Ухвала від 05.02.2024 по справі 873/494/23

УХВАЛА

05 лютого 2024 року

м. Київ

cправа № 873/494/23

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Головуючого - Огородніка К.М., Жукова С.В., Картере В.І.

розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОП-ІНКРІС"

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду

у справі №873/494/23

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОП-ІНКРІС"

про скасування рішення Постійно діючого третейського суду ПАРД від 08.08.2023 року у третейській справі №35/23-05

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОП-ІНКРІС"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕГАПОЛІС ЕКСІМ"

про стягнення грошових коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Верховного Суду від 15.01.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОП-ІНКРІС" на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 04.12.2023 у справі №873/494/23 та призначено до розгляду на 07 лютого 2024 року о 10:15 год. у приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О.Копиленка, 6, в залі судових засідань № 330.

02.02.2024 через систему «Електронний суд» до Верховного Суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОП-ІНКРІС" надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Відповідно до частини першої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

За частиною другою статті 197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку.

У зв'язку з вищевикладеним колегія судів дійшла висновку, що клопотання про участь у судовому засіданні Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОП-ІНКРІС" в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 197, 234, 235 ГПК України, Суд,-

УХВАЛИВ:

1.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "КРОП-ІНКРІС" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.

2.Проведення судового засідання призначеного на 07 лютого 2024 року о 10:15 год. в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженої рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21.

3. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв'язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua/.

4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

5.Попередити, що відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв'язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи №873/494/23.

6.Довести до відома учасників справи, що їх представники мають право з'явитися до зали судового засідання суду касаційної інстанції та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий, суддя Огороднік К.М.

Судді Жуков С.В.

Картере В.І.

Попередній документ
116767784
Наступний документ
116767786
Інформація про рішення:
№ рішення: 116767785
№ справи: 873/494/23
Дата рішення: 05.02.2024
Дата публікації: 06.02.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Справи про оскарження рішень третейських судів та про видачу наказу на примусове виконання рішень третейських судів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (19.02.2024)
Дата надходження: 14.02.2024
Предмет позову: про стягнення грошових коштів
Розклад засідань:
05.10.2023 13:30 Північний апеляційний господарський суд
16.10.2023 15:00 Північний апеляційний господарський суд
30.10.2023 15:40 Північний апеляційний господарський суд
04.12.2023 15:30 Північний апеляційний господарський суд
07.02.2024 10:15 Касаційний господарський суд
28.02.2024 10:45 Касаційний господарський суд