Справа № 674/184/24
Провадження № 3/674/136/24
іменем України
05 лютого 2024 року м. Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М. розглянувши матеріали Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області ГУНП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця,
громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Дунаєвецьким РВ УМВС України в Хмельницькій області від 22.12.1995 року,
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №559652, 19.12.2023 близько 21:09 год., ОСОБА_1 в АДРЕСА_2 , виражався нецензурною лайкою, голосно кричав, чим порушував громадський порядок і спокій громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для доопрацювання з таких підстав.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №559652 зазначено, що ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , однак жодного документу на підтвердження зазначеного до матеріалів справи не додано.
Таким чином, відсутні будь-які письмові докази щодо актуального місця проживання особи (перебування) ОСОБА_1 , відповідні довідки з місця фактичного або постійного проживання.
Крім того, як вбачається із матеріалів справи від підпису в заявці на отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення ОСОБА_1 відмовився.
Відсутність достовірних відомостей про місце проживання порушника, без належного повідомлення його про дату, час і місце розгляду справи, всебічне та повне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом є неможливим та позбавляє суд можливості забезпечити право особи, що притягається до адміністративної відповідальності на участь у розгляді справи у передбачені законом строки.
Відповідно до п.7 розділу IІ Інструкції, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено (або відмови від підписання протоколу).
Крім того, у протоколі у графах «номер телефону», «чи притягався до адміністративної відповідальності» наявні додаткові дописи після того як протокол був складений.
Вказана неповнота протоколу про адміністративне правопорушення є істотною, оскільки перешкоджає можливості постановлення законного та обґрунтованого рішення у даній справі.
Також, опис матеріалів, що знаходяться в матеріалах справи складений поліцейським СРПП ВП №2 Кам'янець-Подільським РУП ГУНП в Хмельницькій області Заріповим Д.С. не відповідає документам, долученим до матеріалів адміністративної справи.
За змістом ст.ст.279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатися суддею у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення, при цьому, суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню разом з доданими до нього матеріалами до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.256, 268, 277, 278, 283 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП повернути до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для належного оформлення (доопрацювання).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Сосна