Справа № 367/10370/23
Провадження №2/367/2459/2024
Іменем України
про направлення за підсудністю
05 лютого 2023 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Шестопалова Я.В., розглянувши позовну заяву Приватного акціоненого товариства "Страхова компанія "ARX" до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування, -
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява Приватного акціоненого товариства "Страхова компанія "ARX" до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування.
Ознайомившись з вказаною заявою та доданими до неї матеріалами, суд вважає, що зазначена заява підлягає направленню за підсудністю з наступних підстав.
Як вбачається зі змісту заяви, місце реєстрації відповідача зазначено як: АДРЕСА_1 .
Натомість, як вбачається з відповіді Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області №5519 від 22.12.2023 року на запит щодо надання відомостей про реєстрацію місця проживання та інші персональні дані, що містяться в реєстрі територіальної громади/Єдиному державному демографічному реєстрі, відповідач ОСОБА_1 , по облікам реєстру Гостемельської територіальної громади зареєстрованим не значиться.
З відповіді № 417118 від 23.04.2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 .
Відповідно до положень ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність передачі справи за позовом Приватного акціоненого товариства "Страхова компанія "ARX" до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування до Шевченківського районного суд м. Львова.
Згідно зі ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ст.ст. 27, 31, 32, 259-261, 353 ЦПК України, суддя,-
Позовну заяву Приватного акціоненого товариства "Страхова компанія "ARX" до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування, направити за підсудністю до Шевченківського районного суд м. Львова (адреса:вулиця Січових Стрільців, 12, м. Львів, Львівська область, 79000).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду апеляційної скарги.
Суддя: Я.В. Шестопалова