-одержувачем в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Суд безпідставно зазначив, що пунктом 10 Порядку №1596 чітко визначений порядок подання заяви, яким передбачено саме подання заяви про виплату пенсії одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду,

Проте, вищезазначене свідчить про інше, оскільки п. 10 передбачає різні способи подання такої заяви, що залишилося поза увагою суду.

Пунктом 16 Порядку №1596 передбачено, що якщо суми пенсії та грошової допомоги одержуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунка більш як один рік, уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення не пізніше 28 числа місяця у якому виникли такі обставини, а одержувач - подати нову заяву до органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення згідно з вимогами, визначеними в пункті 10 цього Порядку.

Відповідно до положень п.10 Порядку №1596 ОСОБА_1 шляхом подання заяви (копією такої заяви апелянт не володіє, оригінали знаходиться в уповноваженому банку тау відповідача), через установу обрану нею уповноваженого банку, про виплату пенсії звернулася до АТ «ПриватБанк», про що не зазначено і у рішенні суду.

За наслідком такого звернення було відкрито рахунок на ім'я апелянта та саме через уповноважений банк було подано таку заяву про виплату пенсії.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у оскаржуваному рішенні, протиправно послався на те, що позивачка особисто із заявою про поновлення виплати пенсії до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області не зверталась, а тому, на даний час немає правових підстав для поновлення виплати пенсії.

При цьому, відповідачем, при поданні відзиву, було приховано від суду факт отримання заяви про виплату пенсії ОСОБА_1 від установи уповноваженого банку АТ «ПриватБанк» після відкриття рахунку, хоча позивачем до матеріалів позову було додано нову довідку за реквізитами рахунку позивача у АТ «ПриватБанк».

Враховуючи вищенаведене, просить звернути увагу, що позивачка через установи уповноваженого банку звернулася із заявою про виплату пенсії, після чого було відкрито новий рахунок що підтверджується довідкою за реквізитами рахунку позивача у АТ «ПриватБанк» (копію додано до матеріалів справи, оригінал знаходиться у позивача), тому, вважаємо, що є наявна правова підстава для поновлення виплати пенсії, з чого випливає, що судом не взято до уваги обставину, яка має значення для правильного вирішення справи. При цьому, наявна правова підстава для стягнення заборгованих пенсійних виплат.

Суд першої інстанції некоректно трактував правову норму обмежившись посиланням на пункт 10 Порядку № 1596, який містить 8 підпунктів, якими чітко регламентовано порядок звернення за поновленням пенсійних виплат, де апелянтом було дотримано такі правові норми, а уповноваженим банком було відкрито новий рахунок апелянту та подано до органу Пенсійного фонду заяву про виплату пенсії, а відповідачем було приховано факт отримання такої заяви від уповноваженого банку, внаслідок чого суд виніс неправомірне рішення, яке обмежує Конституційні права апелянта, чому не може залишатися в силі.

При цьому, звертає увагу, що згідно п. 17 Порядку № 1596 визначено, що якщо суми пенсії та грошової допомоги отримуються з використанням платіжної картки, строк дії якої перевищує один рік, і протягом року за такою платіжною карткою не проводилися видаткові операції особисто одержувачем, а банком протягом року не проводилася фізична ідентифікація особи, уповноважений банк повідомляє про це відповідному органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення. У такому разі орган Пенсійного фонду України або орган соціального захисту населення забезпечує проведення ідентифікації та верифікації особи на підставі предґявленого (в обов'язковому порядку) одержувачем особисто паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та визначеного законодавством документа, в якому зазначено відомості про місце її проживання. Органи Пенсійного фонду України можуть забезпечити проведення ідентифікації та верифікації особи за допомогою відеоконференцзвґязку із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг Під час сеансу такого відеоконференцзв'язку пред'являються документи, що посвідчують особу, відповідно до порядку, визначеного правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики та Мінцифри.

Якщо ідентифікація та верифікація особи не відбулася протягом року, орган Пенсійного фонду України та орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку і проводить виплату через призначеного оператора поштового зв'язку за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.

Проте, апелянт вважає, що орган Пенсійного фонду, не бажаючи проводити пенсійні виплати, не вчинив жодних дій навіть не намагався забезпечити проведення ідентифікації та верифікації особи за допомогою відеоконференцзв'язку із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Відповідач та суд, посилаються на повідомлення Пенсійного фонду від 2019 року, яке нібито надсилалося апелянту з проханням звернутися в Пенсійний фонд для подання заяви. При цьому, не надаючи ні копії такого повідомлення, ні доказів його отримання апелянтом, а суд бере це до уваги.

Верховний Суд у постанові від 24 квітня 2018 року у справі № 646/6250/17 зазначив, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії; нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

При цьому Верховний Суд також зазначив, що у разі порушення органом Пенсійного фонду України законодавства про пенсійне забезпечення застосування до адміністративного позову шестимісячного строку звернення до суду, встановленого частини другою статті 122 КАС України, має наслідком неможливість реалізувати передбачене частини другої статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право пенсіонера на виплату сум пенсії за минулий час та компенсації втрати частини пенсії у зв'язку порушенням строків її виплати без обмеження будь-яким строком.

Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просить рішення суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Згідно п. 3 ч.1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Згідно ч.1 та ч. 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи, та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

На протязі останніх років, пенсійні виплати позивачка отримувала особисто, або ж через свого представника (довіреного), користуючись послугами АТ «Укрпошта» та банку. Проте, починаючи з вересня 2020 року по даний час, пенсія не виплачується.

У зв'язку з невиплатою пенсії, адвокат позивачки звернувся з адвокатським запитом від 05.12.2022 до Івано-Франківської дирекції АТ «Укрпошта», на що листом від 09.12.2022 за вих №021501-834-22 отримав відповідь, у якій зокрема зазначено, що згідно перевірених виплатних відомостей за період 2020 року, нарахована на ім'я ОСОБА_1 пенсія: - за січень 2020 в сумі 4403,96 грн не виплачена; - за лютий 2020 в сумі 6605,94 грн - значиться виплаченою 06.02.2020; - за березень 2020 в сумі 2201,98 грн значиться виплаченою 06.03.2020; - за квітень 2020 в сумі 2201,98 не виплачена; - за травень 2020 в сумі 4610,14 грн значиться виплаченою 06.05.2020; - за червень 2020 в сумі 2408,16 грн значиться виплаченою 09.06.2020; - за липень 2020 в сумі 2422,96 грн не виплачена; - за серпень 2020 в сумі 4845,92 грн не виплачена; - за вересень 2020 в сумі 7268,88 грн не виплачена; - за жовтень 2020 в сумі 9691,84 грн не виплачена; - за листопад 2020 в сумі 12114,80 грн не виплачена; - за грудень 2020 в сумі 14549,16 грн не виплачена. Надати інформацію щодо наявності/відсутності заборгованості по виплаті ОСОБА_1 пенсійних коштів не є можливим, оскільки Івано-Франківська АТ "Укрпошта" не є розпорядником такої інформації. У разі невиплати одержувачу, кошти призначених пенсій, соціальних допомог не зберігаються у АТ "Укрпошта", а разом з відповідними документами повертаються Укрпоштою до органів Пенсійного Фонду України та соціального захисту населення (а.с.9-10).

Також, у зв'язку з невиплатою пенсії, адвокат позивачки звернувся з адвокатським запитом від 05.12.2022 до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області, на що листом від 09.12.2022 за вих №0900-0202-8/42523 отримав відповідь, у якій зокрема зазначено, що згідно листа АТ КБ "Приватбанк" від 01.10.2019 №20.1.0.0.0/7-20190930/6111 щодо осіб, які одержують пенсію за довіреністю більше як рік, або не отримують пенсію з поточного рахунку більше як один рік зазначено, що зняття коштів з картки ОСОБА_1 отримуються по довіреності з поточного рахунку більше як один рік. Після опрацювання даної інформації з банку, на адресу ОСОБА_1 надіслано повідомлення з проханням звернутись в Пенсійний фонд для подання нової заяви про підтвердження виплати пенсії через банківську установу. Станом на 20.11.2019 ОСОБА_1 до відділу обслуговування громадян не зверталася. З грудня 2019 року виплата пенсії проводилася через відділення поштового зв'язку за місцем фактичного проживання, як це передбачено чинним законодавством. У зв'язку із відсутністю ОСОБА_1 за фактичним місцем проживання АДРЕСА_1 , виплата пенсії, яка виплачувалась через поштове відділення поверталась, як невиплачена за період з 01.07.2020 по 31.12.2020 та була припинена з січня 2021 року (а.с.11-12)

Постановляючи рішення судом першої інстанції враховано, що як уже зазначалось вище, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. Згідно з листом ПАТ КБ "Приватбанк" від 01.10.2019 щодо осіб, які одержують пенсію за довіреністю більше як рік або не отримують пенсію з поточного рахунку більше як один рік зазначено, що зняття коштів з картки позивачки отримуються по довіреності більше як один рік. Після опрацювання даної інформації на адресу позивачки надіслано повідомлення з проханням звернутись в Пенсійний фонд для подання заяви про підтвердження виплат на рахунок відкритий у банківській установі. Даний лист ОСОБА_1 проігноровано. Починаючи з грудня 2019 року виплата пенсії проводилась через відділення поштового зв'язку за місцем фактичного проживання позивачки. З січня 2021 року виплату пенсії позивачці припинено, оскільки за період з 01.07.2020 по 31.12.2020 кошти повертались, як невиплачені на рахунки Головного управління.

При цьому судом вірно враховано, що питання виплати пенсій врегульовані статтею 47 Закону Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV), згідно з частиною першою якої пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною другою статті 47 Закону №1058-IV пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреність здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону №1058-IV виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках передбачених законом.

При цьому судом правильно враховано, що механізм виплати пенсій та грошової допомоги їх одержувачам, у тому числі допомоги на поховання і сум пенсій, грошової допомоги, недоотриманих у зв'язку із смертю одержувача, особам, які мають право на отримання таких виплат, головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м. Києві та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення місцевих держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах рад, центрами з нарахування та здійснення соціальних виплат, а також інших грошових виплат, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів, шляхом зарахування на поточні рахунки одержувачів пенсії та грошової допомоги, а у разі їх смерті - на поточні рахунки осіб, які мають право на отримання допомоги на поховання та недоотриманої суми пенсії, грошової допомоги, в уповноважених банках визначається Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 №159 (Порядок №1596).

Виплата пенсій та грошової допомоги відповідно до цього Порядку здійснюється за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувачів в населених пунктах у межах. України, в яких функціонують вибрані одержувачами уповноважені банки, їх відокремлені підрозділи (філій, відділення, представництва тощо). Одержувачі самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка.

Згідно п.10 Порядку №1596 заява про виплату пенсії або грошової допомоги (додаток 1) або заява про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка (додаток 4) подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті в межах України.

3 огляду на ведене суд слушно зауважив, що підставою для виплати пенсії через поточні рахунки в банках є заява про виплату пенсії (бланк якої є Додатком №1 до Порядку №1596), яка може бути подана пенсійному органу відповідно до вимог п. 10 Порядку №1596 шляхом:

- одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду;

- через установи уповноваженого банку;

- одержувачем в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

При цьому пунктом 10 Порядку №1596 чітко визначений порядок подання заяви, яким передбачено саме подання заяви про виплату пенсії одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду, а не лише її підписання.

Також, відмовляючи у задоволені позовних вимог, суд першої інстанції вірно врахував, що пунктом 16 Порядку №1596 передбачено, що якщо суми пенсії та грошової допомоги одержуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунка більш як один рік, уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач - подати нову заяву до органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення згідно з вимогами, визначеними в пункті 10 цього Порядку.

У разі невиконання одержувачем цієї умови орган Пенсійного фонду або орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку та проводить виплату через національного оператора поштового зв'язку за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.

Оскільки, згідно матеріалів справи, пенсія позивачки одержувалася за довіреністю більше як один рік іншою особою. ОСОБА_1 не подала до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області нову заяву про виплату пенсії та не відреагувала на лист-виклик, то суд першої інстанції правильно вважав, що позивачкою не дотримано встановленого порядку звернення з заявою про виплату пенсії, бо вона не зверталася до пенсійного органу із заявою встановленого зразка про виплату пенсії відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а тому на даний час немає правових підстав для поновлення виплати пенсії.

Тому підсумовуючи наведене, суд дійшов до правильного висновку, що позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу, суд першої інстанції вірно встановив обставини справи, правильно застосував норми матеріального та процесуального права, відтак рішення суду першої інстанції слід залишити без змін.

Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 311, п. 1 ч. 1 ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 322, ст. 325, ст. 329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2023 року у справі № 300/3607/23 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя М. А. Пліш

судді В. Я. Качмар

О. І. Мікула

Повне судове рішення складено 13.02.2024