Ухвала від 01.02.2024 по справі 922/3438/23

УХВАЛА

01 лютого 2024 року

м. Київ

cправа № 922/3438/23

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Бакуліна С. В. головуючий (доповідач), Губенко Н.М., Студенець В.І.,

розглянувши клопотання представниці Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" - адвокатки Ігнатенко Ольги Олесандрівни

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду

з розгляду матеріалів касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

на постанову Східного апеляційного господарського суду від 13.12.2023 (головуючий суддя - Білоусова Я.О., судді: Пуль О.А., Тарасова І.В.) та рішення Господарського суду Харківської області від 25.09.2023 (суддя Прохоров С.А.) в частині відмови у стягненні 2 804 400,00 грн штрафу

у справі №922/3438/23

за позовом Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтехніка +"

про стягнення 2 952 000,00 грн штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Верховним Судом ухвалою від 29.01.2024 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" на постанову Східного апеляційного господарського суду від 13.12.2023 та рішення Господарського суду Харківської області від 25.09.2023 в частині відмови у стягненні 2 804 400,00 грн штрафу у справі №922/3438/23 і призначено її до розгляду на 21.02.2024 о 11:45 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м.Київ, вул. О.Копиленка, 6, у залі судових засідань №328.

01.02.2024 від представниці Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" - адвокатки Ігнатенко Ольги Олесандрівни надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до частин першої, другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).

Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку.

Враховуючи, що право на участь у розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та Господарським процесуальним кодексом України, беручи до уваги введення воєнного стану в Україні, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представниці Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" - адвокатки Ігнатенко Ольги Олесандрівни та провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись статтями 197, 234 ГПК України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представниці Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" - адвокатки Ігнатенко Ольги Олесандрівни про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у справі №922/3438/23 задовольнити.

2. Забезпечити участь адвокатки Ігнатенко Ольги Олесандрівни у судовому засіданні у справі №922/3438/23 призначеному на 21 лютого 2024 року о 11:45 в режимі відеоконференції відповідно до положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та здійснити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua).

3. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв'язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

5. Попередити, що відповідно до частини п'ятої статті 197 ГПК України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв'язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи.

6. Довести до відома учасників справи, що вони або їх повноважні представники мають право з'явитися до зали судового засідання суду касаційної інстанції та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Головуючий С. В. Бакуліна

Судді Н. М. Губенко

В.І. Студенець

Попередній документ
116731392
Наступний документ
116731394
Інформація про рішення:
№ рішення: 116731393
№ справи: 922/3438/23
Дата рішення: 01.02.2024
Дата публікації: 05.02.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Розрахунки за продукцію, товари, послуги; Інші розрахунки за продукцію
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (21.02.2024)
Дата надходження: 27.12.2023
Предмет позову: про стягнення коштів
Розклад засідань:
04.09.2023 12:20 Господарський суд Харківської області
13.12.2023 11:30 Східний апеляційний господарський суд
21.02.2024 11:45 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАКУЛІНА С В
БІЛОУСОВА ЯРОСЛАВА ОЛЕКСІЇВНА
суддя-доповідач:
БАКУЛІНА С В
БІЛОУСОВА ЯРОСЛАВА ОЛЕКСІЇВНА
ПРОХОРОВ С А
ПРОХОРОВ С А
відповідач (боржник):
ТОВ "Спецтехніка +"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецтехніка +"
Товариство з обмеженою відповідальністю «СПЕЦТЕХНІКА+»
заявник апеляційної інстанції:
Приватне АТ "Національна енергетична компанія "Укренерго"
заявник касаційної інстанції:
Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Приватне АТ "Національна енергетична компанія "Укренерго"
позивач (заявник):
Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго"
Приватне АТ "Національна енергетична компанія "Укренерго"
представник позивача:
БОВА ЯКІВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-учасник колегії:
ГУБЕНКО Н М
ПУЛЬ ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
СТУДЕНЕЦЬ В І
ТАРАСОВА ІРИНА ВАЛЕРІЇВНА