Рішення від 08.02.2024 по справі 200/1991/23

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2024 року Справа№200/1991/23

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Льговської Ю.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, - Військова частина НОМЕР_2 , про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

08 травня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Військової частини НОМЕР_1 про:

визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачеві збільшеної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 168, у розмірі 100 000 грн у зв'язку з безпосередньою участю у бойових діях та забезпеченням здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, а саме у період з 10 жовтня 2022 року по 08 січня 2023 року, в розрахунку на місяць пропорційного часу участі у таких діях та заходах;

зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачеві збільшену додаткову грошову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 168, у розмірі до 100 000 грн у зв'язку з безпосередньою участю у бойових діях та забезпеченням здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, а саме у період з 10 жовтня 2022 року по 08 січня 2023 року, в розрахунку на місяць пропорційного часу участі у таких діях та заходах.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач має право на отримання підвищеної додаткової винагороди, оскільки брав безпосередню участь у забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, а саме, виконував бойові завдання на підставі бойових розпоряджень (наказів), перебуваючи в Чернігівській області на бойових позиціях.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 травня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

30 травня 2023 року відповідач надав відзив на позов, в якому просив відмовити у позові з підстав, що оформлення документів, визначених наказами Адміністрації Державної прикордонної служби України «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168» від 30 липня 2022 року № 392-АГ, від 09 грудня 2022 року № 628-АГ, є підставою для нарахування та виплати підвищеної додаткової винагороди. Оскільки такі документи не оформлялися, то і підстав для виплати спірної винагороди немає.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26 липня 2023 року витребувано документи у справі та залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, - Військову частину НОМЕР_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ). Відмовлено в задоволенні клопотання відповідача про залучення Військової частини НОМЕР_2 в якості другого відповідача, оскільки позивач не перебуває на фінансовому забезпеченні вказаної особи, та в задоволенні клопотання про зупинення провадження, оскільки судом не встановлено наявності зразкової справи № 200/542/23.

28 липня 2023 року третьою особою надана інформація зі справи.

Дослідивши та оцінивши докази у справі, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , який перебуває на фінансовому забезпеченні відповідача - Військової частини НОМЕР_1 ( НОМЕР_3 прикордонний загін), направлено в оперативне підпорядкування Військової частини НОМЕР_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з 09 жовтня 2022 року по 08 січня 2023 року.

Вказані обставини підтверджуються витягом з наказу начальника НОМЕР_3 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 15 березня 2022 року № 107-ОС, довідками про відрядження від 28 березня 2023 року № 12/761, від 26 травня 2023 року № 12/1114.

Згідно з довідкою Військової частини НОМЕР_2 від 08 січня 2023 року № 3966 ОСОБА_1 приймав безпосередньою участю у бойових діях або здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії на території Чернігівської області у періоди: з 10 жовтня 2022 по 31 жовтня 2022 року; з 01 листопада 2022 по 30 листопада 2022 року; з 01 грудня 2022 по 31 грудня 2022 року; з 01 січня 2023 по 08 січня 2023 року.

Позивачем визначено спірний період з 10 жовтня 2022 року по 08 січня 2023 року.

Одночасно за змістом відповіді на адвокатський запит, наданою Військовою частиною НОМЕР_1 , підвищена додаткова винагорода позивачеві за період відрядження з жовтня по листопад 2022 року не нараховувалася та не виплачувалася, оскільки начальником Військової частини НОМЕР_2 не надавалися відомості щодо днів безпосередньої участі ОСОБА_1 у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168» від 30 липня 2022 року № 392-АГ за формою, наведеною у додатку 2 до наказу;

у зв'язку з надходженням від Військової частини НОМЕР_2 підтверджуючої інформації щодо прийняття участі у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії за грудень 2022 року позивачеві нараховано та виплачено в січні 2023 року підвищену додаткову винагороду.

На виконання вимог суду відповідачем надана інформація, що рапорти на виплату підвищеної додаткової винагороди, що стосується позивача, не надходили, що не в повній мірі узгоджується з попередньою інформацією про виплату за грудень 2022 року підвищеної додаткової винагороди.

У листі про надання відповіді від 29 листопада 2022 року № 22/4820-22 Військовою частиною НОМЕР_2 зазначено, що підрозділі Державної прикордонної служби України, що знаходяться в межах Чернігівської та Сумської областей, не виконують бойові завдання на лінії бойового зіткнення і тому підпункт 7 пункту 2 наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168» від 30 липня 2022 року № 392/0/81-22-АГ не застосовується. Відповідні довідки за період з вересня 2022 року по жовтень 2022 року не опрацьовувались.

За відомостями архівних відомостей щодо виплат грошового забезпечення за 2022 рік, за січень-лютий 2023 року позивачеві не виплачувалась підвищена додаткова винагорода за періоди з 10 жовтня 2022 по 30 листопада 2022 року та з 01 по 08 січня 2023 року; підвищену додаткову винагороду здійснено за грудень 2022 року та виплачено її в січні 2023 року в розмірі 70 000 грн.

Отже, підстав вважати грудень 2022 року спірним місяцем немає.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та аргументам учасників справи, суд виходить з наступного.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указами Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022, від 18 квітня 2022 року № 259/2022, від 17 травня 2022 року № 341/2022, від 12 серпня 2022 року № 573/2022, від 07 листопада 2022 року № 757/2022, від 06 лютого 2023 року № 58/2023, від 01 травня 2023 року № 254/2023, від 26 липня 2023 року № 451/2023, від 06 листопада 2023 року № 734/2023 строк дії воєнного часу продовжено по сьогоднішній день включно.

На виконання Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 абзацом 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 168 (далі - Постанова №168) установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, […], Державної прикордонної служби, […], виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць ([…]), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. […].

Вказаний пункт Постанови № 168 викладено в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2022 року № 1146, яка застосовується з 01 вересня 2022 року.

Згідно з абзацом 3 пункту 1 Постанови № 168 виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Крім того, пунктами 2-1, 3 Постанови № 168 передбачено, що порядок і умови виплати додаткової винагороди, а також […], визначаються керівниками відповідних міністерств та державних органів. Міністерству фінансів повинно опрацювати питання щодо збільшення видатків відповідним розпорядникам бюджетних коштів для забезпечення реалізації цієї постанови.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача щодо застосування до спірних правовідносин наказів Адміністрації Державної прикордонної служби України «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168» від 30 липня 2022 року № 392-АГ, від 09 грудня 2022 року № 628-АГ (далі - Накази № 392-АГ, № 628-АГ), прийнятих на виконання пункту 2-1 Постанови № 168, з огляду на наступне.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 передбачено, що виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється у порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Суд зазначає, що до переліку державних органів, уповноважених затверджувати порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, не включено Адміністрацію Державної прикордонної служби України.

Вказаний висновок відповідає положенням пунктів 1, 9, підпункту 3 пункту 11 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 533, відповідно до яких адміністрація є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ […]; […] видає директиви, накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання; Голова Держприкордонслужби вносить на розгляд Міністра внутрішніх справ проекти нормативно-правових актів МВС з питань, що належать до компетенції Адміністрації Держприкордонслужби.

Вказані положення узгоджуються з приписами пункту 6 частини другої статті 18 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» від 17 березня 2011 року № 3166-VI, підпунктом 3 пункту 11 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, відповідно до яких міністр видає обов'язкові до виконання центральними органами виконавчої влади накази та доручення з питань, що належать до сфери діяльності центрального органу виконавчої влади.

Враховуючи також приписи Порядку взаємодії Міністерства внутрішніх справ України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25 листопада 2016 року № 1250 в редакції до внесення змін наказом від 20 квітня 2023 року № 333, суд дійшов висновку, що керівник Адміністрації Державної прикордонної служби України не має повноважень щодо визначення порядку і умов виплати додаткової винагороди, передбаченої Постановою № 168.

Згідно з пунктом 2 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 (далі - Положення № 731), державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, які містять одну або більше норм, що зачіпають права, свободи, законні інтереси та стосуються обов'язків громадян та юридичних осіб, встановлюють новий або змінюють, доповнюють, скасовують організаційно-правовий механізм їх реалізації, або мають міжвідомчий характер, тобто є обов'язковими для інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також юридичних осіб, що не належать до сфери управління суб'єкта нормотворення.

Пунктом 15 Положення № 731 передбачено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади направляють для виконання нормативно-правові акти після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення цих вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.

Враховуючи, що Накази № 392-АГ, № 628-АГ містять норми, які зачіпають права військовослужбовців на отримання додаткової винагороди та встановлюють організаційно-правовий механізм реалізації таких прав, суд вважає вказані накази такими, що не набрали чинності та не можуть бути також застосовані з огляду на відсутність державної реєстрації та офіційного опублікування.

Таким чином, спірні відносини, які охоплюють періоди з 10 жовтня 2022 по 30 листопада 2022 року та з 01 по 08 січня 2023 року, врегульовано лише приписами Постанови № 168.

За змістом пункту 1 Постанови № 168 підставою для виплати додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн є:

період дії воєнного стану;

безпосередня участь у бойових діях АБО забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії;

перебування безпосередньо в районах бойових дій у період здійснення зазначених заходів.

Період дії воєнного стану є загальновідомим фактом, що не підлягає доведенню.

До Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на […], затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25 квітня 2022 року № 75, станом на жовтень - листопад 2022 року віднесено деякі територіальні громади Чернігівської області.

За змістом Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, що діє з 27 грудня 2022 року, деякі територіальні громади Чернігівської області включено до територій можливих бойових дій; до територій активних бойових дій - не включено.

У довідці від 08 січня 2023 року № 3966 не конкретизується територіальна громада Чернігівської області, де перебував позивач, але, враховуючи сам факт видачі цієї довідки, суд вважає підтвердженим факт перебування позивача безпосередньо в районах бойових дій у період здійснення зазначених заходів.

Ці обставини підтверджуються також відомостями відповіді Адміністрації Державної прикордонної служби України на адвокатський запит, доданого до відзиву, згідно з якими за результатами перевірки адміністрацією встановлено, що в жовтні-листопаді 2022 року позивач перебував на бойових позиціях.

Таким чином, друга підстава для виплати додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн є підтвердженою.

Інструкцією про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, розвідувального органу Адміністрації Державної прикордонної служби України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 березня 2016 року № 188 (далі - Інструкція № 188), передбачено розділ IV, що врегульовує виплату збільшеної винагороди за безпосередню участь у бойових діях.

Згідно з пунктом 3 розділу IV Інструкції № 188 безпосередня участь у бойових діях визначається на підставі: бойового наказу (бойового розпорядження) начальника органу Держприкордонслужби; запису в журналі службово-бойових дій (книзі прикордонної служби) прикордонного підрозділу; рапорту (донесення) начальника (командира) прикордонного підрозділу про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з числа доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях. До рапорту долучаються підписані начальником органу Держприкордонслужби (командиром підрозділу) списки особового складу конкретних підрозділів, які брали безпосередню участь у бойових діях, із зазначенням посади, військового звання, прізвища та ініціалів, строку участі кожного військовослужбовця, який брав безпосередню участь у бойових діях. Кожен аркуш списків завіряється підписом начальника органу Держприкордонслужби (начальника штабу, командира підрозділу безпосереднього підпорядкування) та гербовою печаткою органу Держприкордонслужби; бойового донесення.

Відповідні докази відсутні в матеріалах справи, тому підстав для висновку, що позивач у періоди з 10 жовтня 2022 по 30 листопада 2022 року та з 01 по 08 січня 2023 року приймав безпосередню участь у бойових діях немає.

Разом з цим пункту 1 Постанови № 168 через сполучник «АБО» визначає самостійну альтернативну підставу для виплати додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн - забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.

Враховуючи, що Накази № 392-АГ, № 628-АГ не можуть бути застосовані до спірних правовідносин, суд наголошує, що ані Постанова № 168, ані Інструкція № 188 не визначають перелік заходів або перелік документів, якими має підтверджуватися участь у забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, а тому підстав для неприйняття в якості доказу здійснення таких заходів довідки від 08 січня 2023 року № 3966 про безпосередню участь позивача у бойових діях АБО здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії на території Чернігівської області немає.

Посилання на те, що такі довідки не є належними та допустимими доказами з огляду на приписи розділу IV Інструкції № 188, є помилковими та не враховують наявності другої самостійної альтернативної підстави.

Доводи про те, що довідка від 08 січня 2023 року № 3966 містить посилання лише на виконання позивачем бойового розпорядження (без посилання на інші документи), в аспекті висновків суду про те, що Накази № 392-АГ, № 628-АГ не можуть бути застосовані до спірних правовідносин, не впливають на вирішення спору.

Суд також враховує, що жодний довід відповідача чи третьої особи не пов'язаний з тим, що вони оспорюють факт здійснення позивачем заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії; викладені в довідці від 08 січня 2023 року № 3966 обставини ні відповідач, ні третя особа не заперечували, відповідно саму довідку не скасували.

Доводи вказаних осіб зводяться к тому, що документи, визначені Наказами № 392-АГ, № 628-АГ, не оформлялися, у тому числі у зв'язку з розпорядженням Адміністрації Державної прикордонної служби України від 17 квітня 2022 року № 21-1215-2022 щодо однакового трактування положень, які стосуються збільшення додаткової винагороди до 100 000 грн.

Отже, фактично мова йде про те, що заходи з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, підтверджені довідкою від 08 січня 2023 року № 3966, не охоплюються тим переліком, що визначений розпорядженням Адміністрації Державної прикордонної служби України від 17 квітня 2022 року № 21-1215-2022, тобто фактично останнім змінено підстави для виплати додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн, встановлені Постановою № 168.

З огляду на те, що позивачеві видана довідка від 08 січня 2023 року № 3966 і вона не скасована, суд вважає підтвердженими обставини того, що позивач, перебуваючи на бойових позиціях у Чернігівській області, забезпечував здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, оскільки перелік таких заходів не встановлено законодавством, що підлягає застосуванню.

Суд вважає, що недоліки нормативного врегулювання не можуть мати негативні наслідки для військовослужбовця та впливати на його особисті права, у тому числі на право отримання спірної додаткової винагороди.

Таким чином, третя підстава для виплати додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн є підтвердженою.

З огляду на встановлення підстав для виплати додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн, що визначені пунктом 1 Постанови № 168, позовні вимоги підлягають задоволенню в частині, що стосується періодів з 10 жовтня 2022 по 30 листопада 2022 року та з 01 по 08 січня 2023 року. В іншій частині позов задоволенню не підлягає.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, - Військова частина НОМЕР_2 , про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення певних дій задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 збільшеної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 168, у розмірі до 100 000 грн у зв'язку із забезпеченням здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, а саме у періоди з 10 жовтня 2022 по 30 листопада 2022 року та з 01 по 08 січня 2023 року, в розрахунку на місяць пропорційного часу участі у таких діях та заходах.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 збільшену додаткову грошову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 168, у розмірі до 100 000 грн у зв'язку із забезпеченням здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, а саме у періоди з 10 жовтня 2022 по 30 листопада 2022 року та з 01 по 08 січня 2023 року, в розрахунку на місяць пропорційного часу участі у таких діях та заходах.

В іншій частині позову відмовити.

Повідомлення учасників справи здійснюється через електронну пошту, у тому числі неофіційну, виходячи з презумпції обізнаності (особа, яка, звертаючись до суду, в заяві, або по суті справи, або в заяві з процесуальних питань вказала свою електронну пошту, яка не є офіційною, то вона погоджується на отримання повідомлення саме на цю електронну пошту і має цікавитись, чи отримала лист, чи ні), або через систему «Електронний суд».

Учасник судового процесу, який не має офіційної електронної адреси, повинен виконати вимоги частини другої статті 129 КАС України та за допомогою електронної пошти (телефону) негайно підтвердити суду про отримання судового повідомлення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо через суд апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 08 лютого 2024 року.

Суддя Ю.М. Льговська