Справа № 568/179/24
Провадження № 1-в/568/10/24
05 лютого 2024 р. м.Радивилів
Радивилівський районний суд Рівненської області
суддя ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2
за участю представника відділення поліції ОСОБА_3
засудженого ОСОБА_4
розглянувши подання начальника відділення поліції №2 Дубенського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Бугаївка, Радивилівського р-ну, Рівненської обл., жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого востаннє 27.12.2018 р. Дубенським міськрайонним судом Рівненської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення воді, звільнений умовно-достроково на підставі ухвали Сарненського районного суду Рівненської області від 16.09.2021 р.
До Радивилівського районного суду Рівненської області надійшло подання начальника ВП № 2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 строком 1 рік.
В обгрунтування подання вказує, що на підставі ухвали Сарненського районного суду Рівненнської області від 16.09.2021 р. ОСОБА_4 звільнений з ДУ "Катеринівська виправна колонія № 46" та поставлений на профілактичний облік у ВП № 2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області. Під час знаходження під формальним наглядом, ОСОБА_4 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 125 КК України.
Вказані систематичні порушення свідчать про те, що ОСОБА_4 маючи непогашену та не зняту у встановленому законом порядку судимість, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, вчиняє правопорушення і потребує подальшого профілактичного контролю з боку органів внутрішніх справ.
Представник поліції у судовому засіданні подання підтримав, просив встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 проти встановлення адміністративного нагляду не заперечував.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд враховує наступне.
Відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки. Так адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ (ст.1 Закону).
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Можливість встановлення адміністративного нагляду за викладеними підставами передбачена п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється від одного до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
ОСОБА_4 засуджений вироком Дубенського міськрайонного суду Рівненської області області за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, що у відповідності до ч. 4 ст. 12 КК України є нетяжким злочином.
З довідки про звільнення РІВ №11045 від 24.08.2021 р. вбачається, що ОСОБА_4 від відбування покарання звільнений умовно-достроково 24.09.2021 р.
А відтак, останній день строку погашення судимості ОСОБА_4 сплине 24.09.2024 року.
Суд враховує, що подання про встановлення адміністративного нагляду надійшло до суду 05.02.2024 р., а відтак, засудженому неможливо встановити адміністративний нагляд на строк 1 рік, оскільки вказаний строк буде перевищувати терміни, передбачені законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи вказане, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні подання.
Керуючись ст. 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
У задоволенні подання начальника відділення поліції №2 Дубенського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду терміном 1 рік відносно ОСОБА_4 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня винесення до Рівненського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1