справа № 570/216/24
провадження № 3/570/318/2024
05 лютого 2024 року
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В., розглянувши в залі суду в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області /м.Рівне, вул.C.Петлюри, 10/матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
відповідно до матеріалів справи 03 січня 2024 року о 17 год. 56 хв. на а/д "Київ-Чоп" 455 км., ОСОБА_1 , керуючи т.з."Fiat Doblo" д.н.з. НОМЕР_1 , не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою, не вибрав безпечної швидкості та дистанції, допустив зіткнення з іншим автомобілем, внаслідок чого автомобіль отримав механічні пошкодження.
05 лютого 2024 року потерпіла ОСОБА_2 у поданій заяві просить справу слухати без її участі.
Дослідивши отримані матеріали справи, прийшла до такого висновку.
Згідно з ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Відповідно до положень ст.278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно з положеннями ст.276 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст.124 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Тобто дана стаття передбачає, що за загальним правилом справи розглядаються судом за місцем вчинення правопорушення та одночасно передбачає альтернативну підсудність можливість їх розгляду за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Відповідно до роз'яснень, що містяться в п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» №11 від 11 червня 2004 року, у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч.2 ст.276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Отже, саме той суд, до якого надійшов відповідний протокол, і повинен розглядати справу про адміністративне правопорушення, крім випадків, коли з метою повного, всебічного та своєчасного розгляду справи її доцільно направити до іншого суду, про що просить правопорушник, потерпілий тощо.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення місце вчинення адміністративного правопорушення, єа/д М-06 "Київ-Чоп" 455 км. поблизу с.Ясенів Золочівського району Львівської області, що територіально відноситься до Золочівського районного суду Львівської області, місце обліку транспортного засобу у протоколі не вказано. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, у поданій до суду заяві повідомила і підтвердила це долученими документами, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , разом з тим за даною адресою не проживає, свою вину у вчиненому не визнає, оскільки винним є інший учасник події, який і проживає у Золочівському районіЛьвівської області.
З огляду на викладене, з метою своєчасного розгляду справи, вважаю за необхідне справу направити до Золочівського районного суду Львівської області, про що і вказано в протоколі про адміністративне правопорушення, оскільки місце реєстрації потерпілої не є підставою розгляду справи за її місцем проживання.
Справа, передана з одного суду першої інстанції до іншого суду першої інстанції, в порядку зміни підсудності, повинна бути прийнята у провадження судом, якому вона направлена. Спори між судами про підсудність не допускаються.
Постанова не віднесена до постанов, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. Разом з тим, враховуючи вимоги ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка передбачає право на справедливий суд, позбавлення за даних обставин права на апеляційне оскарження є фактично порушенням принципів рівності всіх перед законом і судом та доступу до правосуддя.
Згідно з ст.124 КпАП України, керуючись ст.276, 283, 284 КпАП України, суддя
направити матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Золочівського районного суду Львівської області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Постанова набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя: Кушнір Н.В.