05 лютого 2024 року м. Харків Справа № 917/1734/17
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Білоусова Я.О., суддя Крестьянінов О.О., суддя Тарасова І.В.
розглянувши апеляційну скаргу Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вх.№292 П/2) на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 у справі №917/1734/17 (прийняту у приміщенні Господарського суду Полтавської області суддею Ореховською О.О., повний текст ухвали складено 16.01.2024)
за позовом Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго", м. Полтава,
до Національного Авіаційного Університету, м. Київ, в особі Кременчуцького льотного коледжу Національного Авіаційного Університету, м. Кременчук, Полтавська область,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Міністерство освіти і науки України, м. Київ,
про стягнення 1 382 262,01 грн,
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 у справі №917/1734/17 відмовлено в задоволенні заяви Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" за вх. № 15208 від 27.11.2023 про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання у справі №917/1734/17.
Акціонерне товариство "Полтаваобленерго" з ухвалою суду першої інстанції не погодилось та звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 у справі № 917/1734/17 та постановити нове рішення, яким поновити АТ «Полтаваобленерго» пропущений строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Також апелянт просить поновити Акціонерному товариству "Полтаваобленерго" строк на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 у справі № 917/1734/17.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.01.2024 апеляційна скарга передана на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Білоусова Я.О., суддя Крестьянінов О.О., суддя Тарасова І.В.
Відповідно до підпункту 17.5 підпункту 17 пункту 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Пунктом 22 частини першої статті 255 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що окремо від рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про поновлення, відмову у поновленні пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання.
Згідно з підпунктом 17.10 підпункту 17 пункту 1 розділу XI Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України у разі подання апеляційної скарги на ухвали суду першої інстанції, передбачені пунктами 1, 6 - 8, 10, 12 - 14, 17, 19, 21, 31 - 33 частини першої статті 255 цього Кодексу (крім ухвал про відмову у прийнятті або повернення зустрічного позову, про відмову у прийнятті або повернення позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження), чи подання касаційної скарги на ухвали суду апеляційної інстанції (крім ухвал щодо забезпечення позову, зміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремих ухвал) - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються всі матеріали.
В інших випадках - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності суд апеляційної або касаційної інстанції може витребувати також копії інших матеріалів справи.
Ураховуючи те, що апеляційна скарга надійшла до Східного апеляційного господарського суду без матеріалів справи, необхідних для розгляду скарги, апеляційний господарський суд відповідно до підпунктів 17.5, 17.10 підпункту 17 пункту 1 розділу XI Перехідних положень ГПК України вважає за необхідне витребувати у суду першої інстанції відповідні матеріали, та відкласти вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу IV ГПК України, до надходження матеріалів оскарження ухвали Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 у справі № 917/1734/17 до суду апеляційної інстанції.
Керуючись ст. 234, підпунктами 17.5, 17.10 підпункту 17 пункту 1 розділу XI Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд,
1 Витребувати з Господарського суду Полтавської області матеріали оскарження ухвали Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 у справі № 917/1734/17, необхідні для розгляду заяви.
2. Відкласти вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, до надходження матеріалів оскарження ухвали Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 у справі № 917/1734/17.
3. Копію ухвали надіслати апелянту та на електронну адресу Господарського суду Полтавської області.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Я.О. Білоусова
Суддя О.О. Крестьянінов
Суддя І.В. Тарасова