Ухвала від 26.01.2024 по справі 537/368/24

Провадження № 1-в/537/23/2024

Справа № 537/368/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.01.2024 року м. Кременчук

Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

представника поліції ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

засудженого ОСОБА_5 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кременчук, подання т.в.о. начальника Відділення поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_6 щодо

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Білецьківка Кременчуцького району Полтавської області, громадянина України, з середньою освітою, який не одружений, не працює, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий:

-15.07.2010 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.1 ст.115, ч.1 ст.121, ст.70 КК України до 8 років позбавлення волі. 23.03.2016 року звільнений за ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 15.03.2016 року на підставі ст.81 КК України умовно-достроково на 1 рік 7 місяців 5 днів. Відповідно до ст.89, ст.90 КК України строк погашення судимості переривався, оскільки вироком Крюківського районного суду м. Кременчука від 28.09.2020 року засуджений за ч.1 ст.190 КК України до покарання 240 годин громадських робіт, знятий з обліку по відбуттю покарання 05.05.2021 року.

про встановлення адміністративного нагляду,

УСТАНОВИВ:

26 січня 2024 року т.в.о. начальника Відділення поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_7 звернувся до Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області з поданням, в якому просив встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд строком на 1 рік із встановленням таких обмежень: реєстрація в територіальному підрозділі поліції за місцем проживання кожний понеділок місяця; заборонити перебувати у кафе, барах, ресторанах, де реалізують спирті напої на розлив; заборонити залишати місце проживання в період часу з 23:00 години до 05:00 години.

В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_5 засуджений вироком Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.07.2010 року за ч.1 ст.115, ч.1 ст.121 КК України до 8 років позбавлення волі. Звільнений 23.03.2016 року умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 7 місяців 5 днів за ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 15.03.2016 року. ОСОБА_5 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово порушував громадський порядок, був притягнутий до адміністративної відповідальності 04.02.2017 року за ч.1 ст.178 КУпАП, 03.03.2023 року за ч.1 ст.175-1 КУпАП, 20.12.2023 року за ч.1 ст.178 КУпАП за ч.1 ст.178 КУпАП. Крім того вироком Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 28.09.2020 року ОСОБА_5 засуджений за ч.1 ст.190 КК України до 240 годин громадських робіт, які відбув 05.05.2021 року. Тому просив встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд та застосувати передбачені законом обмеження.

В судовому засіданні представник поліції ОСОБА_3 підтримав подання з наведених в ньому підстав.

Прокурор в судовому засіданні підтримав подання та просив його задовольнити.

Засуджений ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до ст.158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до ст.1, ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на них.

Згідно ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону,- в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Вироком Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 13.01.2010 року ОСОБА_5 засуджений за ч.1 ст.115, ч.1 ст.121, ст.70 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 8 років.

Відповідно до довідки про звільнення, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 13 січня 2010 року по 23 березня 2016 року, був звільнений з Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» умовно-достроково на 1 рік 7 місяців 5 днів за ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 15.03.2016 року.

Кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.115 КК України, за вчинення якого був засуджений ОСОБА_5 , відповідно до ч.5 ст.12 КК України, є особливо тяжким злочином, а кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.121 КК України є тяжким злочином.

Згідно довідки про судимість ОСОБА_5 засуджений 28.09.2020 року Крюківським районним судом м. Кременчука Полтавської області за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, до покарання у вигляді 240 годин громадських робіт, знятий з обліку 05.05.2021 року по відбуттю покарання.

Відповідно до п.9 ст.89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються: особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

У ст.90 КК України встановлено порядок обчислення строків погашення судимості.

Так, строки погашення судимості обчислюються з дня відбуття основного і додаткового покарання. (ч.1 ст.90 КК України).

Якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання (основного та додаткового). (ч.3 ст.90 КК України).

Якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить кримінальне правопорушення, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожне кримінальне правопорушення після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останнє кримінальне правопорушення. (ч.5 ст.90 КК України).

Тобто для ОСОБА_5 строк погашення судимості за вироком Автозаводським районним судом м. Кременчука від 15.07.2010 року переривався вчиненням нового кримінального правопорушення, за яке його було засуджено вироком Крюківського районного суду м. Кременчука від 28.09.2020 року, а тому почав обчислюватися заново після фактичного відбуття покарання за останнє кримінальне правопорушення, тобто з 05.05.2021 року.

Отже, судимість ОСОБА_5 за вироком Автозаводського районного суду м. Кременчука від 15.07.2010 року, яким його засуджено за особливо тяжкий та тяжкий злочини проти життя та здоров'я людини, буде погашена через 8 років після фактичного відбуття покарання за останнє кримінальне правопорушення, тобто 05.05.2029 року.

ОСОБА_5 після умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.

Так, згідно даних інформаційно-аналітичної системи «ІПНП» ОСОБА_5 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:

- постановою Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції серії АА №097399 від 04.02.2017 року ОСОБА_5 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП із накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.;

- постановою Відділення поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області серії ГБВ №006217 від 03.03.2023 року ОСОБА_5 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП із накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.;

- постановою Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції серії ЕГА №1270100 від 20.12.2023 року ОСОБА_5 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП із накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.

Після вчинення ОСОБА_5 адміністративних правопорушень, працівниками поліції проводились з ним профілактичні бесіди про недопущення вчинення правопорушень, нових злочинів, необхідності працевлаштування, дотримання загальноприйнятих норм громадської моралі та виносились попередження як особі, стосовно якої може бути встановлений адміністративний нагляд.

Як вбачається з довідки-характеристики, виданої 25.01.2024 року ст. ДОП СВ ВП №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області, ОСОБА_5 характеризується негативно, не працює. Періодично порушує громадський порядок та спокій, перебуває в громадських місцях в стані алкогольного сп'яніння. Після звільнення з місць позбавлення волі на строк виправлення не став, продовжує вчиняти правопорушення.

Враховуючи те, що ОСОБА_5 , будучи раніше судимий за тяжкий та особливо тяжкий умисний злочини, судимість за який не знята та не погашена, строк погашення судимості переривався з підстав вчинення ним нового кримінального правопорушення, разом з тим систематично вчиняє адміністративні правопорушення, за що тричі був притягнутий до адміністративної відповідальності, тому суд вважає за необхідне подання т.в.о. начальника Відділення поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області задовольнити частково.

Керуючись ст. 158 КВК України, п. "в" ст.3, ст.ст.4,5,6,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд

УХВАЛИВ:

Подання т.в.о. начальника відділення поліції №1 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області про встановлення адміністративного нагляду - задовольнити частково.

Встановити щодо ОСОБА_5 адміністративний нагляд на 1 (один) рік, застосувавши до нього наступні обмеження:

- заборонити залишати місце свого проживання у нічний час в період з 24:00 год. до 04 год. наступного ранку, за виключенням часу оголошення тривоги в період воєнного стану від збройної агресії РФ, коли з метою забезпечення збереження свого життя та здоров'я він може перебувати виключно у найближчому до його місця проживання укритті чи прямувати до нього.

- заборонити перебування у ресторанах, барах, кафе, де реалізують спиртні напої на розлив.

- реєстрація в органах Національної поліції один раз на місяць.

Роз'яснити ОСОБА_5 ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», про наступні обов'язки піднаглядних. Особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом семи діб з дня проголошення, а засудженим в той же строк з дня отримання ним копії ухвали.

Повний текст ухвали складений та оголошений 30.01.2024 року о 12 год. 46 хв.

Суддя Крюківського районного суду

м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 .