Справа № 201/1231/24
Провадження № 1кс/201/426/2024
Іменем України
02 лютого 2024 року м.Дніпро
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області про арешт майна за матеріалами досудового розслідування за № 22024050000000225, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.01.2024, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 111-1 КК України,
Слідчий, за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням про арешт майна.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що Під час тимчасової окупації території селища Зачатівка, Волноваського району Донецької області, але не пізніше 30.11.2022, громадянин України ОСОБА_4 , перебуваючи на тимчасово окупованій території вищезазначеного населеного пункту (більш точний час та місце розслідуванням не встановлено), діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел, з метою встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань, окупаційної адміністрації держави-агресора, співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та окупаційною адміністрацією, надав добровільну згоду і зайняв посаду так званого «главы Зачатовской сельской администрации ДНР», створеної на тимчасово окупованій території окупаційною адміністрацією Російської Федерації, адміністративна будівля якої розташовується за адресою: Донецька область, Волноваський район, с. Зачатівка, вул. Леніна, 15.
На ОСОБА_4 як на голову «місцевої адміністрації», а саме: «главу Зачатовской сельской администрации ДНР», покладено виконання наступних організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій:
- забезпечення дотримання законності, охорони, права і свободи громадян;
- організація та керування діяльністю адміністрації, контроль діяльності територіальних органів місцевої адміністрації;
- за погодженням з Керівником Адміністрації Глави ДНР призначення та звільнення з посади заступників голови місцевої адміністрації;
- у межах своєї компетенції призначення та звільнення з посади керівників структурних підрозділів та їх заступників (керівників департаментів, управлінь, відділів, комітетів, секторів, служб) міської (або районних центрах) адміністрацій, керівників територіальних органів місцевої адміністрації, працівників адміністрації в порядку, не суперечить чинному законодавству;
- застосовування до вищевказаних осіб заходів заохочення, залучення їх до дисциплінарної відповідальності;
- у межах своєї компетенції організація формування та затвердження місцевого бюджету та звіти про його виконання;
- розпорядження фінансовими ресурсами відповідно до затвердженого бюджетом;
- надання на погодження до Адміністрації Глави Донецької Народної Республіки положення про структурні підрозділи місцевої адміністрації
- надання подання відповідним органам про створення, реорганізацію та ліквідації муніципальних підприємств, муніципальних організацій та установ, що визначає цілі, умови та порядок їх діяльності, затвердження їх статутів, здійснення контролю за їх діяльністю, затвердження пропозицій щодо оптимізації використання коштів муніципальних підприємств;
- у межах своєї компетенції призначення та звільнення керівників комунальних (муніципальних) підприємств та установ, створених міською адміністрацією (у тому числі раніше заснованих органами місцевого самоврядування);
- скасування актів підлеглих структурних підрозділів адміністрації;
- затвердження у межах своєї компетенції міських (районних) програм та проведення щорічної оцінки ефективності їх реалізації:
- розроблення проектів планів, програм та надання їх Главі Донецької Народної Республіки, Ради Міністрів Донецької Народної Республіки.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_4 , у період часу не пізніше 30.11.2022 по теперішній час, добровільно зайняв посаду так званого «главы Зачатовской сельской администрации ДНР», пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарські функцій ОСОБА_4 здійснює у так званій «Зачатовской сельской администрации ДНР» в будівлі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, громадянин України ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється у колабораційній діяльності, тобто у добровільному зайняті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Відповідно до відомостей з ТСЦ 1452 РСЦ ГСЦ МВС в Донецькій, Луганській обл. Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, отримано інформацію щодо майна, яке належить ОСОБА_4 на праві власності - 2 одиниці ТЗ:
причіп/пр - легковий -В-загальний, УВН, модель 810080, VIN - НОМЕР_1 , категорія ТЗ- В, дата первинної реєстрації -23.11.2016, свідоцтво НОМЕР_2 , колір синій.
Разом із тим, відповідно до Реєстру з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів, отримано відомості щодо відсутності майна, яке належить ОСОБА_4 на праві власності.
Слідчий надав клопотання про слухання справи за його відсутністю.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали, додані до нього приходить до наступного.
Відповідно до ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Згідно з ч. 5 ст. 111-1 КК України зазначене кримінальне правопорушення карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Згідно до ч. 1 ст. 170 КПК України - Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України - Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у випадках, якщо існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна.
Приписами ч. 5 ст. 173 встановлено, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: 1) перелік майна, на яке накладено арешт; 2) підстави застосування арешту майна; 3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; 4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; 5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.
На підставі викладеного, а також з врахуванням матеріалів клопотання та наданих доказів, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та можливість задоволення клопотання, оскільки дані, викладені у матеріалах кримінального провадження дають підстави для висновку про те, що з метою не допущення переховування, забезпечення схоронності спірного майна, чи уникнення пошкодження предмету злочинного посягання, накладення арешту в даному кримінальному провадженні є необхідним, оскільки метою накладення арешту є забезпечення його збереження на час досудового слідства та судового провадження у даному кримінальному провадженні та проведення судових експертиз.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 168-169, 170-173 КПК України, -
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст.111-1, КК України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- причіп/пр - легковий -В-загальний, УВН, модель 810080, VIN - НОМЕР_1 , категорія ТЗ- В, дата первинної реєстрації -23.11.2016, свідоцтво НОМЕР_2 , колір синій.
Строк оскарження ухвали протягом п'яти днів з моменту її проголошення.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Слідчий суддя ОСОБА_1