07 лютого 2024 рокуЛьвівСправа № 380/3369/23 пров. № А/857/15758/23
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Ільчишин Н.В., Коваля Р.Й.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,
на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 березня 2023 року (суддя - Кедик М.В., час ухвалення - не зазначено, місце ухвалення - м.Львів, дата складання повного тексту - 30.03.2023),
в адміністративній справі №380/3369/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області,
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У лютому 2023 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просив: 1) визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку з 01.01.2021 пенсії відповідно до статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, наведених в довідці від 21.10.2021 №441 ГУ ДФС у Львівській області про розмір грошового забезпечення та щодо її невиплати з 01.01.2021 з урахуванням попередньо виплаченої суми пенсії; 2) зобов'язати відповідача здійснити з 01.01.2021 перерахунок пенсії позивачу призначеної йому згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, наведених в довідці ГУ ДФС у Львівській області від 21.10.2021 №441 про розмір грошового забезпечення та її виплату з 01.01.2021 з урахуванням попередньо виплаченої суми пенсії.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому просив в задоволенні позовної заяви відмовити в повністю.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.03.2023 у задоволенні позову відмовлено.
З цим рішенням суду першої інстанції не погодився позивач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що суд першої інстанції не з'ясував всебічно і повно всі фактичні обставини справи та помилкового дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, підстави чого наводить в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт покликається на те, що Пенсійний фонд не навів жодного обґрунтування та не надав належних доказів про те, що довідка ГУ ДФС у Львівській області №441 від 21.10.2021 за змістом і формою не відповідає вимогам чинного законодавства. Наголошує скаржник, що окремі додаткові види грошового забезпечення (надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за особливості проходження служби, премія), які позивач отримував під час проходження військової служби та які були враховані при призначенні йому пенсії, на даний час не скасовані і їх виплата передбачена Постановою №704. Тому надбавка за особливості проходження служби та преміювання, встановлення та зміна розміру яких обумовлює виникнення права на перерахунок пенсії, є щомісячними додатковими видами грошового забезпечення, які є складовими грошового забезпечення, з якого обраховується та(або) перераховується пенсія, призначена за Законом №2262-ХІІ. Як слідує із довідки ГУ ДФС у Львівській області від 21.10.2021 №441, її складові зазначені за нормами, чинними на 05.03.2019. При цьому видача довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020 пов'язана із скасуванням пунктів 1, 2 Постанови №103. З огляду на це не погоджується апелянт з висновком суду першої інстанції про відсутність підстави для перерахунку пенсії з 01.01.2021 на підставі довідки від 21.10.2021р №441 про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржене рішення суду від 30.03.2023 та прийняти нове судове рішення, яким адміністративний позов задовольнити.
Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, у якому просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржене рішення суду залишити без змін як таке, що прийнято з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Суд апеляційної інстанції, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
Суд апеляційної інстанції встановив такі фактичні обставини справи.
Позивач ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФ України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон України №2262-XII).
Пенсія позивачу призначена з 04.06.2008, зокрема, при призначені пенсії враховано грошове забезпечення в сумі 3942,21 грн, з яких: посадовий оклад 1438,00 грн; надбавка за вислугу років 35% 548,80 грн; надбавка за військове звання 130,00 грн; середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення 1825,41 грн; в т. ч.: надбавка за високі досягнення або виконання важливої роботи 50%; надбавка особам, які працюють в умовах режимних обмежень 45%; премія 45% (а.с. 38).
Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області на виконання Постанови №103, з урахуванням довідки від 30.03.2018 №07-14/112 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, скерованої Державною фіскальною службою України у Львівській області, проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 (а.с. 39-зв., 40).
Відповідно до вищезазначеної довідки від 30.03.2018 розмір грошового забезпечення позивача становить 12064,00 грн, у який включено: посадовий оклад - 6910,00 грн, оклад за військовим званням - 1410,00 грн, надбавка за вислугу років (45 %) - 3744,00 грн..
Головним управлінням ДФС у Львівській області видано довідку від 21.10.2021 №441 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за нормами чинними станом на 01.12.2020 (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять службу), за посадою начальник чергової частини міжрегіонального управління із оперативного документування управління податкової поліції по оперативному документуванню ДПА у Львівській області, із зазначенням в ній таких складових: посадовий оклад - 6910,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник податкової міліції) - 1410,00 грн; надбавка за вислугу років (45%) - 3744,50 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 1036,50 грн; надбавка за особливості проходження служби (30%) - 3619,20 грн; премія - 22312,52 грн; усього - 39032,20 грн (а.с. 12).
Позивач 03.11.2021 звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку та виплати пенсії із врахуванням вказаної довідки від 21.10.2021 №441 (а.с. 13).
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 05.12.2021 за №18018-17281/П-52/8-1300/21 повідомило, що після визнання протиправними та скасування пунктів 1,2 Постанови 103 інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку не приймалось. Підстави для проведення перерахунку пенсії з 01.12.2020 відповідно до довідки від 21.10.2021 № 441 відсутні (а.с. 20).
У подальшому позивач звернувся 03.11.2022 із заявою та 27.12.2022 із запитом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку та виплати пенсії із врахуванням вказаної довідки від 21.10.2021 №441 (а.с. 16, 18).
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 27.12.2022 за №1300-6203-8/123651 повідомило, що відповідь на звернення, яке надійшло 08.11.2021 було надіслано листом від 05.12.2021 за №18018-17281/П-52/8-1300/21 поштовим відправленням (а.с. 19).
Вважаючи, що відповідачем протиправно не проведення спірного перерахунку пенсії, позивач звернувся із цим позовом до адміністративного суду.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що збільшення в грудні 2020 року розміру вказаних додаткових складових грошового забезпечення не є підставою для перерахунку пенсій колишнім працівникам податкової міліції відповідно до статті 63 Закону № 2262-XII.
Суд апеляційної інстанції погоджується із такими висновками суду першої інстанції, з врахуванням наступного.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, в органах цивільного захисту, є Закон України від 09 квітня 1992 року за №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі, також - Закон №2262-XII). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з статтею 9 Закону №2011-XII, держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (ч.2 ст.9 Закону №2011-XII).
Відповідно до частини 3 статті 9 Закону №2011-XII, грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Статтею 43 Закону України №2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно із частинами 2 і 3 статті 51 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до частин 3 та 4 статті 63 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України №2262-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393» (Порядок №45) пунктом 1 Порядку №45, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України №2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати розміри грошового забезпечення.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.
Відповідно до пункту 10 Постанови №704, ця постанова набрала законної сили з 01 березня 2018 року.
Отже, з набранням чинності Постанови №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення діючих військовослужбовців та деяких інших осіб у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
З метою врегулювання порядку перерахунку пенсій особам, яким пенсії призначені відповідно до Закону України №2262-XII Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №103.
Пунктом 1 Постанови №103 встановлено перерахувати з 01 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом України №2262-XII до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови №704.
Також Постановою №103 було внесено відповідні зміни до Порядку №45.
Пунктом 5 абзацом 1 Порядку №45 (у редакції Постанови №103) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яка складається з розміру посадового окладу, окладу за військове (спеціальне) звання та процентної надбавки за вислугу років.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови КМУ №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Постановою Верховного Суду від 12 листопада 2019 року залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року.
Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатку 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.
При цьому порядок дій, який повинні вчинити відповідні державні органи, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що ГУ ДФС у Львівській області 21.10.2021 було сформовано для позивача довідку № 441 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за нормами, чинними станом на 01.12.2020, згідно з якою розмір грошового забезпечення за відповідною посадою становить 39032,20 грн із зазначенням в ній таких складових: посадовий оклад - 6910,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник податкової міліції) - 1410,00 грн; надбавка за вислугу років (45%) - 3744,50 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 1036,50 грн; надбавка за особливості проходження служби (30%) - 3619,20 грн; премія - 22312,52 грн..
Тобто, згідно цієї довідки №441 від 21.10.2021 розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавка за вислугу років, порівняно з попереднім перерахунком (2018 року) та тим, що просить позивач (01.01.2021) не змінився, а в цю довідку включено надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15%) 1036,50 грн; надбавку за особливості проходження служби (30 %) 3619,20,00 грн; премія 22312,50 грн..
Однак, суд апеляційної інстанції вважає, що довідка, яка видана ГУ ДФС у Львівській області від 21.10.2021 №441 про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2020 не надає позивачу права на перерахунок його пенсії з 01.01.2021.
Так, п.1 Розділу II Наказу Міністерства фінансів України №616 від 17.07.2018 (далі Порядок №616) передбачено, що посадові оклади особам начальницького складу податкової міліції встановлюються залежно від займаних ними посад у розмірах, установлених додатками 9-11 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб та визначених у штатних розписах відповідних органів ДФС, з дня призначення на відповідну посаду.
Відповідно до ч.2 Розділу IV Порядку №616, керівник ДФС та керівники її територіальних органів у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідних органів, мають право встановлювати надбавку за особливості проходження служби у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.
Надбавка для керівників, заступників керівників та інших осіб начальницького складу податкової міліції структурних підрозділів територіального органу ДФС, а також для перших заступників, заступників керівників територіальних органів ДФС нижчого рівня встановлюється та виплачується на підставі наказу керівника територіального органу ДФС за поданням, погодженим першим заступником або заступником керівника територіального органу ДФС відповідно до розподілу обов'язків.
У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення службової дисципліни надбавка за особливості проходження служби знімається або розмір її зменшується.
У разі недостатності фонду грошового забезпечення для проведення виплати надбавки її розмір переглядається.
Надбавку може бути переглянуто у бік як збільшення, так і зменшення або знято у тому самому порядку, в якому здійснюється її встановлення.
Преміювання осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення, відповідно до положення про преміювання, затвердженого наказом ДФС.
Отже, за встановлених обставин, у контексті наведених вимог законодавства, яким врегульовані спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що збільшення відсоткового розміру окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців за аналогічною посадою, зокрема, надбавки за особливості проходження служби та премії, яку займав позивач на час звільнення зі служби, на підставі розпорядчих документів ДФС, не є тотожним підвищенню грошового забезпечення на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, а тому таку зміну розміру грошового забезпечення за окремою посадою не можна розглядати як підвищення грошового забезпечення військовослужбовців вцілому. Крім цього, надбавка за особливості проходження служби та премія є одноразовими.
Також, суд апеляційної інстанції вважає, що зміна розміру грошового забезпечення конкретних службовців, в тому числі осіб, які проходять службу на відповідній посаді, відбувалася з огляду на реалізацію керівником територіального органу ДФС своїх повноважень, визначених у Постанові №704 та Порядку №616, щодо встановлення у межах бюджетних асигнувань розміру надбавки за особливості проходження служби та преміювання.
Таким чином, розмір преміювання для конкретної особи рядового та начальницького складу податкової міліції заздалегідь не є фіксованим, а здебільшого залежить від особистого внеску в загальні результати служби у межах фонду преміювання.
Збільшення відсоткового розміру окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців за посадою аналогічною тій, яку займав позивач на час звільнення зі служби, зокрема, надбавки за особливості проходження служби та премії, на підставі розпорядчих документів ДФС, не є тотожним підвищенню грошового забезпечення на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, а тому таку зміну розміру грошового забезпечення за окремою посадою не можна розглядати як підвищення грошового забезпечення в цілому.
Зазначена правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду з аналогічного предмета спору, що наведена у постановах від 14.03.2023 у справі №380/15276/21, від 04.07.2023 у справі №380/16912/21, від 26.07.2023 у справі №380/16010/21, від 09.11.2023 №380/14770/21, від 14.11.2023 у справі №380/2246/22.
Отже, у суду відсутні докази того, що станом на момент звернення позивача до ГУ ДФС у Львівській області із заявою про видачу оновленої довідки, відбулись зміни розміру грошового забезпечення за відповідною посадою, як обов'язкової передумови для виникнення у відповідача обов'язку для перерахунку пенсії позивача.
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність правових підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2021 на підставі довідки від 21.10.2021 року №441 про грошове забезпечення станом на 01.12.2020, яка виготовлена Головним управлінням ДФС у Львівській області.
Таким чином, апеляційна скарга позивача не спростовує правильність доводів, яким мотивовано судове рішення та не дає підстав вважати висновки суду першої інстанції помилковими.
Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З урахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції всебічно з'ясовано обставини справи, рішення суду першої інстанції винесено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому немає підстав для його скасування.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).
Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи, та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд -
постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 березня 2023 року в адміністративній справі №380/3369/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Гуляк
судді Н. В. Ільчишин
Р. Й. Коваль