Провадження № 3/742/39/24
Єдиний унікальний № 742/6722/23
Постанова
Іменем України
06 лютого 2024 року м.Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Циганка М. О., за участю секретаря судового засідання Харченко Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Прилуцького районного відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
Поліцейським ВРПП Прилуцького РВП ГУНП України в Чернігівській області Шевченко А.Ю. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №004373 від 19 листопада 2023 року у відношенні ОСОБА_1 за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та відповідні «акт огляду на місці» без підпису Кулі та «направлення на медогляд» аналогічно без підпису Кулі, з яких вбачається, що 19 листопада 2023 року близько 07 год. 30 хв. ОСОБА_1 в м. Прилуки по вул. Незалежності, керував транспортним засобом автомобілем ГАЗ 2705 р.н. НОМЕР_1 з явними ознаками стану алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння рук, різка зміна кольору обличчя), від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, а саме на місці зупинки транспортного засобу та пройти медичний огляд, відмовився на нагрудну бодікамеру поліцейського, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи;чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,потерпілого,їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст.266 КУпАП, огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Чітка вимога Закону…..!!!!!
Згідно диспозиції ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підтвердження вчинення інкримінованого правопорушення, до матеріалів справи додано відеозапис події, переглянутий такий запис в судовому засіданні, який відображає тільки озвучування в службовому автомобілі поліцейським Шевченко А.Ю. адміністративного протоколу відносно ОСОБА_1 , з якого жодним чином не видно чи поліцейським було запропоновано ОСОБА_2 «як того вимагає Закон» пройти відповідно до встановленого законом порядку огляд на стан алкогольного сп'яніння - на місці зупинки транспортного засобу, чи медичний огляд, - тому для усунення суперечностей судом було викликано в судове засідання поліцейського ВРПП Прилуцького РВП ГУНП України в Чернігівській області Шевченка А.Ю., який складав адміністративний протокол, і такий в судовому засіданні 30 січня 2024 року пояснив суду, що він перегляне наявні у нього відео файли зафіксованого даного адмінправопорушення, та надасть суду повний відеозапис даної події , проте 06 лютого 2024 року будучи обізнаним про час і місце розгляду справи проявляючи неповагу до суду, останній до даного часу матеріали повного відеозапису не надав, як і не з'явився на розгляд справи .
Відповідно до абз. 5 п. 24Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14, п. 4 листа ВССУ від 22 травня 2017 року № 223-943/0/4-17 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогст.256 КУпАП України до відповідного правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи, що відповідно до вимог КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього відповідні матеріали, в своїй сукупності не відповідають вимогам законодавства, а тому адміністративний матеріал слід повернути для належного оформлення, а саме звернути увагу начальника Прилуцького районного відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області, на вищенаведені конкретні факти, та усунути недоліки зазначеного адмінматеріалу, надавши суду відповідно до статті 266 КУпАП повний відеозапис даної події адмінправопорушення інкримінованого ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП .
Керуючись ст.ст.245, 256, 268, 276, 278 КУпАП,
Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП на доопрацювання начальнику Прилуцького районного відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області.
Суддя Максим ЦИГАНКО