Постанова від 12.02.2024 по справі 560/6314/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 560/6314/23

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Михайлов О.О.

Суддя-доповідач - Ватаманюк Р.В.

12 лютого 2024 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Ватаманюка Р.В.

суддів: Сапальової Т.В. Капустинського М.М. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 травня 2023 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області" про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

І. КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ

Позивач звернувся із позовом до Хмельницького окружного адміністративного суду в якому просив:

- визнати протиправними дії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Хмельницькій області» щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення;

- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Хмельницькій області» виготовити та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області оновлену довідку про грошове забезпечення із зазначенням основних та додаткових видів нарахувань (надбавки і премії), які враховуються для перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу ОВС (міліції) як середні розміри надбавок і премій нарахованим поліцейському за листопад 2019 року, за прирівнюваною посадою поліцейського - «Заступник начальника відділу, що не входить до складу структурного підрозділу апарату» (пункт 17 розділу 1) Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право пенсійне забезпечення, або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992, що прирівнюються посадам поліцейських затвердженого наказом МВС України від 17.02.2017 № 138 та додатку № 3 «Схема посадових окладів поліцейських апарату Національної поліції» до постанови Кабінету міністрів України від 11.11.2015 № 988, для проведення з 01.11.2019 перерахунку моєї пенсі, з обов'язковим включенням до цієї довідки надбавки за специфічні умови праці поліцейського за прирівняною посадою, також премії, доплати та підвищення станом на листопад 2019 року відповідно до листа Національної поліції України від 24.02.2024 за № 2388/09/48-2021(пункт 20 розділу 1).

ІІ. ЗМІСТ СУДОВОГО РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.05.2023 в задоволенні позову відмовлено.

Приймаючи оскаржуване рішення суд першої інстанції виходив з того, що позивач проходив службу на посаді, яка не відноситься до посад апарату Міністерства внутрішніх справ України, з огляду на виконувані функції, фактичне підпорядкування та місце вказаного підрозділу в структурі МВС України. На момент звільнення позивача його посада входила до системи Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, однак не належала до Центрального апарату МВС України.

ІІІ. ДОВОДИ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати вказане рішення та прийняти нове, яким позов задовольнити повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт вказав, що судом першої інстанції аналізуючи правові акти (Закони, постанови КМ України та накази МВС України), не взяв до уваги те, що в структурі апарату Національної поліції не передбачена посада «заступник начальника відділу апарату Національної поліції», а тому позивач у позовній заяві не просив прирівняти посаду (з якої його звільнено) до не існуючої, та просив прирівняти до посади поліцейського - "Заступника начальника відділу, що не входить до складу структурного підрозділу апарату" (пункт 17 розділу 1) Переліку затвердженого наказом МВС України від 17.02.2017 № 138.

ІV. ВІДЗИВ НА АПЕЛЯЦІЙНУ СКАРГУ

Відповідачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якому вказано, що у справі № 580/1358/19 від 29.07.2021 Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу пенсіонера МВС, а рішення першої та апеляційної інстанції без змін, щодо неправильного прирівняння посад та виготовлення і направлення до Пенсійного фонду України оновленої довідки. Зокрема ВС зазначив, що на час проходження особами служби в органах внутрішніх справ підрозділи внутрішньої безпеки, в тому числі відділах внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування по областях ДВБ ГУБОЗ МВС України, не перебували у штаті центрального апарату Міністерства внутрішніх справу України, діяли при вказаному Міністерстві і підпорядковувалися департаменту внутрішньої безпеки. Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.02.2023 у справі 560/6610/22 скасовано рішення першої інстанції та зазначено, «що позивач проходив службу на посаді, яка не відноситься до посад апарату міністерства внутрішніх справ України, з огляду на виконувані функції, фактичне підпорядкування та місце вказаного підрозділу в структурі МВС України. На момент звільнення позивача його посада входила до системи головного управління по боротьби з організованою злочинністю.

V. РУХ СПРАВИ У СУДІ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ

Ухвалою суду від 01.08.2023 відкрито апеляційне провадження у справі та призначено справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження.

03.01.2024 від позивача надійшло клопотання про долучення доказів по справі, відповіді ГУ Національної поліції в Хмельницькій області від 22.11.2023 № 102зі/121/29/05-2023 на запит ОСОБА_1 . Так у зазначеному листі ГУ Національної поліції в Хмельницькій області повідомило, що надати запитувану інформацію немає можливості, оскільки підрозділи ДВБ Національної поліції України не входять до організаційно-штатної структури ГУНП в Хмельницькій області.

Враховуючи, що рішення суду першої інстанції прийняте у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, а в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття законного і обґрунтованого рішення, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі п.3 ч.1 ст.311 КАС України.

VІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

Наказом Міністерства внутрішніх справ України за №50 о/с від 16.02.2001 позивача призначено на посаду заступника начальника відділу - начальника 1-го відділення відділу внутрішньої безпеки в Хмельницькій області Управління внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України.

Згідно з наказом № 482 о/с МВС України від 09.12.2002 "По особовому складу УВБР" позивача звільнено у відставку за п. 65 "а" (за віком) з 10.12.2002.

У квітні 2021 Державною установою "ТМО МВС України по Хмельницькій області" складено довідку від 30.04.2021 № 100 про грошове забезпечення позивача станом на листопад 2019, з якої останньому стало відомо про те, що посада, з якої його було звільнено, прирівняна до посади заступника начальника відділу, що входить до складу управління.

На звернення позивача 16.01.2023 ДУ "ТМО МВС України по Хмельницькій області" повідомила про відсутність підстав для виготовлення нової довідки.

Позивач вважає такі дії протиправними, а тому звернувся до суду з цим позовом.

VІІ. ПОЗИЦІЯ СЬОМОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ

Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції за такими доводами.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, частина 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Раніше призначена пенсія перераховується відповідно до порядку, встановленого статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Відповідно до частини 4 цієї статті усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900-VIII), яким статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Цим же Законом пункт 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року за № 580-VIII (далі Закон № 580-VIII) доповнено абзацом другим, зі змісту якого слідує, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їх сімей, інших осіб.

Кабінет Міністрів України 11 листопада 2015 року прийняв постанову № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988), яка набрала чинності 02 грудня 2015 року. Згідно з пунктом 1 цієї постанови Кабінет Міністрів України передбачив, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 3 Постанови № 988 Кабмін затвердив схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10. Отже, постановою № 988 з 01 січня 2016 року внесені зміни до складу грошового забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб.

Пунктом 5 Постанови № 988 визначений вичерпний перелік надбавок та доплат для поліцейських: 1) надбавку за стаж служби в поліції в розмірах згідно з додатком 11; 2) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством; 3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час; 4) надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу (надбавка виплачується особам, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі); 5) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу; 6) доплату за вчене звання у разі, коли особа займає посаду, що пов'язана з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), - у розмірі 5, професора - 10 відсотків посадового окладу; 7) надбавку за почесне звання заслужений - у розмірі 10 відсотків посадового окладу; 8) підвищення на 25 відсотків посадових окладів курсантам за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою ECTS за результатами екзаменаційної сесії.

На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VII та Постанови № 988 Міністерство внутрішніх справ України 06 квітня 2016 року видало наказ № 260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок № 260, Наказ № 260). Пунктом 3 Порядку № 260 визначено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення. При цьому згаданим Порядком установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за стаж служби в поліції (пункт 3); надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб (далі - Постанова №103). Відповідно до абзацу 1 пункту 3 Постанови № 103 перераховано з 1 січня 2016 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988. Пунктом 5 Постанови № 103 визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постанови, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.

Як слідує з матеріалів справи, наказом Міністерства внутрішніх справ України за №50 о/с від 16.02.2001 позивача призначено на посаду заступника начальника відділу - начальника 1-го відділення відділу внутрішньої безпеки в Хмельницькій області Управління внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України.

Згідно з наказом № 482 о/с МВС України від 09.12.2002 "По особовому складу УВБР" позивача звільнено у відставку за п. 65 "а" (за віком) з 10.12.2002.

У квітні 2021 Державною установою "ТМО МВС України по Хмельницькій області" складено довідку від 30.04.2021 № 100 про грошове забезпечення позивача станом на листопад 2019, з якої останньому стало відомо про те, що посада, з якої його було звільнено, прирівняна до посади заступника начальника відділу, що входить до складу управління.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції щодо правильності зазначення у виданій позивачу довідці назви прирівняної посади, тобто питання відповідності посади позивача, яку він обіймав на день звільнення з органів Міністерства внутрішніх справ України, посаді, яку зазначив відповідач як таку, що прирівнюється станом на квітень 2021 року, а також відповідні розміри складових грошового забезпечення, які залежать від такої посади, апеляційний суд виходить з такого.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року за № 45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 визначено, що проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок раніше призначених відповідно до цього Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Відповідною, в силу вимог пункту 6 Порядку № 45 вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Наказом МВС України від 17 лютого 2017 № 138 затверджений Перелік посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських (далі - Перелік № 138, Наказ № 138).

Згідно з цим наказом відповідні посади у апараті МВС прирівнюються до посад у апараті Національної поліції України (розділ І), а посади в апараті головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, місті Севастополі та на залізницях до посад в апараті головних управлінь Національної поліції (розділ VII) Згідно з п. 2 та п. 2.1 наказу № 480 МВС України від 07.09.1994 "Про укріплення підрозділів внутрішньої безпеки ОВС" підрозділи внутрішньої безпеки входять до складу Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України та виконують спеціальні функції. Безпосереднє керівництво УВБ МВС України здійснює Міністр внутрішніх справ України (наказ № 480 скасований наказом МВС України №1032 від 13 листопада 2012).

Пунктами 4, 3 наказу № 480 було передбачено, що призначення та увільнення з посад посадових осіб внутрішньої безпеки здійснюється за поданням УВБ МВС України Міністерством внутрішніх справ. Пункт 7 цього наказу передбачав, що особові справи працівників відділів ДВБ зберігались у ВОП та РП ДВБ ГУБОЗ МВС України.

В додатку № 1 до наказу № 480 "Штат управлінь, відділів відділень, груп внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України" в розділі "Апарат міністерства" значиться, у тому числі, відділ внутрішньої безпеки Хмельницької області з переліком посад, спеціальних звань та коефіцієнтів посадових окладів. Також зі змісту наказу слідує, що відділ внутрішньої безпеки оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ в Хмельницькій області ДВБ ГУБОЗ МВС України на момент звільнення позивача зі служби, не перебував в підпорядкуванні УМВС України в Хмельницькій області.

28 вересня 2003 наказом № 1111 МВС України затверджене Положення про Департамент внутрішньої безпеки МВС України. Згідно з пунктом 1.1 цього Положення Департамент внутрішньої безпеки МВС України є самостійним оперативним підрозділом у складі ГУБОЗ МВС України, який підпорядкований безпосередньо Міністру внутрішніх справ України.

Разом із тим, за приписами пункту 6.1 Структури органів внутрішніх справ і внутрішніх військ МВС України, затвердженої наказом від 25 грудня 2004 року № 190, до Центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України на правах управління входив Департамент внутрішньої безпеки. Окремим розділом наказу передбачено, що при Міністерстві внутрішніх справ України діють підрозділи внутрішньої безпеки (підпорядковані) Департаменту внутрішньої безпеки.

У період проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ також був чинним наказ Міністерства внутрішніх справ України від 30 травня 2004 року № 615 «Про затвердження штатів підрозділів внутрішньої безпеки», яким затверджено штат управлінь, відділів внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті (підпорядкованих ДВБ ГУБОЗ МВС України).

Так, згідно із штатом, затвердженим вказаним наказом (Додаток №1 до наказу), в Хмельницькій області діяв підрозділ внутрішньої безпеки.

Тобто, на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ підрозділи внутрішньої безпеки, в тому числі відділ внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ в Хмельницькій області Управління внутрішньої безпеки і розслідувань Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, не перебував у штаті центрального апарату Міністерства внутрішніх справу України, діяв при вказаному Міністерстві і підпорядковувався Департаменту внутрішньої безпеки.

Згідно з наказом № 482 о/с МВС України від 09.12.2002 "По особовому складу УВБР" та Положенням про походження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України позивача звільнено у відставку за пунктом 65 "а" (за віком) з посади заступника начальника відділу - начальника 1-го відділення відділу внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ в Хмельницькій області Управління внутрішньої безпеки і розслідувань Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

Повноваження відділу внутрішньої безпеки у Хмельницькій області, у якому проходив службу позивач, не поширювались на всю територію України, а обмежувались лише Хмельницькою областю.

Крім того, згідно відповіді ГУ Національної поліції в Хмельницькій області від 22.11.2023 № 102зі/121/29/05-2023 підрозділи ДВБ Національної поліції України не входять до організаційно-штатної структури ГУНП в Хмельницькій області.

Аналізуючи наведені правові норми та фактичні обставини справи у спірних правовідносинах, апеляційний суд погоджується із висновком суду першої інстанції, що позивач проходив службу на посаді, яка не відноситься до посад апарату Міністерства внутрішніх справ України, з огляду на виконувані функції, фактичне підпорядкування та місце вказаного підрозділу в структурі МВС України. На момент звільнення позивача його посада входила до системи Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, однак не належала до Центрального апарату МВС України.

Таким чином, зважаючи на викладене, апеляційний суд зазначає, що вказана позивачем посада не може бути прирівняна до посади працівника апарату Національної поліції.

До аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постановах від 29 липня 2021 року при розгляді справи № 580/1358/19 та від 15 вересня 2023 року при розгляді справи №300/1486/19, який в силу приписів частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України та частини 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» враховуються апеляційним судом під час вирішення цього спору.

Крім того, такого ж висновку дійшов Сьомий апеляційний адміністративний суд у постанові від 23.02.2023 у справі № 560/6610/22, та ухвалою Верховного Суду від 05.04.2023 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою позивача на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.02.2023 у справі №560/6610/22.

VІІІ. ВИСНОВОК ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ

Оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Одночасно слід зазначити, що в контексті положень п.6 ч.6 ст.12 КАС України дана справа відноситься до категорій справ незначної складності, а тому відповідно до п.2 ч.5 ст.328 цього Кодексу судове рішення за результатами її розгляду судом апеляційної інстанції в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 травня 2023 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених пп. "а"-"г" п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.

Головуючий Ватаманюк Р.В.

Судді Сапальова Т.В. Капустинський М.М.