Постанова від 07.02.2024 по справі 380/1774/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2024 рокуЛьвівСправа № 380/1774/23 пров. № А/857/15592/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Обрізко І.М.,

суддів Іщук Л.П., Онишкевича Т.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження у місті Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 липня 2023 року, прийняте суддею Кисильовою О.Й. у місті Львові, у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (надалі - ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач) про визнання протиправними дій відповідача щодо не включення заробітної плати за період з 1987 по 1991 роки згідно з довідкою від 22.06.2022 № 26 та за період з 1992 по 1996 роки згідно з довідкою від 22.06.2022 № 27, виданими товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Леополіс Конгрес Хол» для обчислення позивачу пенсії за віком з дати призначення такої; зобов'язання відповідача провести з 01.09.2022 перерахунок пенсії позивача з урахуванням заробітної плати за період з 1987 по 1991 роки згідно з довідками від 22.06.2022 №26 та від 22.06.2022 № 27 за період з 1992 по 1996 року, виданих ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» та здійснити виплату з урахуванням вже отриманих сум пенсії.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 27 липня 2023 позов задоволено.

Суд зазначив, що відповідач не заперечує щодо трудового стажу позивача на ПАТ «Завод «Львівсільмаш» у періоди з 1987 по 1991 роки та з 1992 по 1996 роки, тобто у періоди, за які ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» видані довідки від 22.06.2022 № 26 та № 27 про заробітну плату.

Відповідачем не надано суду доказів існування обставин, які перешкоджають провести перевірку ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» з метою встановлення достовірності відомостей, які містяться в довідках від 22.06.2022 № 26 та № 27. Таким чином, суд вважає, що право особи на пенсійне забезпечення не може ставитись в залежність від існування конкретного документу, оскільки збереження таких відомостей не може контролюватися пенсіонером, а значить на нього не може покладатися відповідальність за їх достовірність.

Зважаючи на викладене, суд першої інстанції дійшов висновку, що надані позивачем довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 22.06.2022 № 26 за період роботи з 1987 року по 1991 рік та від 22.06.2022 № 27 за період з 1992 року по1996 рік, відповідають вимогам Порядку № 22-1 та ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-IV, а відображені у них відомості про заробітну плату є достовірними до спростування їх достовірності пенсійним органом у спосіб передбачений законодавством, що регулює такі правовідносини. Таким чином, суд вважав, що відповідач протиправно відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідок від 22.06.2022 № 26 та № 27.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, ГУ ПФУ у Львівській області подало апеляційну скаргу. Вважає, що судом першої інстанції ухвалено рішення із неповним з'ясуванням судом обставин, що мають значення для справи, та неправильним застосуванням норм матеріального права.

В обґрунтування апеляційної скарги покликається на те, що оскільки ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» не є правонаступником ПАТ «Завод Львівсільмаш», а також не являється архівною установою тому, жодних правових підстав, щодо видачі вказаних довідок та врахування їх при призначенні/перерахунку пенсії немає.

Незалежно від наявності права особи на пенсію чи на перерахунок пенсії існує обов'язкова процедура звернення до органу, що призначає пенсії із заявою встановленого зразка, у постановах Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.07.2015 у справі № 876/2404/15 та від 10.11.2015 у справі № 876/6821/15, в яких зокрема зазначено про обов'язковість звернення позивача за призначенням (перерахунком) пенсії в порядку, передбаченому Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1.

Судом питання про поновлення строків для звернення до суду із позовною заявою не розглядалось, причини їх пропуску не з'ясовувалися. За загальним правилом перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Незнання про порушення через байдужість до своїх прав або небажання дізнатися не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду. Позивачу пенсія призначена з 29.07.2022. Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду за позовною заявою позивача від 30 січня 2023 відкрите провадження у справі 06 лютого 2023.

Просить скасувати рішення суду та ухвалити постанову, якою відмовити в позові.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд в повній мірі дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у ГУ ПФУ у Львівській області, як працюючий пенсіонер, одержувач пенсії за віком з 29.07.2022, яка призначена на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV ( далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до договору доручення на зберігання та передання документів архівного фонду до уповноваженої архівної установи від 08.12.2016, що укладений між ПАТ «Завод «Львівсільмаш» та ТОВ «Леополіс Конгрес Хол», повірений ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» зобов'язався прийняти на зберігання трудовий архів ПАТ «Завод «Львівсільмаш».

22.06.2022 ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» видало ОСОБА_1 довідку № 26 за період роботи з 1987 року по 1991 рік та довідку № 27 за період з 1992 року по1996 рік.

Зазначені довідки видані згідно з документами, переданими від ПАТ «Завод «Львівсільмаш» до ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» на підставі договору доручення на зберігання та передання документів архівного фонду до уповноваженої архівної установи від 08.12.2016.

26.12.2022, з метою здійснення перерахунку пенсії на підставі ст. 40 Закону №1058-IV, позивач звернувся до відповідача з відповідною заявою, до якої долучив довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 22.06.2022 № 26 за період роботи з 1987 року по 1991 рік та довідку від 22.06.2022 № 27 за період з 1992 року по 1996 рік.

02.01.2023 Головне управління ПФУ у Львівській області листом № 1300-59023-8/557 повідомило позивача про відсутність підстав для перерахунку пенсії на підставі довідок від 22.06.2022 № 26 та від 22.06.2022 № 27.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону №1058-IV законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону № 1058-IV за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії врегульований ст. 40 Закону № 1058-IV.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абзац 5 ч. 1 ст. 40 Закону №1058-IV).

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону № 1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 по 31 грудня 2018, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки:

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

У разі відсутності на день призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, для визначення середньої заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.

Судом першої інстанції встановлено, що факт отримання позивачем у зазначений період заробітної плати підтверджується довідками про заробітну плату для обчислення пенсії від 22.06.2022 № 26 та № 27, виданими ТОВ «Леополіс Конгрес Хол».

Як зазначає відповідач та підтверджується записами трудової книжки ОСОБА_1 , позивач у період з 1987 по 1991 роки та з 1992 по 1996 роки працював на ПАТ «Завод «Львівсільмаш».

Отже, відповідач не заперечує щодо трудового стажу позивача на ПАТ «Завод «Львівсільмаш» у періоди з 1987 по 1991 роки та з 1992 по 1996 роки, тобто у періоди, за які ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» видані довідки від 22.06.2022 № 26 та № 27 про заробітну плату.

Згідно із ч. 3 ст. 44 Закону № 1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону № 1058-IV врегульовано Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Правління ПФ України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1).

У відповідності до п.п. 3 п. 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженому постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), до заяви про призначення пенсії за віком за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Суд першої інстанції зауважив, що згідно з договором доручення на зберігання та передання документів архівного фонду до уповноваженої архівної установи від 08.12.2016, який укладений між ПАТ «Завод «Львівсільмаш» в особі ліквідатора Чалаплюка С.В. (довіритель) та ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» (повірений), напередодні ліквідації, останньому на відповідальне зберігання переданий трудовий архів та інші особові справи ПАТ «Завод «Львівсільмаш» з кадрових питань у кількості 8132 архівних папок, накопичених впродовж діяльності даного підприємства та знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 207.

Згідно із п. 2.1.4 цього договору, одним із обов'язків ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» є передання вищевказаних документів до архівної установи. Крім того, згідно п. 2.1.5 договору, до обов'язків ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» також віднесено видачу довідок щодо стажу роботи, нарахованої заробітної плати тощо на запити колишніх працівників ПАТ «Завод «Львівсільмаш», органів Пенсійного фонду, інших органів державної влади.

Відтак, обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Іншого законодавством, чинним на момент виникнення спірних правовідносин, не передбачено.

Частиною першою ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон № 1788-ХІІ) установлено, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

До стажу роботи зараховується також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в'язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.

Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів слідує, що Законом № 1788-ХІІ передбачено зарахування періоду роботи на умовах трудового договору на підприємствах незалежно від форм власності та господарювання до загального трудового стажу особи.

Відповідно до ст. 62 Закону № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2.10 Порядку № 22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Довідки від 22.06.2022 № 26 та № 27, видані ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» про заробітну плату для обчислення пенсії містять інформацію про первинні документи (особові рахунки за 1987-1991 роки та 1992-1996 роки), на підставі яких її було видано та інформацію про місцезнаходження та адреси вказаного Товариства.

Вірно зазначено судом першої інстанції, що пенсійний орган на підставі ч. 3 ст. ст. 44 Закону № 1058-IV має право провести перевірку ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» на предмет обґрунтованості видачі довідок від 22.06.2022 № 26 та № 27 та достовірності поданих у них відомостей про заробітну плату ОСОБА_1 за спірні періоди. Однак відповідачем не надано суду доказів існування обставин, які перешкоджають провести перевірку ТОВ «Леополіс Конгрес Хол» з метою встановлення достовірності відомостей, які містяться в довідках від 22.06.2022 № 26 та № 27.

Таким чином, колегія суддів погоджується із твердженням суду першої інстанції, що право особи на пенсійне забезпечення не може ставитись в залежність від існування конкретного документу, оскільки збереження таких відомостей не може контролюватися пенсіонером, а значить на нього не може покладатися відповідальність за їх достовірність.

Крім того, зазначені довідки містить всі необхідні дані для врахування відомостей зазначених у ній, а саме, суми заробітної плати розшифрована по місяцях, наявні печатка підприємства, підпис відповідальних осіб та посилання на первинні документи.

Так, у постанові від 21.02.2020 у справі №291/99/17 Верховний Суд дійшов висновку, що перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при призначенні позивачу пенсії.

Також відповідачем не надано жодного доказу на підтвердження того, що спірні записи у трудовій книжці є недійсними та недостовірними.

Зважаючи на викладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що надані позивачем довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 22.06.2022 № 26 за період роботи з 1987 року по 1991 рік та від 22.06.2022 № 27 за період з 1992 року по1996 рік, відповідають вимогам Порядку № 22-1 та ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-IV, а відображені у них відомості про заробітну плату є достовірними до спростування їх достовірності пенсійним органом у спосіб передбачений законодавством, що регулює такі правовідносини.

Таким чином, суд підставно вважав, що відповідач протиправно відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідок від 22.06.2022 № 26 та № 27.

Щодо аргументів скаржника про пропуск позивачем строку звернення до суду, то суд апеляційної інстанції вважає такі безпідставними, оскільки спірні правовідносини виникли у зв'язку з відмовою відповідача провести позивачу перерахунок пенсії на підставі довідок від 22.06.2022 №26 та №27 про порушення своїх прав та інтересів позивач дізнався з листа Управління від 02.01.2023, а в суд із позовом звернувся 01.02.2023, тобто в межах шестимісячного строку звернення.

Згідно з статтею 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до частини третьої статті 23 Загальної декларації прав людини, пункту 4 частини першої Європейської соціальної хартії та частин першої, третьої статті 46 Конституції України працівники у старості мають право на пенсію, що є основним джерелом існування, яка має забезпечувати достатній життєвий рівень.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Апеляційний суд при прийнятті даного рішення також застосовує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в п. 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (заява №4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча п.1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії», заява №303-A, п. 29).

Судові витрати розподілу не підлягають з огляду на результат вирішення апеляційної скарги та виходячи з вимог ст. 139 КАС України.

Отже, доводи апеляційної скарги дають підстави для висновку про правильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до правильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 308, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишити без задоволення, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 липня 2023 року у справі №380/1774/23 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків встановлених ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І. М. Обрізко

судді Л. П. Іщук

Т. В. Онишкевич