Справа № 521/397/23
Пр-ня по справі № 1-в/521/302/24
м. Одеса, Україна
05 лютого 2024 р.
Малиновський районний суд м. Одеси засідаючи у складі:
Головуючого судді - ОСОБА_1
із секретарем судового засідання - ОСОБА_2 здійснив судовий контроль за дотриманням прав свобод та інтересів окремої категорії раніше судимих осіб, в порядку Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, у відношенні засудженого:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сарата, Саратського району, Одеської області, громадянина України, який має не повну середню освіту, не одруженого, до засудження мешкав за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, засудженого 17.08.2023 року вироком Овідіопольського районного суду Одеської області за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 1 місяць.
Сторони, не приймали участь в розгляді подання.
1.Суть питання, що вирішується постановою, і за чиєю ініціативою воно розглядається.
Судом проводився розгляд подання начальника ДУ«ОВК(№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого ОСОБА_3 .
Подання розглядалось за ініціативою начальника ДУ «ОВК(№14)».
2.Встановлені судом обставини із посиланням на докази.
З подання вбачається, що ОСОБА_3 засуджений 17.08.2023 року вироком Овідіопольського районного суду Одеської області за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 1 місяць.
За період відбування покарання ОСОБА_3 характеризується негативно. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний. Дотримується правомірних взаємовідносин та ввічливого ставлення з персоналом установи. На профілактичному обліку установи не перебуває. За час відбування покарання до дисциплінарної відповідальності притягувався 13 разів. Заохочень не має. Раніше судимий 7 разів.
Початок строку покарання 17.08.2023 року. Кінець строку покарання 02.01.2024 року.
На підставі викладеного, начальником ДУ «ОВК (№14)» подано подання про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого ОСОБА_3 , який на час звернення адміністрацією колонії до суду, звільнений з місць позбавлення волі.
3.Позиції сторін та інших учасників судового розгляду.
Засуджений не був сповіщений про дату та час судового засідання, оскільки суду не надано інформацію про адресу проживання особи після звільнення.
4.Мотиви, з яких суд виходив при винесені постанови, мотиви неврахування окремих доказів, положення закону яким керувався суд.
Суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні подання, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Частиною 9 ст. 5 Закону, ч. 2 ст. 159 КВК визначено: адміністрація установи виконання покарань надсилає постанову судді про встановлення адміністративного нагляду для виконання органу Національної поліції за вибраним піднаглядним місцем проживання в день його звільнення.
Положеннями ст. 7 Закону встановлено, що адміністративний нагляд здійснюється працівниками поліції, які зобов'язані систематично контролювати поведінку осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Статтею 13 Закону встановлено, що контроль за здійсненням адміністративного нагляду покладається на органи Національної поліції.
З матеріалів справ вбачається, що подання було подано до Малиновського районного суду м. Одеси 10.01.2024 року. Однак, відповідно до характеристики засудженого, поданої начальником відділу соціально-виховної та психологічної служби, кінець строк відбування покарання ОСОБА_4 - 02.01.2024 року.
Тобто, на момент розгляду подання, строк відбуття покарання ОСОБА_3 сплинув і останній звільнений з місць позбавлення волі. Встановити місце знаходження засудженого не можливо, оскільки орган який звернувся до суду не надав необхідної інформації для встановлення місця проживання особи. Враховуючи, що звернення до суду із клопотанням установи виконання покарань відбулось вже після звільнення особи з під варти, а також те, що таке питання вирішується при наявності особи, суд вважає, що розумних підстав перевірити відомості викладені у поданні установи не має. Відповідно підстав для задоволення подання також не має. При наявності підстав місцевий орган поліції, має право звернутись до суду з відповідним поданням для встановлення адміністративного нагляду.
Керуючись ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу України, ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 372 КПК України, суд,-
1.Висновки суду.
Відмовити у задоволенні подання начальника Державної установи «ОВК (№14)» про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
2.Строк і порядок набрання ухвалою законної сили та її оскарження.
Постанова суду, може бути оскаржена, через суд, який постановив судове рішення, протягом семи днів з дня її оголошення, а особам, які перебувають під вартою, - в той же строк з моменту вручення їй копії судового рішення.
С У Д Д Я: ОСОБА_1