Ухвала від 02.02.2024 по справі 372/3474/23

Справа № 372/3474/23

Провадження 2-196/24

ухвала

02 лютого 2024 року Обухівський районний суд Київської області у складі: головуючої судді Висоцької Г.В., при секретарі Куник О.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Обухівської міської ради Київської області, Обухівської районної державної адміністрації Київської області, ПАТ «Обухівське» про визнання права на земельну частку (пай),

ВСТАНОВИВ:

На розгляді в суді знаходиться вказана цивільна справа.

Ухвалою Обухівського районного суду Київської області від 28.07.2023 року відкрито провадження у вищевказаній цивільній справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.

14.12.2023 року на адресу суду від представника позивача адвоката Івченко В.П. надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до ухвалення рішення Верховним Судом у складі Касаційного цивільного суду у справі № 372/3482/19. Клопотання обґрунтовано тим, що 27.12.2013 року Обухівською районною радою прийнято рішення «Про затвердження проекту приватизації земель ПАТ «Обухівське» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в адміністративних межах Обухівської міської, Першотравенської та Нещерівської сільських рад» № 428.29.VІ, яким затверджено проект приватизації земель ПАТ «Обухівське» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в адміністративних межах Обухівської міської, Першотравенської та Нещерівської сільських рад Обухівського району Київської області, розроблений ФОП ОСОБА_2 та затверджено Розпорядженням № 365 Обухівської районної адміністрації Київської області від 08.12.2015 року. У вересні 2019 року ПрАТ «Обухівське» звернулось до Обухівського районного суду Київської області із позовом до фізичної особи-підприємця, головного управління Держгеокадастру у Київській області, Обухівської районної державної адміністрації про визнання недійсним розпорядження. Рішенням Обухівського районного суду Київської області від 30 квітня 2021 року у справі № 372/3482/19 у задоволенні позову відмовлено. Постановою Київського апеляційного суду від 13 липня 2023 року у вказаній справі рішення суду першої інстанції змінено, викладено його мотивувальну частину в редакції цієї постанови, в іншій частині рішення залишено без змін. Ухвалою Верховного суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 06.09.2023 відкрито касаційне провадження у справі № 372/3482/19 за касаційною скаргою ПрАТ «Обухівське». Оскільки рішення у справі № 372/3482/19 матиме суттєве значення для вирішення справи за позовом ОСОБА_1 , просила клопотання задовольнити, зупинити провадження у справі до її розгляду Верховним Судом.

В підготовче судове засідання позивач та його представниця адвокатка Івченко В.П. не з'явились.

Представник відповідача ПрАТ «Обухівське» в судове засідання не з'явилася.

Представники Обухівської міської ради Київської області та Обухівської районної державної адміністрації Київської області подали до суду клопотання про розгляд справи у їх відсутність.

Суд, перевіривши та дослідивши матеріали справи, вважає, що підстав для відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви, визначені ч. 2 та ч. 5 ст. 198 ЦПК України, відсутні.

Вирішуючи клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі: об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі, суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом судового розгляду.

Відповідно до Пленуму ВСУ в п. 33 постанови «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» № 2 від 12 червня 2009 року, визначаючи наявність передбачених ЦПК України підстав, за яких провадження у справі підлягає обов'язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, врахувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, а саме неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.

Відповідно до висновків, зазначених у постанові Верховного Суду України № 6-1957цс16 від 01 лютого 2017 року, вирішуючи питання про зупинення провадження у справі, суд повинен враховувати, що зупинення провадження у цивільній справі з мотивів наявності іншої справи, може мати місце тільки в тому разі, коли лише в тій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав вимог у даній справі чи умов, від яких залежить можливість її розгляду, і з'ясувати, чи дійсно від наслідків розгляду зазначеної цивільної справи залежить прийняття рішення у цій цивільній справі.

Беручи до уваги підстави на які посилається представник позивача та те, що рішення, яке переглядається Верховним Судом набрало законної сили, суд дійшов висновку про наявність об'єктивної можливості розгляду справи, у зв'язку з чим клопотання про зупинення провадження не підлягає задоволенню.

Крім цього, необхідно зазначити, що необґрунтоване зупинення провадження у справі порушує розумні строки судового розгляду, а відтак, і права учасників процесу.

Таким чином, у порядку підготовчого провадження судом з'ясовано всі фактичні обставини справи, предмет і підстави позову, визначено коло осіб, які беруть участь у справі, та учасниками процесу надано всі докази в обґрунтування своїх вимог та заперечень.

На виконання ст. 189 ЦПК України та під час підготовчого судового засідання проведені дії, передбачені ст. 197 ЦПК України.

Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що є достатні підстави для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, оскільки до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті процесуальних дій вчиняти не потрібно, а справа може бути призначена до судового розгляду по суті.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 43. 189, 196-200, 251, 252, 260-261, 280, 281 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання представниці позивача ОСОБА_1 - адвоката Івченко Вікторії Петрівни, про зупинення провадження у справі, - відмовити.

Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 14 березня 2024 року о 10 год. 30 хв. в приміщенні Обухівського районного суду Київської області за адресою: Київська область, місто Обухів, вулиця Київська, 20, зал № 3.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Г.В.Висоцька

Попередній документ
116732703
Наступний документ
116732705
Інформація про рішення:
№ рішення: 116732704
№ справи: 372/3474/23
Дата рішення: 02.02.2024
Дата публікації: 05.02.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Обухівський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:; визнання права власності на земельну ділянку
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (29.08.2023)
Дата надходження: 27.07.2023
Предмет позову: про визнання права на земельну ділянку (пай)
Розклад засідань:
29.08.2023 11:20 Обухівський районний суд Київської області
27.10.2023 10:00 Обухівський районний суд Київської області
14.12.2023 10:45 Обухівський районний суд Київської області
02.02.2024 10:30 Обухівський районний суд Київської області
14.03.2024 10:30 Обухівський районний суд Київської області
01.04.2024 10:10 Обухівський районний суд Київської області