Справа № 373/250/24
Номер провадження 3/373/181/24
02 лютого 2024 року м. Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліції № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 1 ст. 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 977308 складеного 18.01.2023 інспектором СРПП відділу поліції № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області Согою О.С. вбачається, що 18.01.2023 близько 13.26 год ОСОБА_1 , перебуваючи за своїм місцем проживання, вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру, ображаючи словесно та умисно погрожуючи нанесенням тілесних ушкоджень своїй дружині ОСОБА_2 .
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
Зазначений протокол про адміністративне правопорушення та матеріали адміністративної справи надійшли до суду 01.02.2024 засобами поштового зв'язку.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото ? і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов?язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 256 КУпАП врегульовано положення щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у якому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Також відповідно до положень ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Всупереч викладеному, матеріали справи містять другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення, що свідчить про те, що примірник протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не вручений.
У порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення невірно зазначено дату вчинення правопорушення, що суперечить матеріалам справи, а також не чітко викладено суть адміністративного правопорушення.
Окрім того, слід звернути увагу на те, що пояснення учасників правопорушення та протокол про адміністративне правопорушення складені нерозбірливим почерком; довідка по матеріалам ІТС ІПНП № 420 від 18.01.2024 не містить дати її засвідчення начальником відділу поліції № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області; термінові заборонні приписи долучені до матеріалів справи неналежної якості. Зазначене позбавляє суд можливості відтворити їх зміст, а також встановити суть правопорушення, зокрема, які саме дії вчинив, відповідно до вимог норм ч. 1 ст. 1732 КУпАП ОСОБА_1 .
Враховуючи вищевикладене суд доходить висновку, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки в матеріалах адміністративної справи відсутні відомості необхідні для вирішення справи, а тому у суду відсутні підстави для розгляду адміністративного матеріалу.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП
постановив:
Повернути протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 977308 від 18.01.2023 та адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1732 КУпАП до відділу поліції № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. І. Рева