Справа № 462/10110/23
Іменем України
09 лютого 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Кирилюк А. І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 (згідно даних протоколу серії АА 164212 від 05.12.2023 року),
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
встановив:
Рух справи.
22.12.2023 року (вх. № 27467) на адресу Залізничного районного суду м. Львова надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 164212 від 05.12.2023 року відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.12.2023 року визначено головуючого суддю Залізничного районного суду м. Львова - Кирилюк А. І.
Постановою від 26.12.2023 року протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 164212 від 05.12.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення з доданими до нього матеріалами - повернуто до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання.
18.01.2024 року на адресу Залізничного районного суду м. Львова скеровано адміністративні матеріали після доопрацювання.
Однак, як вбачається із матеріалів справи, постанова від 26.12.2023 року - не виконана.
Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 19.01.2024 року протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 164212 від 05.12.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення з доданими до нього матеріалами - повернуто до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання.
Адміністративна справа надійшла до суду після повторного доопрацювання 08.12.2024 року.
Однак, як вбачається із матеріалів справи, постанова від 19.01.2024 року - не виконана.
Опис обставин, установлених в ході розгляду справи.
Відповідно до складеного протоколу серії АА № 164212 від 05.12.2023 року ОСОБА_1 31.10.2023 року о 04 год. 11 хв. у за адресою м. Львів, вул. Чернівецька, 4 будучи двічі протягом року піддіним адміністративному стягненню перебував у п'яному вигляді на зупинці громадського транспорту з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю із порожнини рота, порушення мови, порушена координація рухів) чим ображав людську гідність і громадську мораль.
ОСОБА_1 роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП України при складанні протоколу.
Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_1 у суд не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Так, Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Суд зазначає, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини гарантовано кожній фізичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку справи, у якій вона є стороною. Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправних зволікань) судового захисту. В поняття «розумний строк» розгляду справи Європейський суд з прав людини включає: складність справи, поведінку заявника, поведінку органів державної влади, важливість справи для заявника. В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції. Крім того, сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Зважаючи на обов'язок суду щодо розгляду справи в розумні строки, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи щодо якої складено протокол.
Застосоване судом законодавство при розгляді справи та висновки суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні три місяці з дня його виявлення.
Також, згідно ч. 7 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи, вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП, мало місце 31.10.2023 року, протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 164212 складений 05.12.2023 року.
Постановою від 26.12.2023 року протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 164212 від 05.12.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення з доданими до нього матеріалами - повернуто до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання.
18.01.2024 року на адресу Залізничного районного суду м. Львова скеровано адміністративні матеріали після доопрацювання.
Однак, як вбачається із матеріалів справи, постанова від 26.12.2023 року - не виконана.
Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 19.01.2024 року протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 164212 від 05.12.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення з доданими до нього матеріалами - повернуто до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання.
Адміністративна справа надійшла до суду після повторного доопрацювання 08.12.2024 року.
Однак, як вбачається із матеріалів справи, постанова від 19.01.2024 року - не виконана.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, суд, -
ухвалив:
Провадження у адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
З текстом судового рішення можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя: