Справа № 344/23936/23
Провадження № 3/344/786/24
13 лютого 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація», за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи керівником організації, вчинив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 порушено порядок ведення податкового обліку, зокрема ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація», не надано в повному обсязі інформації та належним чином оформлених документів, не проведено інвентаризацію основних фондів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей в присутності посадових осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області у зв'язку із чим проведеною перевіркою неможливо підтвердити фактичну наявність товарно-матеріальних цінностей у ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація» в сумі без врахування ПДВ 10765894,22 грн та їх використання в господарській діяльності платника податку, як наслідок в порушення п.198.5 ст.198 Податкового Кодексу ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація» занижено податкові зобов'язання всього в сумі 2153179 грн. Окрім цього, ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація» не нараховано податкові зобов'язання, визначені за касовим методом від отриманих на рахунок коштів в сумі 6663968,59 грн, в т.ч. ПДВ, що надійшли від ДМП «Івано-Франківськтеплокомуенерго» в оплату раніше наданих послуг, внаслідок чого в порушення п.14.1.266 п.14.1 ст.14, п.185.1 ст.185, п.194.1 ст.194, п.44 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010, занижено податкові зобов'язання всього в сумі 1110661 грн, у тому числі по періодах: у липні 2023 в сумі 702328 грн, у серпні 2023 в сумі 408333 грн.
У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з'явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. Крім того, на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. ОСОБА_1 також міг стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. За таких обставин, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відповідальність особи настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення №3437 від 15.12.2023, актом документальної позапланової виїзної перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні від'ємного значення з податку на додану вартістю, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету №12738/09-19-07-01/43778591 від 13.11.2023.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №3437 від 15.12.2023, ОСОБА_1 порушено порядок ведення податкового обліку, зокрема ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація», не надано в повному обсязі інформації та належним чином оформлених документів, не проведено інвентаризацію основних фондів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей в присутності посадових осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області у зв'язку із чим проведеною перевіркою неможливо підтвердити фактичну наявність товарно-матеріальних цінностей у ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація» в сумі без врахування ПДВ 10765894,22 грн, та їх використання в господарській діяльності платника податку, як наслідок в порушення п.198.5 ст.198 Податкового Кодексу ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація» занижено податкові зобов'язання всього в сумі 2153179 грн. Окрім цього, ТОВ «Івано-Франківськ теплогенерація» не нараховано податкові зобов'язання, визначені за касовим методом від отриманих на рахунок коштів в сумі 6663968,59 грн, в т.ч. ПДВ, що надійшли від ДМП «Івано-Франківськтеплокомуенерго» в оплату раніше наданих послуг, внаслідок чого в порушення п.14.1.266 п.14.1 ст.14, п.185.1 ст.185, п.194.1 ст.194, п.44 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010, занижено податкові зобов'язання всього в сумі 1110661 грн, у тому числі по періодах: у липні 2023 в сумі 702328 грн, у серпні 2023 в сумі 408333 грн.
Організація та ведення податкового обліку підприємства, установи, організації є безпосередніми обов'язками головного бухгалтера, відповідальність за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку несуть керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.163-1 КУпАП як порушення керівником організації встановленого законом порядку ведення податкового обліку та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 163-1, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення - штраф в розмірі 5 (п'ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 605 грн 60 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО