Постанова від 09.11.2007 по справі 2-а-1853/2007

Україна, 10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, тел.42-24-91

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2007 р. Справа № 2-а-1853/07

Категорія - 36

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Щавінського В.Р.

при секретарі Кравчук Н.В.,

за участю представників сторін:

- від позивача - ОСОБА_1, представник за довіреністю,

- від відповідача - не з'явився,

- від третьої особи - не з»явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2

до Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області

третя особа на стороні відповідача: Управління праці та соціального захисту населення Луганської РДА

про визнання протиправним спільного рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в інтересах ОСОБА_2. до суду з позовом про визнання протиправним спільного рішення комісії по реалізації Законів України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок “Чорнобильської катастрофи» і комісії по визначенню розміру перерахунку грошової компенсації за втрачене нерухоме майно на радіоактивно забруднених територіях у період 1992-1996 років Лугинської РДА від 11.12.2006 року та зобов»язати Лугинську РДА поновити на черзі як спадкоємця померлої матері ОСОБА_3, для отримання грошової компенсації в сумі 26579,00грн. за втрачене нерухоме майно на радіоактивне забруднення території в с.Повч Лугинського району Житомирської області під тим же номером під яким вона перебувала до зняття з неї.

Ухвалою від 07.09.2007 року Житомирський окружний адміністративний суд залишив позовну заяву без руху та надав позивачу строк для усунення недоліків, у вказаний строк недоліки позовної заяви були усунені, в зв»язку з чим ухвалою від 19.09.2007 року було відкрито провадження по справі та призначено її до розгляду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки в судове засідання не повідомив, заперечень на позовну заяву не надав.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Позивач у 2006 році отримав право на спадщину (згідно свідоцтва про право на спадщину за законом НОМЕР_1) на нерухоме майно по АДРЕСА_1, Луганський район, Житомирська область, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно №9854129 від 16.02.2006 року.

Даний населений пункт відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 року, та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 року, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. На час отримання спадщини позивач на територіях радіоактивного забруднення не проживав.

Позивач в своїй позовній заяві посилається на те, що в березні 2006 року вона звернулася з письмовою заявою до Лугинської РДА, де вона була поставлена на чергу, як спадкоємець померлої матері для отримання грошової компенсації за втрачене нерухоме майно на радіоактивно забрудненій території в с.Повч, яке складається з житлового будинку з відповідними господарськими надвірними будівлями.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі договору №8 від 27.03.2006 року ТОВ “Консул ЛТД» було проведено експертну оцінку майна, на підставі якої ОСОБА_2. було призначено до виплати 26579,00грн. грошової компенсації за втрачене домоволодіння. Нерухоме майно позивачем 31.03.2006 року було передано на баланс Повчанської сільської Ради, що підтверджується актом прийому-передачі основних засобів від 31.03.2006 року та довідкою Вовчанської сільської Ради №284 від 31.03.2006 року.

Спільним рішенням комісії по реалізації Законів України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» і комісії по визначенню розміру перерахунку грошової компенсації за втрачене нерухоме майно на радіоактивно забруднених територіях у період 1992-1996 років Луганської РДА від 11.12.2006 року позивача було знято з черги.

Відповідно до ч. 6 ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно (жилі, дачні, садові будинки, гаражі, господарські будівлі та споруди), яке не може бути перевезено із зазначених територій, мають право отримати грошову компенсацію у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї. Житловий будинок, як цілісний об»єкт, на іншу територію не може бути перевезений.

За таких обставин, відмова у виплаті позивачеві компенсації за будинок є незаконною.

Відповідно до Положення «Про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій» (затв. Постановою КМ України від 15 липня 1997 р. №755), після передачі позивачем будинку сільській раді за місцем його знаходження відповідач повинен поставити позивача на чергу для отримання грошової компенсації, яка відповідає ринковій вартості будинку, визначеній експертним шляхом. Така вартість становить в даному випадку 26579,00 грн.

Мотиви, з яких виходив відповідач, знімаючи з черги для отримання грошової компенсації за втрачене домоволодіння та відмовляючи у виплаті компенсації, не випливають з Закону. Право спадкоємця на отримання грошової компенсації за майно при наведених вище обставинах не залежить від наявності у спадкодавця направлення на переселення.

Керуючись ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ст. ст. 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Зобов'язати Лугинську районну державну адміністрацію поставити ОСОБА_2, як спадкоємця, на чергу для виплати грошової компенсації в сумі 26579,00 грн. за домоволодіння по АДРЕСА_1, Луганський район, Житомирська область.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя В.Р.Щавінський