09 лютого 2024 року ЛуцькСправа № 140/35295/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - ГУ ПФУ у Київській області, відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач 2) про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Київській області від 24 листопада 2023 року №907550171519 про відмову у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ “Про державну службу” (далі - Закон №889-VIII); зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області здійснити переведення на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VІІІ з дати звернення (17 листопада 2023 року), зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 04 липня 2001 року по 16 січня 2019 року, та здійснити виплату пенсії з визначенням її розміру відповідно до наданих із заявою довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 14 листопада 2023 року №570/5.33, виданих Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року №1058-ІV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон №1058-ІV). Позивач 17 листопада 2023 року звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про переведення її на пенсію відповідно до Закону №889-VIII, який набрав чинності 01 травня 2016 року. Проте їй було відмовлено у задоволенні заяви у зв'язку із недостатністю у позивача стажу на посадах державної служби, так як робота в органах місцевого самоврядування відповідно до статті 14 Закону України від 07 червня 2001 року №2493-III “Про службу в органах місцевого самоврядування” (далі - Закон №2493-III) не відноситься до посад державної служби.
Позивач не погоджується із таким рішенням та зазначає, що відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року №283 (далі - Порядок №283), та пункту 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №229 (далі - Порядок №229), до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом №2493-III. Крім цього вказала, що на момент звернення із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VІІІ позивач досягла необхідного віку та у неї наявний необхідний стаж (понад 42 роки), тому вона має право на призначення пенсії в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати працюючого державного службовця.
З наведених підстав позивач просила позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач 1 у відзиві на позовну заяву позовні вимоги заперечив та у їх задоволенні просив відмовити (а.с.22-25). В обґрунтування цієї позиції вказав, що засобами програмного забезпечення ГУ ПФУ у Київській області було визначене уповноваженим органом на розгляд заяви ОСОБА_1 від 17 листопада 2023 року. В результаті розгляду наданих позивачем документів встановлено, що позивач перебуває на обліку в територіальному органі Пенсійного фонду України та отримує пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV. ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону №889-VІІІ через відсутність необхідного стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців (наявний стаж становить 13 років 10 місяців 10 днів). Відповідно до статті 14 Закону №2493-III після 04 липня 2001 року посади в органах місцевого самоврядування, віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, що підтверджуються записами трудової книжки, внесеними після цієї дати, не відносяться до відповідних посад державної служби.
Відповідач 1 вважає, що його рішення є законним та підстави для скасування такого рішення відсутні.
Відповідач 2, отримавши 13 грудня 2023 року ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі від 11 грудня 2023 року (а.с.19), відзив на позов не подав.
Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.
Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та з 19 січня 2017 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону №1058-ІV, що підтверджується рішенням №907550171519 про перерахунок пенсії (а.с.7).
17 листопада 2023 року позивач звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою, в якій просила перевести її на пенсію державного службовця відповідно до Закону №889-VIII (а.с.8), надавши документи за переліком згідно із розпискою-повідомленням (а.с.31), зокрема, довідки Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради від 14 листопада 2023 року №570/5.33 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державного службовця (а.с.11-11).
Після реєстрації заяви та формування електронної пенсійної справи працівниками ГУ ПФУ у Волинській області заява позивача відповідно до принципу екстериторіальності була розглянута ГУ ПФУ у Київській області з прийняттям рішення від 24 листопада 2023 року №907550171519 про відмову у перерахунку пенсії (а.с.5). Таке рішення мотивоване тим, що станом на 01 травня 2016 року стаж ОСОБА_1 на посадах, віднесених до відповідних посад державних службовців, становить 13 років 10 місяців 10 днів. Відповідно до частини третьої статті 3 Закону №889-VІІІ дія цього закону не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування, а згідно зі статтею 14 Закону №2493-III після 04 липня 2001 року посади в органах місцевого самоврядування, віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, що підтверджуються записами трудової книжки, внесеними після цієї дати, не відносяться до відповідних посад.
Незгода позивача із відмовою у переведенні її із пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію відповідно до Закону №889-VIII стала підставою для звернення до суду із цим позовом.
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01 травня 2016 року визначалися Законом №3723-XI.
01 травня 2016 року набрав чинності Закон №889-VIII, який визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до статті 90 Закону №889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Згідно з пунктом 2 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Так згідно з пунктом 10 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” згаданого Закону державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
За приписами пункту 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-XI на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі стаж державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як - 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (вказані висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 лютого 2019 року у справі №822/524/18).
Водночас, для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону №3723-ХІІ передбачено додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.
Отже, з наведеного випливає, що обов'язковою умовою для збереження в особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ після 01 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ і розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 10 липня 2018 року у справі №591/6970/16-а.
Із рішення відповідача 1 від 24 листопада 2023 року №907550171519 слідує, що єдиною підставою для відмови позивачу у переході з пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком на підставі Закону №889-VIII є відсутність стажу 20 років на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби - стаж державної служби становить 13 років 10 місяців 10 днів. При цьому відповідач не врахував період роботи позивача в органах місцевого самоврядування (з 04 липня 2001 року по 16 січня 2019 року) у зв'язку із прийняттям Закону №2493-III (зараховано по 03 липня 2001 року, до набрання чинності вказаним Законом), що видно з розрахунку стажу (а.с.6).
Відповідно до записів трудової книжки НОМЕР_1 (а.с.9-10) ОСОБА_1 працювала на таких посадах (у межах спірного періоду):
01 січня 1999 року призначена на посаду спеціаліста І категорії відділу у справах культури, сім'ї, молоді та спорту Ковельської міської ради;
01 серпня 2002 року переведена на посаду завідувача відділом сім'ї і молоді;
01 квітня 2016 року переведена на посаду заступника начальника відділу молоді, фізичної культури та спорту;
22 серпня 2018 року переведена на посаду головного спеціаліста відділу призначення соціальних допомог і компенсації управління соціального захисту населення;
22 серпня 2018 року прийнята по переведенню на посаду спеціаліста відділу призначення соціальних допомог і компенсації;
16 січня 2019 року звільнена з посади головного спеціаліста призначення соціальних допомог та компенсації.
Із відомостей трудової книжки також слідує, що ОСОБА_1 06 лютого 1995 року прийняла присягу державного службовця (запис №5); 16 липня 2001 року прийняла присягу посадової особи органів місцевого самоврядування (запис №10); 09 серпня 2001 року присвоєно 11 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування (запис №11); 11 лютого 2003 року присвоєно 10 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування (запис №13); 11 лютого 2005 року присвоєно 9 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування (запис №14).
З огляду на мотиви рішення, яке оскаржуєються, спірним є питання наявності у позивача відповідного стажу на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, з урахуванням роботи на посадах в органах місцевого самоврядування з 04 липня 2001 року по 16 січня 2019 року.
Статтею 25 Закону №3723-ХІІ, на яку є посилання у пунктах 10-12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII, визначені класифікація посад державних службовців з першої по сьому категорію, інших прирівняних до них посад, не перелічених у цій статті, та передбачено, що віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.
В пункті 4 частини другої статті 46 Закону №889-VIII визначено, що до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування”.
Відповідно до частини третьої статті 46 Закону №889-VIII Кабінет Міністрів України постановою від 25 березня 2016 року №229 затвердив Порядок обчислення стажу державної служби (чинний з 01 травня 2016 року), який визначає механізм обчислення стажу державної служби. До стажу державної служби зараховується, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” (пункт 5 Порядку №229).
Воднораз згідно з пунктом 6 цього Порядку стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом №889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” цього Закону.
Пунктом 8 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII встановлено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Отже, в цьому випадку слід керуватись Порядком №283 та додатком до нього (діяли до 01 травня 2016 року), за змістом пункту 2 якого до стажу державної служби зараховується робота (служба): на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Таким чином, при зарахуванні позивачу стажу роботи на посадах в органах місцевого самоврядування за період з 04 липня 2001 року по 30 квітня 2016 року слід керуватися Порядком №283 (чинний до 01 травня 2016 року), а з 01 травня 2016 року по 16 січня 2019 року - Порядком №229 (чинний з 01 травня 2016 року).
Суд звертає увагу, що як Порядок №283, так і чинний наразі Порядок №229 передбачає, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування.
Згідно зі статтею 14 Закону №2493-III в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад, зокрема, п'ята категорія - посади керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів районних у містах рад, помічників голів, радників (консультантів), спеціалістів, головних бухгалтерів управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, секретаріатів Київської та Севастопольської міських рад, керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, посади заступників міських (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, старост; шоста категорія - посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районного значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад.
На підставі системного аналізу вказаних законодавчих положень суд дійшов висновку, що доводи відповідача 1 про те, що стаж роботи на посадах в органах місцевого самоврядування зараховувався до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії державного службовця лише по 04 липня 2001 року (до набрання чинності Законом №2493-III) є необґрунтованими, а тому період проходження служби в органах місцевого самоврядування має зараховуватися до стажу державної служби, який дає право на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.
Така ж правова позиція викладена і у постанові Верховного Суду від 11 квітня 2023 року у справі №1.380.2019.003855.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що у відповідача ГУ ПФУ у Київській області не було фактичних та правових підстав для незарахування до стажу державної служби позивача періодів роботи на посадах в органах місцевого самоврядування після 04 липня 2001 року та відмови у зв'язку із цим у переведенні її на інший вид пенсії. Воднораз у позивача наявні умови для реалізації права на одержання пенсії державних службовців на умовах, передбачених статтею 37 Закону №3723-ХІІ, відповідно до пунктів 10, 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII, а саме, досягнення віку, встановленого статтею 26 Закону №1058-IV (на момент звернення із заявою має повних 64 роки), наявність не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (на день набрання чинності Законом №889-VIII (01 травня 2016 року) мала більш як 20 років стажу на посадах державної служби (13 років 10 місяців 10 днів - безспірний стаж державної служби, обчислений по 03 липня 2001 року, та понад 14 років - з 04 липня 2001 року по 01 травня 2016 року), та страхового стажу (більше 42 років).
Відповідно до частини третьої статті 45 Закону №1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Оскільки на позивача поширюються умови, визначені частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ, пунктами 10, 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII, то її має бути переведено на пенсію державного службовця за віком відповідно з проведенням перерахунку та виплати пенсії (з урахуванням виплачених сум) з 17 листопада 2023 року (з дня звернення).
На момент звернення позивача із заявою про переведення на пенсію державного службовця, остання не працювала на посаді державного службовця та отримувала пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV, що підтверджується рішенням №907550171519 про перерахунок пенсії (а.с.7). До заяви від 17 листопада 2023 року про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII позивач додала видані Управлінням соціального захисту населення Виконавчого комітету Ковельської міської ради довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на листопада 2023 року та про складові заробітної плати станом на жовтень 2023 року для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 “Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям” затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Тобто, нормами чинного законодавства встановлено вимоги щодо необхідності подачі довідок для призначення пенсії державного службовця та визначено їх форми.
Суд зазначає, що ні Законом №889-VIII, ні Законом №3723-XII не передбачена можливість призначення пенсії державного службовця без урахування довідок про заробітну плату. При цьому розмір пенсії державного службовця визначається шляхом отримання добутку заробітку та відсотка заробітку. Якщо відповідач не враховує наявні у нього довідки про заробітну плату, то він не має даних про суму заробітку, відсоток від якого становитиме пенсія.
Відповідно до пункту 4.2 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (зі змінами; далі - Порядок №22-1), після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Пунктом 4.10 розділу IV Порядку №22-1 передбачено, що після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.
Тобто, позивачу було відмовлено у переведенні на інший вид пенсії рішенням від 24 листопада 2023 року №907550171519, яке було прийняте ГУ ПФУ у Київській області відповідно до пункту 4.2 Порядку №22-1, за принципом екстериторіальності.
Отже, зважаючи на те, що рішенням ГУ ПФУ у Київській області від 24 листопада 2023 року №907550171519 позивачу безпідставно відмовлено у переведенні на інший вид пенсії, тому на підставі наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування вказаного рішення належить задовольнити.
На думку суду, оскільки за приписами Порядку №22-1 електронна пенсійна справа знаходиться в пенсійному органі за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи, та такий орган здійснює нарахування та виплату пенсії, тому належним відповідачем за позовними вимогами зобов'язального характеру є ГУ ПФУ у Волинській області.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити у спосіб визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Київській області від 24 листопада 2023 року №907550171519 та зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області (до якого позивач зверталася із заявою про переведення на пенсію за нормами іншого закону та на обліку в якому як пенсіонер перебуває позивач) здійснити переведення ОСОБА_1 з 17 листопада 2023 року (з часу звернення з відповідною заявою) на пенсію державного службовця за віком, перерахунок та виплату пенсії з врахуванням до стажу державної служби періоду роботи в органах місцевого самоврядування з 04 липня 2001 року по 16 січня 1019 року, а також з врахуванням довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця від 14 листопада 2023 року №570/5.33, виданих Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Як визначено частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки суд задовольняє позов, то на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Київській області (рішенням якого було відмовлено позивачу у переведенні на пенсію за іншим законом, що і стало підставою звернення до суду із цим позовом) необхідно стягнути судовий збір у сумі 1073,60 грн. Сплата судового збору позивачем підтверджується платіжною інструкцією від 07 грудня 2023 року №0.0.3344601236.1 (а.с.15 зворот).
Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (08500, Київська область, місто Київ, вулиця Саєнка Андрія, будинок 10, ідентифікаційний код юридичної особи 22933548), Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 24 листопада 2023 року №907550171519.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити переведення ОСОБА_1 з 17 листопада 2023 року на пенсію державного службовця за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», перерахунок та виплату пенсії з врахуванням до стажу державної служби періоду роботи в органах місцевого самоврядування з 04 липня 2001 року по 16 січня 1019 року, а також з врахуванням довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця від 14 листопада 2023 року №570/5.33, виданих Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області судові витрати у сумі 1073,60 грн (одна тисяча сімдесят три грн 60 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ж.В. Каленюк