Справа № 283/75/24
провадження №3/283/309/2024
07 лютого 2024 року суддя Малинського районного суду Житомирської області Ярмоленко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції №1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1
за ст.130 ч. 3, ст. 126 ч.5, ст. 121 ч.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 399074 від 26.12.2023, 26 грудня 2023 року близько 15 год. 18 хв. ОСОБА_1 в м. Малин Житомирської області по вул. 10-ї окремої ГШБ, 72 керував транспортним засобом марки «Honda», без державного номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мова, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку правопорушник відмовився на місці зупинки та в медичному закладі, чим порушив вимоги п.2.5. Правил дорожнього руху.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 197368 від 29.12.2023, 29 грудня 2023 року близько 10 год. 10 хв. ОСОБА_1 в м. Малин Житомирської області по вул. 10-ї окремої ГШБ керував транспортним засобом марки «Forte ІІ», без державного номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку правопорушник відмовився на місці зупинки та в медичному закладі, чим порушив вимоги п.2.5. Правил дорожнього руху.
Згідно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 029083 від 01.02.2024, 01 лютого 2024 року близько 11 год. 23 хв. ОСОБА_1 в м. Малин Житомирської області по вул. 10-ї окремої ГШБ керував транспортним засобом марки «Honda Giorno», без державного номерного знаку, який не був зареєстрований. Правопорушення вчинено повторно протягом року, що підтверджується постановою ББА №321922 від 20.12.2023.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 029082 від 01.02.2024, 01 лютого 2024 року близько 11 год. 23 хв. ОСОБА_1 повторно протягом року в м. Малин Житомирської області по вул. 10-ї окремої ГШБ керував транспортним засобом марки «Honda Giorno», без державного номерного знаку, будучи позбавленим права керування Малинським районним судом від 12.12.2023 на 14 років 4 місяці 12 днів.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, вину визнав, обставини викладені в протоколах підтвердив. Зазначив, що більше пити алкоголь не буде, а скутер хоче продати.
Дослідивши подані до суду матеріали, з'ясувавши всі обставини справи, суд приходить до наступних висновків.
В силу ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Поліцейський вправі пред'явити до водія транспортного засобу вимогу пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану сп'яніння за наявності підстав вважати, що водій перебуває в стані, зокрема, алкогольного сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Окрім цього, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1А, п.2.9В Правил дорожнього руху, згідно яких передбачено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака.
Винність правопорушника у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, що полягає у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння, підтверджується наступними доказами:
актами огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно якого зазначено, що ОСОБА_1 відмовився від проведення огляду;
направленням на огляд водія від 26.12.2023 та від 29.12.2023;
відеозаписами події від 26.12.2023 та від 29.12.2023 з диску, згідно якого підтверджено факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом, факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі;
постановою Малинського районного суду Житомирської області по справі №283/144/23 від 12.04.2023.
Винність правопорушника у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.126 ч.5 , ст. 121 ч.7 КУпАП, підтверджується: постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне стягнення серії БАД №805101 від 18.06.2023; інформаційною довідкою з НП від 02.02.2024; постановою Малинського районного суду Житомирської області по справі №283/2907/23 від 12.12.2023.
Вище наведені докази на переконання суду є належними, допустимими та достовірними.
Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності цих обставин, ОСОБА_1 суду не надано.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення під час судового розгляду справи не виявлено.
В рішенні у справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року, Європейський суд з прав людини у складі Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Вивчивши матеріали справи в їх сукупності та давши їм оцінку, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 130 ч.3, ст. 126 ч.5, ст. 121 ч.7 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою собою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Суд вважає за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у межах санкції ч.3 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Суд зазначає, що відповідно до вимог ст. 30 КУпАП якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.
Згідно з положеннями ст. 317-1 КУпАП особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.
З матеріалів справи вбачається, що постанова Малинського районного суду Житомирської області від 12.12.2023 по справі №283/2907/23 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 та ч. 7 ст. 121 КУпАП, набрала законної сили 26.04.2023, таким чином невідбута частина позбавлення ОСОБА_1 права керування транспортними засобами становить 14 років 3 місяці. Таким чином, загальний строк позбавлення права керування транспортними засобами - 24 роки 3 місяці.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 536,80 грн. судового збору.
Керуючись ст. 130 ч. 3, 126 ч.5, 121 ч.7, 36, 221, 247, 283, 284 ч.1 п.1, 285, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Об'єднати справи №283/75/24, №283/376/24, №283/378/24 в одне провадження та присвоїти йому номер №283/75/24.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 130, ч. 5 ст.126, ч.7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п'ятдесят одна тисяча) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 24 (двадцять чотири) роки 3 (три) місяці.
Штраф належить стягнути на наступний рахунок:
UA368999980313060149000006001, отримувач коштів: ГУК у Житомир.обл/Житомир обл/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37976485,банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Судовий збір належить стягнути на наступний рахунок:
UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача :Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, в установу банку України не пізніш як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення копії постанови суду, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу та судового збору у вказаний термін, постанова буде направлена до органу державної виконавчої служби для організації примусового виконання в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у випадку примусового виконання даної постанови, з правопорушника підлягає стягненню штраф, визначений даною постановою, у подвійному розмірі.
Роз'яснити, що особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Житомирського апеляційного суду через Малинський районний суд Житомирської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.
Суддя