Ухвала від 01.02.2024 по справі 209/6606/23

Справа № 209/6606/23

Провадження № 2/209/307/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2024 року м. Кам'янське

Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі: головуючого судді Решетник Т.О.,

за участю секретаря судового засідання - Рябухи Н.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кам'янське в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третя особа: Друга кам'янська державна нотаріальна контора, про розірвання спадкового договору, -, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться вищевказана цивільна справа.

Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином;

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Жежель С.С. в підготовче судове засідання з'явився; 01.02.2024 через канцелярію суду подав заяву в якій просив суд розглянути раніше подане ним клопотання про витребування доказів без технічної фіксації судового засідання, у зв'язку із цим відкласти розгляд справи.

Відповідач ОСОБА_2 в підготовче судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак відсутні відомості щодо вручення йому судової повістки.

Представник третьої особи - Друга кам'янська державна нотаріальна контора в підготовче судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак відсутні відомості щодо вручення йому судової повістки.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оглянувши матеріали справи, вирішуючи заявлене представником позивача клопотання про витребування доказів, суд виходить з наступного.

01.11.2023 представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Жежель С.С. через канцелярію суду подав клопотання про витребування доказів, в якому просить суд: Витребувати від Другої Кам'янської державної нотаріальної контори, копію спадкового договору від 10 жовтня 2014 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований в реєстрі за № 3-1359. В обґрунтування клопотання представник позивача зазначає, що 28 жовтня 2023 року ним через електрону пошту було направлено до третьої особи запит щодо надання копії спадкового договору від 10 жовтня 2014 року за номером 3-1359, однак в усній формі працівники нотаріальної контори повідомили, що даний договір не може бути виданий в силу приписів ст. 8 ЗУ “Про нотаріат” та даний копію даного договору буде надіслано лише на запит суду.

Частиною 1 ст. 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно положень ч. 1 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Згідно ч. ч. 6, 7, 8, 9 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Відповідно до ст. 189 ЦПК України одним із завдань підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, з'ясування заперечень проти позовних вимог, вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до вимог п п.1, 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, визначених ч.2 ст. 223 ЦПК України, а також коли питання, визначені ч. 2 ст. 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Згідно п.1 ч.2 ст. 223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку у разі неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.

Згідно ч. 9 ст. 223 ЦПК України про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.

З огляду на вищевикладене, враховуючи відсутність відомостей про вручення відповідачу повідомлення про дату, час і місце судового засідання; беручи до уваги зміст заявлених вимог, предмет доказування і наявні у матеріалах справи докази, для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, перевірки доводів позовної заяви, суд вважає за необхідним задовольнити клопотання представника позивача про витребування доказів та витребувати документи, що стосуються предмету доказування у даній справі від Другої кам'янської державної нотаріальної контори у зв'язку із цим відкласти розгляд справи, про що повідомити учасників справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 189-191,197-198, 223, 260-261 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Жежель С.С. про витребування доказів - задовольнити.

Витребувати від Другої Кам'янської державної нотаріальної контори (код 03102853, адреса: пр. Наддніпрянський, 1Г, м. Кам'янське, Дніпропетровська область, 51937) копію спадкового договору від 10 жовтня 2014 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований в реєстрі за № 3-1359.

Відкласти підготовче судове засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Третя особа: Друга кам'янська державна нотаріальна контора, про розірвання спадкового договору.

Призначити підготовче судове засідання на 01 квітня 2024 року на 10 год. 30 хв. в приміщені Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, за адресою: 51900, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Тритузна, буд. 166, 2-й поверх, кабінет №10, про що повідомити учасників справи.

Повідомити осіб, що беруть участь у справі про дату та час розгляду справи, та направити копію ухвали сторонам у справі.

Копію ухвали суду направити до уповноважених осіб юридичної особи, у яких витребовуються документи - для відома та виконання.

Повідомити про необхідність термінового виконання ухвали суду, водночас попередивши, що відповідно до ч. 2 ст. 18 ЦПК України невиконання судового рішення є підставою для відповідальності встановленої законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.dp.court.gov.ua/

Суддя Т.О. Решетник

Попередній документ
116897386
Наступний документ
116897388
Інформація про рішення:
№ рішення: 116897387
№ справи: 209/6606/23
Дата рішення: 01.02.2024
Дата публікації: 12.02.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дніпровський районний суд міста Кам’янського
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (28.10.2024)
Дата надходження: 01.11.2023
Предмет позову: про розірвання спадкового договору
Розклад засідань:
01.04.2024 10:30 Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
10.05.2024 11:30 Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
12.06.2024 10:00 Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
03.09.2024 11:30 Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
01.10.2024 10:00 Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
28.10.2024 11:30 Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська